Obal kinectovky Rise of Nightmares zdobí hudební single

Autor: Lukáš UrbanPublikováno: 8.5.2018, 11:23

Publikováno: 8.5.2018, 11:23

Sociální sítě

O autorovi

Lukáš Urban

Lukáš Urban

Je autorem 3219 článků

Svět je malý a nacházet v něm originální nápady je stále těžší. Své o tom vědí reklamní agentury a grafická studia, která jsou jednou nařknuta z plagiátu při tvorbě plakátu filmového Hana Sola a jindy zase z okopírování loga australské galerie. Zatím, co v těchto případech se dá debatovat o podobnosti, u případu xboxové hry Rise of Nightmares a singlu hudebníka Snoop Dogga jde o jasné okopírování. Do centra pozornosti se dostala skladba Heavy Hittas, na které rapper spolupracoval se jmény V-Town a GO. Její kvality neposoudíme, neboť této hudbě rozumíme stejně, jako uměleckému paličkování, ale použitý přebal dobře známe.

Psal se rok 2011 a pro Xbox 360, a pohybový senzor Kinect, vyšel Rise of Nightmares. První hra s hodnocením pro dospělé vzešla od Segy a vedle spíše průměrných recenzí, zaujala artworkem s umlčeným obličejem. Vytřeštěné oči a špinavé ruce s ozdobami zaujmou ještě dnes, což si asi řekli i autoři singlového obalu. Kus původního obrázku přikryli černou, přidali „stylový“ nápis a poslali výsledek vydavateli DLK Will Kill You. Zda se pojede v tiskárně nová várka obalů teprve uvidíme, protože Sega se už o celou situaci začala zajímat, ale grafické studio bude mít asi hodně, co vysvětlovat.

Co si o obalu myslíte vy? Nemyslíme teď samotné zcizení, ale spíše estetickou stránku věci. Nám by se artwork jako hudební obal líbil, ale spíše u tvrdší, rockové, až metalové hudby.