Morrowind při načítání tajně restartoval Xbox

Autor: tonyskatePublikováno: 24.9.2020, 17:00

Publikováno: 24.9.2020, 17:00

Sociální sítě

O autorovi

tonyskate

tonyskate

Je autorem 4787 článků

Pondělní akvizice Bethesda překvapila opravdu každého včetně nás. Tento týden se pak uskutečnil společný rozhovor, jehož se zúčastnil Major Nelson, Phil Spencer, Pete Hines (vedoucí Bethesda Softworks) a Todd Howard, legendární designér známý především pro sérii The Elder Scrolls. Kromě řady společného plácání po zádech padla i fantastická zmínka o původní konzoli Xbox. Kultovní RPG The Elder Scrolls III: Morrowind byla totiž první zásadní hrou Bethesdy pro konzole a zamířila pouze na původní Xbox.

Takto rozsáhlá RPG byla samozřejmě výzvou pro konzole a jak bylo prozrazeno v rozhovoru, vývojáři využili mimo jiné skutečně nevídaného triku. Když totiž při hraní Morrowindu docházela konzoli paměť, mohla hra Xbox restartovat a přitom si hráč ničeho nevšiml. Pokud tedy hra načítala opravdu hodně dlouho, znamenalo to, že restartujte váš Xbox, aniž byste o tom měli nejmenší tušení. Rozhodně pozoruhodná anekdota stejně jako, že při prezentaci Fallout 3 na konferenci Xbox přestal Howardovi fungovat ovladač a ze zákulisí tak hru na obrazovce hrál Pete Hines.

Kdybyste si chtěli The Elder Scrolls III: Morrowind vyzkoušet, můžete tak učinit na svém Xbox One, jelikož je hra zpětně kompatibilní a také vylepšena pro Xbox One X.