Recenze: Goat Simulator: MMore Goatz Editon pro Xbox One

Autor: Josef Brožek Publikováno: 28.8.2015, 16:04

Publikováno: 28.8.2015, 16:04

Přiřazené štítky

Sociální sítě

O autorovi

Josef Brožek

Josef Brožek

Je autorem 748 článků

O tomhle přídavném balíčku vám povíme jeden příběh. Byla, nebyla, jedna hra, kde hlavní hrdinkou byla koza. Ale nebyla to jen tak ledajaká koza! Byla to koza zabugovaná. Vývojáři ji vytvořili, poslali do světa, a pak už jen sklidili, co zaseli – kupodivu úspěch. Hra se stala hitem díky Youtube, násladně na to vývojáři vyhověli hráčským prosbám a dodali MMO DLC, tedy vlastně simulátor MMO a hned na to Gone North Games dodali kozí podobu DayZ také jako DLC a co víc, nebyla v Early Access. Inu, rok se s rokem sešel (vlastně jsou to jen tři měsíce) a v celém balíčku se nám dostaly tyto dvě DLC, jako standalone hra na naše domácí konzole. Stejně jako nedávný port samotného Goat Simulatoru udělalo i port standalone DLC studio Double Eleven Limited. Ovšem hru pořád vydává Coffee Stain Studios, a tak soudíme je. Za co? Zato, že neznají pořekadlo „opakovaný vtip není vtipem, i kdyby měl být MMO“.

Protože jde pouze o standalone balíček dvou DLC, tak nebudeme nikterak popisovat, jak se hra hraje, grafické zpracování apod. Pokud by vás to zajímalo, mrkněte na naši starší recenzi samotného Goat Simulátoru. Namísto toho se pokusíme popsat náplň obou módů.

MMO simulátor – Raději už v úvodu upozorňujeme všechny hráče. Rozhodně nečekejte, že si zahrajete se svými kamarády online, nebo snad dokonce s cizími hráči. Autoři se snaží parodovat velké MMORPG, okatě ze všeho nejvíce proslulý World of Warcraft od Blizzardu, protože už jenom Goatwind značí, že tvůrci DLC pěkně dlouhou dobu strávili ve Stormwind City, hlavním městě lidí ve World of Warcraft. Jak název říká, taková je to i hra – simulátor MMO, pouze simulátor, všechny kozy, ovce a postavy, co se tváří a jakoby lagují, čímž vytváří dojem, že jedete opravdu online, jsou pouze NPC postavy a v klidu si můžete hrát i bez připojení k internetu. Narážky na problematiku a trend velkých MMORPG najdete snad všude, od questů přes bezedný inventář, kam si můžete schovat věci i 100x větší než vy samy, až po pofidérní tvorbu postavy poskytující vám nějaké ty speciální pro danou třídu specifické schopnosti. Mezi nimi dokonce najdete i Mikrovlnku (ano, čtete správně mikrovlnku), která má dvě nožky, umí dělat pizzu a vybuchovat *sarkastický smích*. Levely a expení prakticky ze všeho je pak pouze kosmetická záležitost, protože vás nikam neposouvá a questy vám po splnění dávají jen nějaké ty modifikace na kozu. Aspoň, že je tu poměrně pěkné prostředí, které na druhou stranu zase zabíjí ještě větší zabugovanost než v originální hře, jež vám naneštěstí tentokrát běžně kazí hru, že nemáte vůbec chuť pokračovat. Takže se jen vztekáte a vztekáte a vztekáte.

image

GoatZ – Z kozí parodie na DayZ, simulátor přežití po zombie apokalypse, jsme se sice taky za břicho nepopadali, ale aspoň to byla větší zábava. Máte panel životů a hladovění a musíte se starat. Hledáte jídlo, prakticky nonstop, noc nikdy nenastupuje, ale dny ubíhají o sto šest. Vy si tedy obstaráte nějaké suroviny a součástky, dáte si dohromady po domácku vyrobenou brokovnici z náhubku od vysavače a konce od automatu na žvýkačky. Tím kosíte zombie jedna za druhou a doufáte, že se k vám žádný nepřiblíží, aby vás trošku obral o životy. Vy jste přenašeč viru, a tak místo zamečení vypustíte plyn, kterým nakazíte zdravého člověka. Takhle si to s klasickými (jetpack) i novými (flappy koza) modifikacemi šaškujete několik minut, a následně hru neúprosně vypnete, nebo zapnete mód před apokalypsou, a když nenakazíte pět lidí, můžete si to šaškovat bez zombíků docela i s úsměvem na tváři, protože se vás nikdo nesnaží sežrat, nicméně na té samé mapě s téměř stejnou nudou.

image (1)

Možná to zní slibně, ovšem chtít podruhé dvě stovky za něco, co vyšlo na PC částečně zadarmo, nám nepřijde moc slušné. Chápeme, že přenos hry na konzoli něco stojí, ale my se o standalone hru neprosili, stačilo by nám DLC. Komu se hra líbí, už dávno původní Goat Simulátor má, takže by u stačilo opravdu jen jako klasické DLC za pár kaček a komu se hra nelíbí, nechá obzvlášť MMore Edici ležet, protože opakovaný vtip opravdu není vtipem a tohle nám opravdu vývojáři servírují spíš jako druhý chod. Díky bohu aspoň za ten koop pro čtyři hráče, jinak bychom chcípli nudou.

