Herní pacárna #3

Autor: p.a.c.oPublikováno: 23.6.2019, 16:59

Publikováno: 23.6.2019, 16:59

Sociální sítě

O autorovi

p.a.c.o

p.a.c.o

Je autorem 2587 článků

U hraní se dá krásně relaxovat, což se snažím aplikovat nejen na sebe, ale i své okolí...

Po kratší herní odmlce je zde další várka „ověřených“ novinek a informací, kterých se díky nedávno proběhnuvší konferenci a výstavě E3 2019 urodilo docela velké množství. Lukáš a Lukáš si nenechali ujít jedinou událost a zákulisní informaci, díky čemuž tu tak máme další díl Herní pacárny. Snad vás alespoň trochu pobaví či poučí tento jedinečný pohled za oponu herního průmyslu.

 • EA Play tradičně předchází E3 a ani letos tomu nebylo jinak. Hlavními body konference byly gameplay z chystaných Star Wars a nové DLC do The Sims 4. To se spojí právě se zmiňovanou značkou Star Wars, kdy se vydáme na Hvězdu Smrti. K odpočinkovým činnostem bude patřit zotročování galaxie, broušení světelných mečů nebo stříhání Žvejkalů. K dostání na podzim 2019.

 • E3 máme úspěšně za sebou a byla to opravdová jízda. Nejvíc to bylo patrné při oznámení Cyberpunku, kdy Keanu Reeves oslaben „virózou“, málem spadl z pódia. Naštěstí to ustál, protože v tom jako správná hollywoodská star umí chodit.

 

 • Konference Microsoftu byla hlavním tahákem výstavy a musíme říct, že oprávněně, protože to byla prostě bomba. O nové konzoli jsme se nic nového nedověděli, o Project XCloud také ne a kdo chtěl vědět něco více o příběhu Gears of War nebo se těšil na druhé DLC do Forzy, také nebyl mile překvapen. A tak to přeci má být, snad jste si nemysleli, že MS pořádá konference proto, aby na nich oznamoval něco konkrétního a dělal nám radost.

 

 • Posledně jsme narazili na téma feministek a LGBT komunity, které tak úplně nebyly nadšené z herního průmyslu. Po právě skončené E3 by se jejich názory mohly vylepšit, jelikož minimálně dvě hry jim jdou přímo na ruku. LGBT komunita jistě jásala při ukázkách z nových Borderlands 3, které jsou krásně barevné, jak se na moderní postapokalyptický svět sluší a patří. Feministky už jistě mají přeobjednaný Wolfenstein: Youngblood, v němž dvě hlavní hrdinky budou kosit zástupy nacistických misoginích vojáků výhradně mužského pohlaví. Může snad být pro amazonky něco lepšího?

 • Velkou pozornost hráčské veřejnosti vzbudila hra, která se bude odehrávat 12 minut. Za tu dobu musíme vyřešit celou řadu událostí a provést nespočet rozhodnutí, která povedou k nějakému konci. Tento časový údaj zaujal producenty z řad herního porno průmyslu, jimž přeci na podání dojemného a komplikovaného příběhu stačí ještě méně času. Chystají proto hru 5 Minutes to blow, jejímž vyvrcholením bude vyvrcholení. Hra vyjde přirozeně v průběhu léta, kdy se sama udělá.

 • Velkou vlnu protestů po celém Švédsku vzbudilo oznámení hry Wasteland 3. V zemi, kde jede ekologie na plné obrátky, přeci nemůžou akceptovat hru o plýtvání, takže připraví vlastní verzi nazvanou Saveland. Půjde také o survivor hru, kde bude velkou roli hrát výroba předmětů z čistě přírodních zdrojů, cestovat se bude dát pouze pěšky a herní měnou budou plastová víčka. Majitelé elektromobilů budou dostávat hru zdarma, ostatní se s ní setkají ve všech ekologických převýchovných táborech.

 

 • Ubisoft si evidentně oblíbil pojmenovávání her Něco & Něco, kdy po oznámení Skunk & Bombs došlo k oznámení Gods & Monsters. Následovat budou hry Drugs & Bags (variace na Tetris, kdy budeme skládat balíčky s drogami do různých tašek a kufrů – pozn. redakce, jedná se o mobilní hru) nebo Food & Loot (vybírání popelnic se zbytky jídla u luxusních podniků – MMO hra o přežití, kdy bojovat budeme nejen proti nevrlým číšníkům, ale hlavně proti ostatním hráčům dychtících po naší kořisti).

 

 • Když Ubisoft představil další díl Watch Dogs, hráči se ptali, proč nenese označení „3“. Rozumné odpovědi se samozřejmě nedočkali, neboť Legion. To ovšem nedalo dotěrným novinářům, kteří ihned po konferenci vylili PR manažera francouzského vydavatelství jak vázu. Když se pro něj stropem stalo dno místnosti, vysvětlil název takto: Less Entertain Game Indeed Only Nonsense.

 

 • Xbox divize hodlá po vydání Microsoft Flight Simulator představit letecký playseat. Je si ovšem vědoma nižších finančních možností rozvojových zemí jako je Česko, a tak plánuje i Lite verzi. Ta zahrne nosný stojan z ušlechtilého hliníku, bambusovou tyč a látkový pytel. K potřebnému efektu musí majitelé doufat v příznivý vítr, neboť se zavěšeni v pytli vystrčí z okna či balkonu. Pro adrenalinové vyznavače může být bambus naříznut na několika místech.

 

 • Autoři detektivního hororu The Sinking City začali pracovat na nové hře. Projekt s označením The Drinking City se inspiroval ve filmu U Konce světa, kde hrdinové obráží městské hospody. Hra nabídne otevřený svět, detailně vymodelované hostince fiktivního světa a podzápletku s ukradenou dodávkou lihovin. Systém vyšetřování bude přímo závislý na dodržování hladinky. Jakmile ústřední postava vystřízliví, zhorší se jí motorika, vidění a hráč nebude schopen provádět základní ovládání.

 • O vývoji hry John Wick Hex patrně víte. O mobilní aplikaci, která ji doprovodí ale nejspíš ne. Ta se spojí přes váš gamertag s hrou a bude fungovat coby hlasový snímač. Jamile pak během hraní zařvete dostatečně hlasitě „You’re Breathtaking“, protivníci zahodí zbraně a oddají se potlesku. Tento speciální útok bude možné využít třikrát během jednoho levelu.

 

 • Konec Xbox konference na E3, který proběhl bez výrazného rozloučení či pointy, byl představením novinky exkluzivních her. Všechny nové tituly skončí těsně před finální částí. Aby hráči viděli kýžený závěr, budou nuceni zvolit režim New Game Minus. V něm sice přijdou o všechny nasbírané zbroje, ale dostanou příležitost dojít až do konce. Novinka půjde obejít tzv. End Passem. Jeho cena bude adaptivní podle zvolené obtížnosti a počtu respawnů.