E3 2021: Strážci Galaxie s vlastní akcí už v říjnu

Publikováno: 14.6.2021, 12:55

Sociální sítě

O autorovi

tonyskate

tonyskate

Je autorem 5006 článků

Komiksový Marvel už před lety neskutečně rozjel svůj filmový svět a teď se o něco podobného pokouší i Square Enix, jež získal práva na jejich herní pojetí. Loňská akce Marvel’s Avengers se sice moc nepředvedla, ale ještě není dobojováno a stále se chystá nový obsah včetně Černého Pantera a Wakandy. To jsme ale odbočili a pojďme zpět ke Strážcům Galaxie, kteří tiše vznikali ve studiu Eidos Montréal, a to už asi delší dobu, protože rovnou s oznámením hry Marvel’s Guardians of the Galaxy bylo potvrzeno i datum vydání, jež je stanoveno na 26. října.

To nejdůležitější vám povíme hned, a to že by se snad nemělo opakovat podobné selhání jako v případě Avengers, protože tato dobrodružná akce bude určena pro jednoho hráče. Pochopitelně se ujmete role Star-Lorda, vůdce mimozemských zatracenců, abyste se vydali napříč kosmem a zabránili meziplanetárnímu rozpadu. Rocket, Gamora, Drax a samozřejmě i Groot tak nebudou hratelní, ale každý mají svou osobnost a především čtyři dovednosti spolu s jednou mega schopností.

Jestli jste viděli filmy, víte že hudba je nedílnou součástí tohoto vesmírného světa a můžete se tak těšit na více než 30 licencovaných skladeb včetně Iron Maiden, Kiss, Rock Astley, Joan Jett a dalších. Zkrátka parádní výběr z 80. let. Neméně důležitou roli pak budou hrát i rozhodnutí, ať při samotném hraní či během dialogů. Ostatní strážci budou reagovat na rozhodnutí vašeho Star-Lorda, což bude mít vliv s ohledem na jejich nevyzpytatelné povahy. Především vám ale mohou zpřístupnit novou cestu anebo umožní získat tajné zbraně.

Každopádně je pro hru kritický příběh, který je lineární a skončí tak pro každého stejně, ale čas od času dostane trochu volnosti a bude na vás, jak ji využijete. Marvel’s Guardians of the Galaxy vychází 26. října pro Xbox Series X|S a Xbox One.