RECENZE: Assassin’s Creed: The Ezio Collection

Publikováno: 19.11.2016, 13:13

Sociální sítě

O autorovi

Lukáš Michal

Lukáš Michal

Je autorem 3485 článků

U hraní se dá krásně relaxovat, což se snažím aplikovat nejen na sebe, ale i své okolí...

Letošní rok by se dal nazvat rokem kolekcí a předělávek známých a většinou i úspěšných značek. Otázku, zda je to dobře nebo špatně recenze řešit nebude, takže odpověď nechám na každém z vás. Naším dnešním úkolem bude vrátit se po stopách jednoho z nejoblíbenějších hrdinů série Assessin’s Creed a znovu zavzpomínat na období, které se v této sérii povedlo snad nejvíce ze všech.

Na scénu přichází legendární Ezio Auditore da Firenze, jehož dobrodružství napříč díly Assassin’s Creed 2, Brotherhood a Revelation si oblíbila nejen novinářská, ale také hráčská obec, která právě tyto tři díly řadí v celé série na pomyslný vrchol a nutno dodat, že zcela právem. S příchodem konzole Xbox One však nováčci přišli o možnost okusit, jaké že skvosty ve hře byly ukryty, takže Ubisoft přišel se jednoduchou myšlenkou.

Assassin’s Creed Ezio Collection nabízí zmíněné tři díly a jako bonus přidává krátký kanadský animovaný filmeček Assassin’s Creed Embers. Pokud jste však hry nedohráli, filmeček si nechte až na konec. Popisuje úplný konec Eziova života, kdy se Ezio se svou rodinou usadil v rodné Florencii. Ví, že se jeho čas krátí, ale tahle věc ho netíží. Filmeček má příjemných 21 minut a naši pozornost si jistě zaslouží coby důstojné zakončení všech dobrodružství.

ac_collection

Po nainstalování a spuštění hry se před vámi objeví jednoduché menu s časovou osou, kde si vyberete, jaké ze zmíněných dobrodružství si chcete užít. Jednodušší už to být ani nemůže, takže vzhůru do hraní. Ještě, než tak učiníte, zajděte do nastavení (nutné nastavit u každého dílu zvlášť) a zvolte si české titulky. Lokalizace je sice polovičatá po vzoru dílu Unity, kdy jsou přeloženy jenom texty dialogů a zbytek hry je v angličtině, ale i tak je překlad fajn a rozhodně potěší tím spíš, že původní hry češtinou v konzolových verzích nedisponovaly vůbec.

Hlavní předností remastaru je hezčí grafika. Nečekejte však žádné zázraky nebo rovnou grafické orgie. Nějaké textury byly vylepšeny (třeba stromy), obraz dostal místy zajímavý nádech díky jakémusi filtru nebo jak dané „vylepšení“ popsat, ale samotné herní mechaniky se v ničem neliší od svého předchůdce. Osobně jsem si rozdílů v grafice skoro ani nevšiml, což je do jisté míry dáno i tím, že už původní hry měly na svou dobu hodně skvělou grafiku a ani zub čas na nich moc šrámů nezanechal. Pro jistotu jsem si v rámci zpětné kompatibility pustil původní druhý díl, který je jako jediný takto hratelný. Kromě ostřejších textur jsem však žádné další rozdíly moc nezaznamenal.

Bohužel ne všechny technické chybky se podařilo vychytat a většinou tam, kde hra zlobila dříve, se chyba objeví i dnes. Nedělal bych však kolem toho nějaké zbytečné drama, které se snaží rozpoutat někteří jedinci na internetu. Hra mi fungovala bez jakýchkoli pádů nebo záseků, takže jsem byl spokojen. I když na druhou stranu, určitě se dalo z potenciálu získat něco navíc, ale to už bychom po Ubisoftu asi chtěli moc. Assassin’s Creed Ezio Collection je letos jedinou hrou s tou značkou a pěkně doplní film, který se letos objeví v kinech.

Příběh a všechny věci s tím spojené asi nemá cenu moc představovat. Čeká na nás klasická story plná zrady, pomsty, nejrůznějších spiknutí a setkání s celou řadou známých historických postav tak, jak to právě Assassin’s Creed vždycky uměl. I po těch letech jsou všechny tři díly velice dobře hratelné a naplno ukazují, jak skvělá v těchto dobách série byla a v porovnání s posledními díly stále je. V rámci kolekce dostaneme nejen původní hry a filmeček, ale také všechna DLC, která ke hrám vyšla, takže se jedná o skutečnou a opravdu kompletní kolekci.

