Listopadová aktualizace pro Xbox

Autor: tonyskatePublikováno: 18.11.2021, 17:24

Publikováno: 18.11.2021, 17:24

Sociální sítě

O autorovi

tonyskate

tonyskate

Je autorem 5196 článků

Minulý týden tomu bylo rok, co vyšly konzole Xbox Series X|S, a zvláště výkonnější model je stále nedostatkovým zbožím. To je sice dobře, jelikož to dokazuje zájem o Xbox, ovšem na druhou stranu to není dobře, jelikož tak spousta hráčů ještě nemohla přejít na novou generaci. Každopádně nové konzole i Xbox One jsou nadále vylepšovány skrze systémové aktualizace a ta listopadová přináší například barevné filtry, lepší nastavení zvuků a došlo i na ovladači či mobilní aplikaci Xbox. Taktéž byla vylepšena stabilita Xbox Series X při hraní her jako NBA 2K22, FIFA 22 a Battlefield 2042, kdy v posledním případě dále spolupracují s EA na zlepšení stability hry.

Nové a vylepšené barevné filtry na Xbox Series X|S
Hráči trpící barvoslepostí či mají potíže s rozlišením barev, si teď díky barevným filtrům na Xbox Series X|S mohou zahrát starší tituly. Barevné filtry vám umožní upravit si vizuální podobu a lépe odlišit barvy, které mohou jinak splývat a působit podobně. Je tak například možné více odlišit červené a zelené tóny, které mohou barvoslepým hráčům připadat podobné, jako určité prvky ve hře anebo jim splývají s pozadím. Zatímco některé hry mají podobné filtry implementovány, barevné filtry v nastavení konzolí Xbox Series X|S se týkají všeho včetně her, filmů, aplikací i rozhraní.

Barevné filtry najdete v Nastavení -> Usnadnění přístupu -> Barevné filtry. Také můžete barevné filtry zapnout či vypnout v rychlém nastavení v Profil a systém -> Rychlá nastavení, aniž byste museli opustit zrovna puštěný obsah.

Vylepšené nastavení hlasitosti a výstupu zvuku pro všechny konzole Xbox
Pro všechny konzole Xbox je teď dostupné lepší nastavení zvuku včetně možnosti ztlumit mikrofon, když je připojen headset. Nastavení hlasitosti a výstupu zvuku pak bylo přeorganizováno, aby bylo relevantní nastavení snadněji přístupné. Sami se na nastavení zvuku můžete podívat v Nastavení -> Obecné -> Hlasitost a zvukový výstup, kde také zjistíte podporu připojených zařízení a případně nastavení resetujete.

Přehled prvků přístupnosti v obchodě Microsoft Store
Herní vývojáři teď mohou tagy označit, jestli jejich hry podporují některé až z 20 běžných prvků přístupnosti, které využívá komunita handicapovaných hráčů. Hráči žijící s postižením tak mohou snadněji najít titul, který jim bude vyhovovat, a to ještě před jeho koupí. Tyto tagy zahrnují například upravitelnou obtížnost, vlastní nastavení hlasitosti, možnosti barev, přenastavení tlačítek atd. Aby byla zajištěna konzistence, vývojáři musí splnit určitá kritéria, aby mohli používat tyto tagy. Tagy přístupnosti jsou viditelné s informacemi o hře v obchodě Microsoft Store, Xbox.com, mobilní aplikaci Xbox Game Pass či aplikaci Xbox pro Windows. Také jsou na speciální stránce v Microsoft Store vyzdvihnuty tituly, které mají alespoň čtyři či více tagů přístupnosti.

V současnosti více než 325 her včetně Microsoft Flight Simulator a Sea of Thieves zobrazuje informace o přístupnosti. Třídění a filtrování na základě těchto tagů bude doplněno v následujících měsících.

Aktualizace firmwaru ovladače
Nová aktualizace firmwaru pro bezdrátový ovladač Xbox One s podporou Bluetooth, Xbox Elite Series 2 a adaptivní ovladač Xbox nabízí prvky nové generace dříve dostupné pouze pro ovladače Xbox Series X|S, a to včetně lepší propojitelnosti napříč zařízeními a nižší latenci. Microsoft tedy nadále myslí i na zpětnou kompatibilitu s příslušenstvím, což oceníte především při vzdáleném hraní z vaší konzole či při cloudovém hraní s předplatným Xbox Game Pass Ultimate. Po aktualizaci firmwaru si ovladač navíc budou pamatovat jedno Bluetooth zařízení a jedno bezdrátové zařízení, mezi kterými pak můžete plynule přepínat dvojitým stisknutím tlačítka pro párování na ovladači.

Mobilní aplikace Xbox – sdílení odkazů a trendy
Také aplikace Xbox brzy obdrží několik novinek. Aby bylo sdílení vašich herních snímků či záznamů ještě jednoduší, bude brzy možné sdílet je skrze odkazy kdekoliv na internetu. Dalším prvkem pro mobilní aplikaci Xbox pak bude možnost sledovat populární obsah hráčů, který můžete sledovat, lajkovat, komentovat či sdílet.

