Microsoft Wireless Xbox Headset rozbaluje XkoGuru

Autor: CryptahPublikováno: 16.3.2021, 10:00

Publikováno: 16.3.2021, 10:00

Sociální sítě

O autorovi

Cryptah

Cryptah

Je autorem 66 článků

XkoTV a XkoGuru Cryptah vám představuje nejnovější produkt z dílny Microsoft. Pojďme se spolu podívat na nový Microsoft Xbox Wireless Headset, který vychází už 16. března. Společně se podíváme na celé balení, jak nový headset vypadá, jak se používá, ale hlavně, jak je kvalitní a co si o něm myslíme.

Microsoft Xbox Wireless Headset je bezdrátový, jak nese název, celý design se nese v duchu nových konzolí Xbox Series X/S pro které je určený. Ale nenechte se zmást, nový headset můžete použít také pro starší generaci Xbox, pro mobilní telefon a tablety a v neposlední řadě, také pro PC. A jak je headset kvalitní? Jaký má zvuk, zpracování a jak dlouho vydrží nabitý? Všechny tyto otázky vám rádi zodpovíme v našem videu na tento úžasný headset.

Pokud vás produkt zaujal není nic snazšího, než si ho koupit. Uděláte to?

Update:
Jelikož po vydání videa jste se na mě vrhli s hromadou dotazů, je vidět, že vás headset opravdu zaujal. Proto jsem se rozhodl, co nejvíce shrnout ještě sem. Na začátek jedna malá omluva a upřesnění, co se týká LED indikace headsetu. Nejen že svítí LED dioda na headsetu, ale ještě jedna malá dioda je na mikrofonu, která také svítí. Tu můžete buď vypnout, nebo naopak nechat svítit více. To je jen pro upřesnění k videu.

A vaše dotazy.
Vnitřní velikost náušníku je na výšku 5,8cm a na šířku 5cm. Měl jsem na toto dotaz, zřejmě kvůli velikosti uší.
Co se týká zvuku a případných Lagů ve hře. Žádné nejsou, headset reaguje okamžitě a já nezaznamenal sebemenší zpoždění. Je to díky technologii, která je použita i v našich gamepadech.
Co se týká připojení, měl jsem dotaz, zda je potřeba dongle. Samozřejmě není, jak jsme si ukázali ve videu, headset se připojuje ke konzoli stejně jako gamepad. Pro připojení k PC nebo jinému zařízení je k dispozici Bluetooth. Není tedy potřeba jakékoliv jiné příslušenství jako je dongle.

Jsou náušníky vyměnitelné? Ano jsou. Nikde jsem tedy zatím nezaznamenal, že by se nabízeli náhradní, nicméně věřím, že by šli nahradit i náušníky třetích stran.

Jak je to se zvukem oproti dražším headsetům jako je RAZER Kaira nebo Steelseries 7X/9. Kupodivu jsem mile překvapen. Zvuk je perfektní, nic nechrastí, nejsou ve zvuku slyšet žádné fragmenty a zvuk je perfektní. Za cenu tohoto headsetu je to neskutečné. Na můj vkus jsou v základním nastavení hodně basové. Ale to se dá vyřešit ekvalizérem.

Váha headsetu a pocity při nasazení. Headset váží 312g, což je standartní váha a headset na hlavě nepůsobí nijak těžce. Na uších sedí skvěle a nemá velký přítlak na hlavu a po třech hodinách hraní nijak nevadí.

Kvalita mikrofonu. To jsem sice rozebral ve videu, ale dotazy byli na srovnání s drahým headsetem. Já k mikrofonu nemůžu říci jediné křivé slovo. Zvuk je perfektní, kvalita je opravdu skvělá a hlas není nijak zkreslený. TZN pokud bych měl srovnat s headsety třetích stran, je plně srovnatelný a kvalita je skvělá.

Po týdnu užívání: Musím říci, že takto kvalitní headset s touto cenovkou jsem nečekal. Já mu v podstatě nemám co vytknout, možná až na jednu věc. A to je nastavení hlasitosti zvuku versus hlasitost chatu. Oproti ostatním headsetům mi přijde těžké to správně nastavit, aby vám to vyhovovalo a slyšeli jste dobře jak hru, tak chat. Je to otázka zvyku, ale při sundání headsetu si s kolečkem hýbnete a můžete ladit znovu. To mi přišlo u Razer nebo Steel Series jednodušší.

Jinak je headset úžasný a ze všech testovaných headsetů mám nejsilnější pocit, že prostě k Xboxu patří. Pokud by vás zajímalo cokoliv, co jsem neřekl nebo nenapsal, klidně napište, rád vám zodpovím.