8
Technické zpracováníHratelnostTrvanlivost

Verdikt

AC Ezio Collection je příjemným připomenutím období, kdy série Assassins Creed zažívala svou největší slávu. Přináší dle hráčů i kritiků ty nejlepší díly série v kompletním balení, včetně všech DLC. Navrch přidává vylepšenou grafiku a pár bonusů. Jestli jste nějaký díl nehráli, nyní se vám nabízí jedinečná možnost to dohnat, a i pokud máte původní hru dohranou, určitě se rádi zavzpomínáte, a i po x-té, nyní na Xbox One, si hru užijete. Navíc cena kolekce není vůbec přehnaná, což také kvituji s povděkem a plusem rozhodně je lokalizace, i když ne úplně dokonalá.
06. 12. 2024 • Michael Chrobok0

RECENZE: Indiana Jones and the Great Circle

Na světě není slavnějšího archeologa, než je Indiana Jones. Kromě pěti filmů, několika knih a komiksů se dočkal ztvárnění také na poli videoher, byť s kolísavou kvalitou. Studio MachineGames, které spadá pod Bethesdu, se rozhodlo vytvořit tu nejlepší akční adventuru s Indiana Jonesem v hlavní roli, jaká tady doposud byla. Jak se jim tento nelehký úkol podařil?

»
03. 12. 2024 • Lukáš Michal0

RECENZE: Microsoft Flight Simulator 2024

Série Microsoft Flight Simulator (dále MFS) se řadí mezi stálice herního průmyslu a zároveň patří po bok těch nejstarších sérii, jaké stále vycházejí. Však považte, vždyť první díl vyšel v roce 1982, což je již 42 let. Tolik leckdy není mnohým hráčům, kteří usedají k obrazovkám, aby se za kniply těch nejznámějších i méně známých letadel vznesli do oblak a prozkoumávali naši krásnou zemi. Ovšem následující řádky nebudou patřit ohlédnutí za sérií,...

»
30. 11. 2024 • Jakub Michálek0

RECENZE: Death Stranding: Director’s Cut

Monument herní inovace herního génia Hidea Kojimy je konečně dostupný pro Xbox, jak si vede v recenzi?

»
28. 11. 2024 • Michael Chrobok0

RECENZE: Dragon Age: The Veilguard

Na návrat slavné značky studia Bioware čekali fanoušci téměř 10 let. Za tu dobu se toho změnilo poměrně hodně, ať už v herním průmyslu jako takovém, ve věkovém složení hráčů nebo i v personálním obsazení samotného kanadského studia. Není se proto co divit, že nejnovější přírůstek do série s podtitulem The Veilguard vzbuzoval nejen velká očekávání, ale také obavy, jak návrat na kontinent Thedas dopadne.

»
21. 11. 2024 • Lukáš Michal0

RECENZE: Farming Simulator 25

Zemědělství není vůbec žádná legrace. Není to jenom o tom, že člověk něco zaseje na poli a pak jenom čeká, až to vyroste. Je třeba všechno náležitě pohnojit, bojovat se škůdci a také s nepřízní počasí. Ani chov zvířat není sázkou na jistotu, jak by se mohlo zdát, protože v případě špatné úrody krmení ho budeme mít málo, takže buď musíme zredukovat počty chovů nebo krmení nakoupit, čímž však klesá náš zisk....

»
10. 11. 2024 • japo0

Recenze: Squirrel with a Gun

Zní to možná šíleně, ale ve hře Squirrel with a Gun hrajete za veverku, která se chopí bouchačky a vydává se do boje. Tento bláznivý 3D sandbox připomíná trochu jiné bizarnosti typu Untitled Goose Game nebo Goat Simulator – tedy hry, které si dělají legraci z konvenčního hraní a přináší hlavně kopec srandovní zábavy. U těchto her se ale zákonitě nabízí otázka – bude to alespoň tak zábavné, abych toho...

»
08. 11. 2024 • Michael Chrobok0

RECENZE: Life is Strange: Double Exposure

Na poli adventur je Life is Strange pojem. Studiu Don’t Nod se v roce 2015 podařilo stvořit překvapivý hit, který umně kombinoval paranormální jevy a vztahové drama z pohledu Maxine Caulfield, mladé středoškolačky, jež ke svým superschopnostem přišla jako slepá k houslím. Od té doby se svět rozšířil nejen o další více či méně povedené tituly, ale také o další studio Deck Nine, které si vzalo na starosti také pokračování...

»
04. 11. 2024 • Jakub Michálek0

Recenze: Unknown 9: Awakening

Mysteriózní výprava za neznámem a prastarou společností neznámých.

»