Oznámena strategie Iron Harvest vycházející ze světa 1920+

Autor: Lukáš UrbanPublikováno: 5.11.2016, 10:54

Publikováno: 5.11.2016, 10:54

Sociální sítě

O autorovi

Lukáš Urban

Lukáš Urban

Je autorem 3304 článků

Fascinace historickými válečnými konflikty a úžasné výtvarné kreace polského výtvarníka Jakuba Różalskiho. To jsou největší přednosti připravované real-time strategie Iron Harvest, kterou tento týden oznámilo německé studio KING Art Games. Proč si projekt zaslouží pozornost zjistíte okamžitě, jakmile si prohlédnete artworky zmíněného umělce, jehož univerzum 1920+ bylo zápalnou šňůrou celého projektu. Jde o alternativní svět, ve kterém první světová válka byla jen počátkem ničivých bojů, přičemž technologický rozmach vedl k vytvoření mocných pěších strojů, díky nimž se jednou pro vždy změnilo rozložení evropských sil.

Tvůrčí kreativita rozdělila mocnosti starého kontinentu na Saskou říši, Polanskou republiku a východně položený Rusvět. Nejhůře je na tom polanské území, které ačkoliv disponuje bohatým zemědělstvím, je kvůli nevýhodné pozici pod neustálými výpady svých sousedů. Obzvláště jednotky Rusvětu jsou velmi úspěšné, čímž pozvolna ukrajují nová a nová území. Není divu, bezkonkurenční průmysl žene armádní rozvoj kupředu, ale otázkou je jak dlouho. Lid je unavený dlouhým válčením, což má za následek oslabovaní moci cara Nikolaje a vzestup revolucionářského hnutí, v jehož čele je Grigorij Rasputin. Ráj na zemi není ani na západě. Saská říše sice disponuje silným průmyslem a moderními městy s rozsáhlými továrnami, ale je to jen pozlátko, ukrývající zhoršující se politickou nestabilitu.

Pokud vás Iron Harvest oslovila, musíte si momentálně vystačit jen s hrstkou screenshotů, artworků a příslibem, že k vydání hry dojde v roce 2018. Zda je to reálné či ne ukáže čas, nicméně němečtí nezávislý vývojáři fungující bezmála 15 let, nejsou žádnými nováčky a tituly jako Battle Worlds: Kronos, The Book of Unwritten Tales 2 nebo nadcházející The Dwarves jsou dostatečnou průpravou pro válečnou strategii.

iron_harvest_art10

iron_harvest_03