Letěli jsme v Roudnici s Microsoft Flight Simulatorem

Autor: lindros88czePublikováno: 9.10.2023, 16:01

Publikováno: 9.10.2023, 16:01

Sociální sítě

O autorovi

lindros88cze

lindros88cze

Je autorem 243 článků

Pokud máte rádi letadla a měli jste štěstí v soutěži mohl jste se stejně jako my dostat na akci lokální pobočky Xbox. Ta nás pozvala na letiště v Roudnici nad Labem a připravila zajímavý program.

Po příchodu na místo byl připraven prostor v hangáru mezi letadly, což dávalo akci super rozměr. Jelikož jsem dorazil trošku dříve, měl jsem možnost sledovat vyndávání historického letadla Fury přímo z hangáru a jeho následné nastartovaní. Pro mě jakožto fandu letadel neskutečný zážitek.

Pak už začala samotná akce, a to uvítáním od lidí z Xboxu. Hodně mě potěšil online rozhovor s vývojářem Jörgem Neumannem, který odpovídal i na otázky hostů. Nastínil, jak se vybírají třeba historická letadla nebo kdy můžeme čekat další novinky o MFS 2024 (začátek příštího roku). Trošku přeskočím v programu a rovnou v rámci novinek skončím ke krátké prezentaci Thrustmaster, jelikož k vidění byla úplně nová replika letecké páky Viper, která teprve dorazí do obchodů. Nicméně zatím přísluško čistě pro PC. Vše krásně doplnil streamer RikOnAir, který přidal několik svých poznatků.

Když jsme u těch tvůrců, tak bylo jasné, že se Xbox snažil pozvat více streamerů, kteří hrají MFS. Zahlédl jsem například Grolldira nebo velkou personu v podobě Fluffa, která promluvil hlavně o své letecké cestě kolem světa.

Možná si myslíte, že to bylo hlavně o kecání, ale opak je pravdou. Hlavní bylo to, že že jste si mohli vyzkoušet MFS na PC a Xboxem a skoro na každém herním místě (myslím, že jich bylo 8) byla jiný setup příslušenství od společnosti Thrustmaster. Kromě volného látání měli organizátoři připraven dovednostní úkol, kde jste každou hodinu mohli zkusit štěstí nebo svůj sklil a vyhrát vyhlídkový let, který startoval okamžitě. Létalo se jak v Cessnách, tak i vrtulnících. Kromě skillu jste se do vzduchu mohli dostat náhodně při losování letenek nebo při správném vyplnění znalostních kvízů. Měl jsem pocit, že do vzduchu se dostali snad všichni hosté, kromě těch, co fakt nechtěli.

Na akci jsme se i dobře najedli, od lahodných mini dortíků přes luxusní Burgery a dobré drinky. Prostě akci nechybělo nic, a ještě ke všemu bylo naprosto krásné slunečné počasí a kdy se vám poštěstí, sedět v relaxačních lehátkách na plném slunci, 50 metrů od dráhy a popíjet lahodný drink. Ti, kdo jeli připraveným autobusem, tak měli ještě zážitek z jízdy, jelikož vymazlený Mercedes byl fakt parádní. Tak snad zase někdy na podobné akci. Letu zdar a Xboxu díky za pozvání.

13. 02. 2024 • tonyskate0

Duna přilétá do Microsoft Flight Simulatoru

Microsoft Flight Simulator dostává další filmovou spolupráci. Po předloňském Top Gun: Maverick, je tady Duna, jejíž druhá část filmu inspirovaná kultovní knihou Franka Herberta, půjde do kin na konci měsíce. Vůbec poprvé se vydáme mimo planetu Zemi, abychom navštívili pouštní svět Duny na planetě Arrakis. Obloze této planety dominuje hbitý stroj zvaný ornitoptéra, do nějž budete moci nasednout v rámci bezplatného rozšíření hry. Kromě nové oblasti se můžete těšit také na...

»
30. 01. 2024 • DandyCZE0

Microsoft Flight Simulator přilétá s World Update XVI: Caribbean

Aktuálně máme období kdy je v Karibiku moc hezky a dost z nás se tam vydává za sluníčkem, bílým pískem a průzračným mořem. Ti co na to nemají čas nebo chybí nějaká ta kačka, tak se mohou do vysněných destinací podívat s novým rozšířením do MFS. Pořadové číslo XVI nás konkrétně zavede do Karibiku, kde najdete vylepšené zpracování těchto oblastí:

»
04. 01. 2024 • Lukáš Urban0

Přelet nad korzáry v novém Focusu

Nový rok a k němu starý program. Respektive pokračování pravidelného pořadu, který vás informuje o novinkách, zajímavostech a občas i o recenzích. Tentokrát se ovšem věnuje starším kouskům, které dostaly nový obsah těsně před tím, než se ke slovu přihlásily Vánoce a všeobecná pohoda. Microsoft Flight Simulator přivítal aktualizaci pěti velkých evropských měst a Sea of Thieves nově nabízí možnost přesunu na privátní server. Jak bezplatné aktualizace změnily hry a jaké...

»
09. 11. 2023 • Lukáš Urban0

Na cestách po severu s Microsoft Flight Simulator

Už po patnácté tvůrci Flight Simu vydávají aktualizaci vybraných zemí a my se opět na ně podívali. I když si říkáme, že už toho létání bylo dost, vždy se necháme umluvit, abychom vytáhli perutě z hangáru a zaletěli zkontrolovat fotorealistické reálie. Od měst a přírodních krás, po pamětihodnosti a netradiční lidské výtvory. Tentokrát se World Update zaměřil na sever Evropy a my osobně si některé lokace letěli zkontrolovat. K tomu přidáváme pár...

»
26. 10. 2023 • DandyCZE0

Tvůrci MFS se proletí po Česku

Tvůrci Microsoft Flight Simulátor si u příležitosti výročí 28. října, založení Československa připravili speciální stream.

»
19. 09. 2023 • DandyCZE0

Soutěž: Microsoft Flight Simulator v Roudnici

Zdravíme všechny piloty. Máme možnost vás dostat na akci Xbox CZ která je zaměřena na #MicrosoftFlightSimulator2020 .

»
25. 08. 2023 • DandyCZE0

Microsoft Flight Simulator přilétá s Dornier X

Microsoft Flight Simulator oslavila třetí výročí a přinesla nové aktualizace a obsah. Do hry byla přidána aktualizace měst v západní Evropě a nový letoun ze série „Legend“, Dornier Do X, který byl znovu vytvořen s pomocí německé skupiny, která staví repliku tohoto letadla.

»
02. 08. 2023 • DandyCZE0

Soutěž o vstupenky na letecký den: Legendy Nebes

Máme pro vás soutěž o rodinnou vstupenku na ✈ letecký den #legendynebes se spoustou doprovodného programu pro celou rodinu od organizátorů LEGENDY NEBES.

»