Project Scorpio bude podporovat fyzická média

Autor: p.a.c.oPublikováno: 30.9.2016, 19:51

Publikováno: 30.9.2016, 19:51

Přiřazené štítky

Sociální sítě

O autorovi

p.a.c.o

p.a.c.o

Je autorem 2633 článků

U hraní se dá krásně relaxovat, což se snažím aplikovat nejen na sebe, ale i své okolí...

Informací o chystaném Project Scorpio se objevuje celá řada informací, ale jenom málo z nich se zakládá na nějakém skutečném základě. Dnes tu máme od lidí z MS konečně něco konkrétnějšího, i když zase ne tak moc. Phil Spencer se v rámci propagace Forza Horizon 3 rozjel do Austrálie, kde se pro NZ Gamer vyjádřil k pár věcem ohledně Project Scorpio.

Tou první z nich je, že chystaná konzole nabídne podporu přehrávání fyzických médií, na kterých se budou distribuovat i hry. Nemusíte se tak bát, že byste byli odkázání pouze na digitální distribucí a tím pádem svůj internet. V Microsoftu se sice snaží přinést co nejvíce obsahu online, ale je jim jasné, že ne všude na světě mají stejně kvalitní připojení. Třeba taková Austrálie nebo Nový Zéland na tom nejsou úplně nejlépe a prostě ne každému je příjemné (co se čekání týče) stahovat hru velkou 60GB.

Druhou věcí, co jistě zajímá snad celou hráčskou obec je cena, za níž se Project Scorpio objeví na pultech obchodů. Samozřejmě konkrétně jsme se nedověděli nic, až na to, že cena bude závislá na velikosti vnitřního disku, jakým bude konzole vybavena. To není zas tak překvapivá informace, ale vcelku jasný krok. Microsoft označuje Project Scorpio jako prémiovou konzoli, ale cena by prý měla být lepší, než si celá řada z nás myslí. Dohromady by měla korespondovat s cenovou politikou jakou přinesl Xbox One S. V redakci jsme se na ceně neshodli, takže přidávám naše soukromé tipy. Ti méně skeptičtí tvrdí, že cena konzole bude 400-500 dolarů (10 000 Kč – 13 000 Kč), což se ale mě zdá hodně málo. Můj typ je cena kolem 600-700 dolarů (15 000 Kč – 18 000 Kč), ale všechno jsou to jenom dohady, které v dohledné době jasnějších obrazů nejspíše nenabudou. Každopádně do komentářů můžete přidat váš názor, ať víme, co si myslíte a kolik jste za novou konzoli ochotni utratit v případě, že si jí budete chtít koupit.