Nejlepší předplatné Xbox Game Pass pro vás
Microsoft představil nový design, který vám zobrazí informace o každém dostupném předplatném Xbox Game Pass na konzoli, abyste jasně viděli, co každé předplatné nabízí a případně si výhody porovnali.

12. 01. 2022 • tonyskate0

Prodeje Xbox Series X|S přes 12 miliónů kusů

Navzdory nedostatku čipů patří Xbox Series X|S po 14 měsících mezi nejprodávanější konzole Microsoftu. Prozradil to Phil Spencer, šéf Xboxu, v nedávném rozhovoru, takže je jasné, že se jim investice do her vyplácí a snad je pro ně úspěšné i předplatné Xbox Game Pass, protože my si jej nemůžeme vynachválit.

»
05. 01. 2022 • tonyskate0

Ubisoft+ se skutečně chystá na Xbox!

Je tomu rok, co se spekulovalo, že by služba Ubisoft+ mohla být součástí předplatného Xbox Game Pass Ultimate, tedy stejně jako EA Play, ale to se nejspíše nestane, alespoň zatím ne. Nejdříve musí předplatné Ubisoftu zamířit na Xbox a stát se tak má v budoucnosti, jak francouzský vydavatel před chvíli potvrdil. Konkrétní datum neznáme, ale je pravděpodobné, že se tak stane během letošního roku.

»
22. 12. 2021 • Cryptah0

Seagate Expansion Card 1 TB pro Xbox od XkoGuru

Čas od času se spolu podíváme na nějaký ten hardware pro naše konzole. Jedna z nejdůležitějších věcí, kterou mi hráči musíme řešit velmi často, je právě místo, kam si své hry ukládat. Na trhu je nespočetně možností a to jak který disk nebo kartu vybrat, tak i po stránce cenové. My se dnes podíváme asi na to nejlepší a zároveň i nejdražší, co můžete svému stroji dopřát. Rád bych vám...

»
13. 12. 2021 • tonyskate0

Sledujte dokument Zapnuto: Příběh Xboxu s CZ titulky

Během oslav 20. výročí Xboxu Microsoft oznámil, že na dnešní den chystá rozsáhlý dokument „Zapnuto: Příběh Xboxu“, ve kterém popíše dvacetiletou historii své herní konzole. Tato šestidílná série je teď zdarma ke zhlédnutí na YouTube a dokonce obsahuje české i slovenské titulky. Více už vás nebudeme zdržovat, protože se jistě chcete dozvědět o původním Xboxu, jeho přehnaně velkém ovladači, úspěchu Xboxu 360 navzdory RROD, neúspěchu Xbox One a nakonec obrovské...

»
29. 11. 2021 • tonyskate0

Xbox Series S nejprodávanější konzolí na Černý pátek

Ačkoliv byla většina z nás vůči modelu dvou konzolí nové generace od Microsoftu spíše skeptická, dlouhodobě na tom možná bude líp, než se čekalo. Ostatně tvrdil to i Phil Spencer, který před vydáním nové generace řekl, že Xbox Series X si pořídí většina především zpočátku, ovšem během celé generace by prodávanější mohl být levnější model Xbox Series S.

»
24. 11. 2021 • Lukáš Urban0

Xbox dostal vlastní muzeum

Jako praví herní fanoušci si nahlaste v práci dovolenou, ve škole oznamte náhlé úmrtí ve vašem bleším cirkusu a vytáhněte kufry. Vzdor světové zdravotní situaci, vzdor finančním možnostem, okamžitě vycestujte do svátého stánku každého fanouška Xboxu. A nemusíte ani vytáhnout hřbet z teple vysezeného křesla, protože historie slavné herní konzole přijde až k vám.

»
23. 11. 2021 • tonyskate0

Další zpětně kompatibilní hry už nebudou

Microsoft během oslav 20. výročí Xbox nadělil hráčům moc pěkných dárek v podobě 76 zpětně kompatibilních her, mezi nimiž neschází ani kultovní série Max Payne a F.E.A.R. či pecky jako Red Dead Revolver, Skate 2, další hry Star Wars nebo Viva Piñata: Party Animals. Současně také 37 her dočkalo funkce FPS Boost, tedy zdvojnásobení počtu snímků na konzolích Xbox Series X|S. Na jeden den to bylo skutečně obdivuhodné množství, na kterém...

»
17. 11. 2021 • tonyskate0

Cloudové hraní Xbox už i na konzolích

Microsoft na gamescomu oznámil, že cloudové hraní Xbox kromě telefonů, tabletů a počítačů dostane také na své herní konzole, a to nejen na Xbox Series X|S, ale především Xbox One. A dnes se tak stalo. Pokud jste tedy hráčům na nových konzolích záviděli nějaký titul, který je dostupný pouze na Xbox Series X|S, můžete si jej nyní skrze cloud zahrát i na Xbox One, tedy za předpokladu, že je v předplatném...

»