Letošní Game Developers Conference zatím nebude

Autor: Lukáš UrbanPublikováno: 29.2.2020, 13:59

Publikováno: 29.2.2020, 13:59

Přiřazené štítky

Sociální sítě

O autorovi

Lukáš Urban

Lukáš Urban

Je autorem 3304 článků

Ještě, než všem z herního průmyslu totálně šoupne a zaplaví akce jako jsou E3 nebo gamescom, odehrávají se drobnější, ale neméně důležité události. Mluvíme například o sérii veletrhů PAX nebo o konferenci herních vývojářů GDC. Zejména druhá jmenovaná často přináší informace o budoucích technologických novinkách a pravidelně se jí účastní jak vývojáři, tak vydavatelé a výrobci konzolí. Tedy pokud zrovna ve světě neřadí virový prevít, kvůli kterému létají omluvenky jak podprsenky nočním klubem.

Z akce Game Developers Conference 2020, která se původně měla uskutečnit v březnu, se postupně odhlásila snad všechna známá jména. Pomineme-li Sony nebo Kojima Productions, vycouvaly také firmy Electronic Arts, Epic Games, Unity, Gearbox, Blizzard a samozřejmě i Microsoft. Všechna PR oddělení se shodují, že v zájmu zdraví herních autorů a samotných návštěvníků, bude lepší zůstat doma za pecí. Microsoft šel dokonce tak daleko, že slíbil přichystané besedy raději odstreamovat, než aby poslal do San Francisca někoho lovit COVID-19. Což není nový rare achievement, ale označení koronaviru.

Nakonec k tomu asi ani nedojde, neboť pořadatelé GDC 2020 odkládají. Zatím se mluví o konci léta, přičemž bližší datum má být zveřejněno později, až se dohodnout detaily s účastníky. Krok je to jistě rozumný, protože na tlachání uklízeček s vrátným stejně nikdo nepřijde. Otázkou ale je, zda na konci léta bude akce žádoucí. Za námi budou ty největší herní akce. Před námi pak vydání nových generací herních zařízení a nejspíš i další ročník X0. Nezapomínejme přitom, že velké společnosti mají své vlastní akce, kde by plánované novinky mohly odprezentovat.