Jak to vypadá s budoucností hry FIFA?

Autor: p.a.c.oPublikováno: 18.10.2021, 20:50

Publikováno: 18.10.2021, 20:50

Přiřazené štítky

Sociální sítě

O autorovi

p.a.c.o

p.a.c.o

Je autorem 2881 článků

U hraní se dá krásně relaxovat, což se snažím aplikovat nejen na sebe, ale i své okolí...

Před nedávnem EA nastartovali zájem o jejich značku prohlášením, ve kterém uvedli, že uvažují o změně názvu hry. To rozvířilo vody spekulací, co se děje, protože takové oznámení nebylo samo sebou. Pár dní na to si nechali registrovat novou značku EA Sports FC a společně s tím oznámili, že prodloužili smlouvu s organizací FIFPro. Ta jim zaručuje další používání licencí na ligy, kluby a hráče, kam patří UEFA Champions League, CONMEBOL Libertadores, Premier League, Bundesliga a LaLiga Santader. Bude přitom jedno, jaký název hra v budoucnu případně ponese.

Ostatní soutěže totiž patří pod licenci organizace FIFA a tady to začíná být docela zajímavé. Dle vyjádření EA ze situace vyplynulo, že FIFA po nich chce za užití práv ve smyslu, jako tomu bylo doteď dvojnásobnou částku. Jak nám je všem jasné, EA se moc podvolit nechtějí, takže proto všechny ty tanečky ohledně změny jména a další. Nicméně pohled FIFA dává také smysl. Ano, nejspíš chtějí víc peněz, ale je to dáno tím, že EA chtějí exkluzivitu, za kterou si prostě zaplatí.

FIFA by byla raději, kdyby si licenci mezi sebe podělilo více subjektů napříč zábavním spektrem (hry, esport a další interaktivní zábava), díky čemuž by se logicky celá značka a její produkty mohly dostat mezi podstatně širší publikum. Z tohoto prohlášení je jasně cítit, že vlastnictví jedním exkluzivním partnerem jim po všech těch letech už moc nechutná a cítí, že se ze značky FIFA dá získat podstatně více. Situace je to v herním světě opravdu zajímává a všichni netrpělivě čekáme, jak nakonec dopadne. Na jednání mají obě strany čas do konce roku, kdy aktuální smlouva vyprší.