Phil Spencer obdrží cenu za celoživotní dílo

Autor: HusekDPublikováno: 4.2.2022, 13:52

Publikováno: 4.2.2022, 13:52

Přiřazené štítky

Sociální sítě

O autorovi

HusekD

Je autorem 215 článků

Phil Spencer, generální ředitel společnosti Microsoft Gaming, bude oceněn AIAS Lifetime Achievement Award na 25. ročníku DICE Awards koncem toho měsíce. Tuto zprávu jsem získali prostřednictvím Academy of Interactive Arts & Sciences. (AIAS). Cenu za celoživotní dílo mu předá ředitel a výkonný producent Bethesda Game Studios, Todd Howard.

Od nástupu do Microsoftu jako stážista v roce 1988 zastával Spencer za posledních 30 let spoustu klíčových rolí, jako je například generální ředitel Microsoft Studios, šéf Xboxu a nyní generální ředitel Microsoft Gaming.

Spencer je velmi důležitou součástí celého odvětví Xboxu. V roce 2014 se dostal do jeho vedení a dohlížel na implementaci zpětné kompatibility, zrod Xbox Game Pass, Xbox Cloud Gaming, Xbox Series X/S a celou řadu Xbox One. Phil je také zodpovědný za velké rozšíření Xbox Game Studios, které jsme mohli zaznamenat v posledních letech. Bylo to především prostřednictvím akvizic společností Mojang, ZeniMax a Bethesda Game Studios, ale samozřejmě i díky poslední ohlášené akvizici Activision Blizzard.

Doufejme, že Phil Spencer nesejde ze své pozlacené cesty a bude celé odvětví Xboxu i nadále táhnout tím správným směrem. Jaké jsou podle vás nejlepší, ale i nejhorší rozhodnutí co Phil Spencer za svojí kariéru v Xboxu udělal?