Oznámena nálož indie her pro Xbox

Publikováno: 15.3.2021, 21:24

Sociální sítě

O autorovi

p.a.c.o

p.a.c.o

Je autorem 3191 článků

U hraní se dá krásně relaxovat, což se snažím aplikovat nejen na sebe, ale i své okolí...

Xbox to nejsou velké hry, ale také celá řada menších titulů, které nám však svou kvalitou hodně často vyrazí a ve výsledku se u nich hráči baví o dost víc než u mnohých drahých blockbusterů. Dnes byl velice bohatý den na oznámen právě těchto titulů, takže si v této novince představíme celou řadu zajímavých titulů, které se na naší konzoli objeví.

Undertale

Již 16. března se na Xbox podívá konzolová předělávka bláznivé a velice zábavné záležitosti Undertale. Hra vyšla pro PC v roce 2015, na MS Storu pro PC se následně objevila v roce 2019. Bohužel nepodporuje funkci Play Anywhere, takže všichni zájemci o její hraní si budou muset na konzoli rozjet celé dobrodružství pěkně od začátku. Ale to by nemělo vůbec vadit.

Genesis Noir

Niorová adventura napříč časem a prostorem. Tak nějak charakterizují vývojáři z Feral Cat Den svojí chystanou hru, která vyjde 26. března. Coby No Man budeme řešit zajímavé puzzly, objevovat a kombinací předmětů posouvat děj dále. V jeho rámci se podíváme do mnoha časových oken lidské civilizace od vzniku vesmíru až do daleké budoucnosti.

Just Die Already

Bláznivou hru s důchodci v hlavní roli, Just Die Already, si na PC prý náramně užívala spousta hráčů, takže se vývojáři DoubleMoose rozhodli nám ji přinést i na konzole. Zdejší důchodci rozhodně nelení a provozují činnosti, které ani mladí nedělají. Přitom se však nemohou zbavit nešvarů vyplývajících z jejich pokročilého věku. Svým způsobem se jedná o takový goat simulátor, kde jsou místo kozy důchodci. Aby toho všemožného sandbox chaosu nebylo málo, můžeme do něj v rámci multiplayeru pozvat kamarády a známé. Konkrétní datum vydání oznámen nebyl, ale mělo by se tak prý stát již brzy.

Murder Mystery Machine

Chtěli jste se někdy stát detektivy a řešit zajímavé případy? Pak tu pro vás máme oznámení Murder Mystery Machine, které se chlubí řešením hned několik kauz, na jejich příběhu se podíleli televizní a seriálový tvůrci. V roli mladé detektivky Cassandry Clarke a s jejím zkušeným kolegou Frankem Danielsem budeme rozmotávat ono pomyslné kluby, používat dedukci, hledat ty správné stopy a díky tomu snad přijdeme pravdě na kloub. Celé zpracování bude mít moderní niorový styl a zajímavou atmosféru. No nezní to lákavě?

The Signifier: Director’s Cut

Psychologický thriller The Signifer se dočká vydání také na konzolích a to hned v prodloužené verzi. Ta přinese nové dialogy, vzpomínky, další konce a také vylepšené animace a grafickou stránku (4K/60FPS nebo 1080p a 100+FPS). Samozřejmě ani další vylepšení po stránce rozhraní nebo ovládání nemají chybět, přeci jenom se jedná o port z PC. Tak snad se podaří a mi se do hry budeme moct pořádně ponořit.

Chasing Static

Nová hororová hra Chasing Static se hlásí o své slovo. V tomto nelineárním příběhu založeném na audio zážitku se vrátíme do 80. let, kdy horory byly děsivější, herní zážitky intenzivnější a anomálie se nechaly víc nahánět. Nezbývá než dodat vzhůru do nedotčené přírody Walesu, kde se ovšem nachází tajemné zařízení. Je právě ono tím důvodem, proč zmizeli obyvatelé vesničky Hearth? Právě na to a další otázky se pokusíme najít odpověď. Tedy pokud k tomu zároveň najdeme dostatek odvahy.