Pohled do zákulisí hry John Wick Hex

Autor: Lukáš UrbanPublikováno: 6.12.2020, 11:05

Publikováno: 6.12.2020, 11:05

Sociální sítě

O autorovi

Lukáš Urban

Lukáš Urban

Je autorem 3205 článků

Není jisté, kde by dnes byl Keanu Reeves, kdyby elitní zabiják John Wick opět nenastartoval jeho kariéru. Jisté však je, že oblíbený herec díky akční roli stanul tam, kde kdysi panoval díky trilogii Matrix. Je proto správné, že si John Wick vydobyl své místo v herním průmyslu. I když jako taktická tahovka, která nejspíš nesedne všem. Pro Xbox vyšla hra teprve tento týden za snesitelných 569 Kč.

S požehnáním filmového studia Lionsgate a dohledem režiséra Chada Stahelskiho, vznikla strategická akce, která se snaží věrně napodobit filmové přestřelky. Jejich živost, dynamika, syrovost a až umělecká přesnost vytvořily etalon moderní akce. Ostatně kdo viděl videa z tréninku Keanu Reevese, pochopil, že se herec na roli nepřipravuje hraním Call of Duty. Herní tvůrci se pokusili atmosféru filmu zachytit a umožnit hráčům nahlédnout do umění likvidace z jiného úhlu. Každá scéna je vlastně malou šachovou partií, kde nejste-li o tři kroky vpřed, jste tři kroky blíže rakvi.

Bohužel John Wick Hex není Cyberpunk, a tak se Keanu nezapojil více než jen podobiznou hrdiny. Kdo ale přispěl i vlastním hlasem, jsou herci Lance Reddick a Ian McShane. Oba se zhostili svých rolí v hotelu Continental, čímž určitě udělají radost fanouškům filmové značky.