5
Technické zpracováníHratelnostTrvanlivostMultiplayer

Verdikt

Ta samá hratelnost jako hratelnost jako v originální hře, akorát v nezábavném podání. MMore přestane bavit hned, GoatZ za chvíli. Ve čtyřech se snad můžete bavit, ovšem nikoliv online, tuhle možnost tady nehledejte. A za tu cenu? Radši si se stejnou cenovkou kupte originální hru. Tohle mělo být zadarmo, anebo aspoň o stovku levnější, jako DLC, nikoliv jako rádoby pokračování.
21. 02. 2024 • p.a.c.o0

RECENZE: Skull and Bones

Piráti jsou nedílnou součástí námořní historie a je jedno, zda ti nejznámější z nich doopravdy existovali nebo jsou příběhy o nich jenom dobře vymyšlené povídačky. I tak je na tom něco zajímavého, a nejeden hráč by si chtěl tento život, alespoň virtuálně, vyzkoušet. Jak nám ukázalo Sea of Thieves, je toto téma dost dobře herně zpracovatelné a dostatečně zábavné na stovky hodin. Ač se to nezdá, tak Sea of Thieves jsou...

»
15. 02. 2024 • Lukáš Urban0

Recenze: Banishers: Ghosts of New Eden

Romantika má mnoho podob. Na přídi potápějící se lodi, při úplňku mezi upírem a lykantropem nebo se smrtkou místo Valentýna. Antea a Red jsou ukázkový pár, kterému to klape jak v soukromí, tak v práci, A to navzdory faktu, že mají náročné zaměstnání. Toho času v kolonii New Eden, kde se jako smrtící epidemie rozpíná Noční můra dělající z nebohých osadníků duchy. Bohužel při osudovém střetu se jedním z nich stává i Antea, čímž pro...

»
15. 02. 2024 • DandyCZE0

Recenze Truck & Logistics Simulator

Člověk by řekl, že v poslední době máme podobných her docela hodně. Většina se snaží něčím zaujmout a ukázat specifickou část dopravy. Na PC je to snažení vydavatelů velmi obtížné, jelikož tam mají ETS, které sice nabízí „pouze“ přepravu, ale i tak vládne danému segmentu. Na konzolích je situace jiná a tak vždy s velkým zájmem sleduji další pokusy studií přinést kvalitní dopravní simulátor. Dnes se podíváme na Truck & Logistics Simulator...

»
14. 02. 2024 • lindros88cze0

RECENZE: Tomb Raider I-III Remastered

Je až neuvěřitelné, že za dva roky Lara Croft oslaví teprve své třicátiny. Série Tomb Raider si odbyla premiéru v roce 1996 a od té doby jsme viděli nespočet různých dobrodružství zasazených do celého světa napříč různými platformami i filmy. Ovšem teprve teď jsme se na Xboxu vůbec poprvé dočkali původní trilogie.

»
12. 02. 2024 • Lukáš Urban0

Recenze: Baldur’s Gate 3

Hodnotit hru s dvouměsíčním odstupem nebývá zvyklostí. Každý se snaží přinést svoje dojmy co nejdříve, aby si pohladil ego a přesvědčil hráče o své jediné správné pravdě. Osobně si myslím, že všechno má svůj čas. Navíc zkušenosti posledních let mě naučily, že jsou určité typy projektů, jimž je třeba se věnovat trochu déle. Ať už z důvodu technické kvality nebo herní nabídky. V případě Baldur’s Gate 3 bychom mohli mluvit o obou aspektech,...

»
06. 02. 2024 • lindros88cze0

RECENZE: Suicide Squad: Kill The Justice League

Studio Rocksteady se do paměti nespočtu hráčů zapsalo výtečnou trilogií Batman Arkham, která mezi jednu z nejlepších her podle superhrdiny. Všichni tak napjatě očekávali, co dalšího tento talentovaný tým chystá. Představení Suicide Squad: Kill The Justice League navzdory napojení na oblíbenou sérii nevzbudilo příliš pozitivní ohlasy a nepomohlo ani postupné ukazování záběrů z hraní, kdy pomyslným hřebíčkem do rakve bylo potvrzení, že hra bude stavět na online kooperaci a především bude tzv....

»
29. 01. 2024 • SeedarCZ0

Recenze: War Hospital

Počátkem ledna vydalo vcelku neznámé studio Brave Lamb, pro které jde o první vydanou hru, titul War Hospital. Pro menší studia mohou být začátky strastiplné a bývá to znát i na jejich tvorbě. Jak si War Hospital vedl?

»
16. 01. 2024 • DandyCZE0

Recenze: Jagged Alliance 3

Jako fanoušek tahových strategií si v poslední době nemohu stěžovat. Tento styl her sice není nijak masivně oblíben, ale rozhodně stojí za vyzkoušení.

»