RECENZE: LEGO DC Super-Villains

Autor: lindros88cze Publikováno: 25.10.2018, 12:00

Publikováno: 25.10.2018, 12:00

Sociální sítě

O autorovi

lindros88cze

lindros88cze

Je autorem 110 článků

Hry LEGO už opravdu není třeba představovat. Tuto generaci vychází pěkně stabilně a inspirují se skvělým materiálem, ať už jsou to Hvězdné války, Marvel, Jurský svět či v tomto případě super padouši z komiksového světa DC. Víte, jak to chodí… rozbijte toto, udeřte do tohohle, tohle poskládejte, sbírejte mince a tak stále pořád dokola. To je vlastně největším nevýhodou všech her LEGO, nedostatečný vývoj a posun této značky. Nabízí se tak otázka, jestli LEGO DC Super-Villains dostatečně vyniká… Ano i ne. Co se týče samotného základu, ten se nemění, ale navzdory podobnostem s předchozími hrami se jedná o povedenou zábavu.

Světlou stránkou hry je její příběh. Vaše dobrodružství zahájíte vytvořením své vlastní postavy, což je poprvé v těchto hrách povinné. Postava je pak plynule zapojena do děje a samotné hry a navíc se nabízí opravdu spousta možností, jak si svého vlastního padoucha upravit. Nejde jen o vzhled, ale především o různé schopnosti, kterých je celá řada. Tady si tvůrci opravdu vyhráli. Jakmile máte svého padoucha hotového, můžete se vrhnout do víru dění.

Liga spravedlnosti je totiž zajata a skupina nováčkovských hrdinů z paralelního vesmíru, jež si říká Justice Syndicate, své poslání nezvládá a tak musí spojit síly v podstatě s každým z padouchů univerza DC, aby přišli na kloub záhadnému zajetí Ligy spravedlnosti. Čeká vás tak příjemná kampaň, která dokáže okouzlit a zaujmout příjemným humorem, na jaký už jste u těchto her zvyklí. Samozřejmě nebude scházet spousta známých tváří, jako legendární Joker, Harley Quinn, Lex Luthor a mnoho, mnoho dalších.

Jak už tomu v posledních hrách série bývá, LEGO DC Super-Villans vás provede velkým světem složeným z pestrých lokací, kde na vás budou čekat nejen příběhové mise, ale také nespočet tajemství, dodatečných úkolů, nových postav a tak dále. Čím dále hrou postoupíte a zpřístupníte si další postavy, tím více budete moci zkoumat, na což už jste nejspíše zvyklí. Co se tedy týče množství obsahu a trvanlivosti hry, rozhodně se máte opět nač těšit. Můžete se vracet ke starým úrovním s novými postavami, abyste se dostali na ukrytá místa anebo se pokuste dosáhnout 100% splnění hry, což vám zabere destíky hodin, a to i ve dvou skrze lokální kooperaci.

Hra opět cílí především na mladší hráče, ovšem nebojte, že byste se taktéž nebavili a stejně tak si užijete i různé vtípky ve scénkách. Ovládání posunuli tvůrci zase o kousek díl a vše šlape hezky plynule. Každý pohyb a útok jen proveden s bezchybnou přesností, což v některých předchozích hrách nebyla tak úplně pravda. Zapracovat by ale vývojáři mohli na ovládání vozidel, protože jejich řízení vám bude připomínat jízdu na ledě.

Cestování skrze některé prodloužené sekce tak může být trochu otravné. Záchranou pro vás ale mohou být postavy s dovedností létat. Když ale pomineme nešikovné řízení vozidel, opravdu si není nač stěžovat. Ovládání je opět jednoduché na pochopení a je přístupné, což lze říci i o obtížnosti hry. Projít příběh či chcete-li, kampaň hry, pro vás nebude moc velkou výzvou, ačkoliv některé hádanky dokáží potrápit, ale zase zpestřují hratelnost.

Většinu z nich už budete důvěrně znát. Zahrnují například zmenšení postavy, abyste se dostali k panelu ovládání, mohli přepnout spínač apod. Tak či onak, v každé úrovni se musíte propracovat všemi sekcemi, abyste se dostali na její konec. To zahrnuje nejen hádanky, ale také rozbití prakticky všeho na obrazovce včetně nepřátel a příležitostného, nepříliš těžkého bosse, abyste získali natolik důležité mince.

Stejně jako v předchozích hrách LEGO této generace, vizuální zpracování je parádní. Úroveň detailu skutečně vyzdvihuje zpracování a design hry. Taktéž se můžete těšit na variabilitu a rozličnost lokací, kde neschází zajímavé scenérie a prostředí ke zkoumání. Postavy už vypadají tradičně skvěle a stejně vysokou kvalitu si s sebou nese i hudební doprovod a dabing.

Hry LEGO se už mnoho let drží stále stejné a osvědčené receptury, která začala být repetitivně už před lety. Tvůrci tedy nadále odmítají inovaci a evoluci, ačkoliv není vyloženě nic špatného držet se fungujícího formátu. Nicméně není dobré neustále to samé dojit do poslední kapky a tvůrci z TT Games musí přijít s něčím novým, aby byly hry LEGO nadále populární. Přece jen už nejsou jejich prodeje tak dobré jak za časů minulé generace. Jsou to stále zábavné tituly se spoustou obsahu, ale už je nejvyšší čas to nějak oživit.

7
Technické zpracováníHratelnostTrvanlivostMultiplayer

Verdikt

LEGO DC Super-Villains nabízí spoustu zábavy a zajímavé pojetí, kdy hrajete za ty zlé, což vás bude určitě bavit. Přesto ale série pořád hraje na jistotu a nějaké novinky a změny bychom určitě uvítali. Pro fanoušky se pak jedná o povinnost, ale ani tentokrát nečekejte žádnou revoluci.
14. 11. 2018 • lindros88cze0

RECENZE: LEGO Harry Potter Collection

Kolekce her LEGO Harry Potter konečně dorazila na Xbox One a jak asi tušíte, jedná se o zábavný remaster, i když mohl být daleko ambicióznější. Tvůrci totiž měli více než dost času, si s kolekcí pohrát, ovšem na hrách LEGO Harry Potter: Years 1-4 (2010) a LEGO Harry Potter: Years 5-7 (2011) se nic nezměnilo.

»
13. 11. 2018 • p.a.c.o0

RECENZE: Super Pixel Racers

Závodníci měli v herním světě vždycky dobrou pozici, protože o závodní hry nikdy nebyla, a stále není, nouze. Výběr je opravdu pestrý a záleží čistě na tom, jaký druh závodů si chceme užít a jakou míru realističnosti očekáváme. Spousta hráčů si jistě ráda odpočine při nějakém arkádovém ježdění, a i v tomto segmentu je naštěstí z čeho vybírat. Další adept pro potenciální zájemce mimo arkádové hratelnosti přihazuje také ingredienci, na níž hráči slyší...

»
10. 11. 2018 • chaosteorycz3

Recenze: The One We Found

Často melu pantem, že dnešní herní produkce vychází s balením dětských plen, dudlíkem a návodem pro nejhloupější z hloupých. Všude samé ukazatele, poznámky a vysvětlivky, přes které v konečném důsledku není pořádně vidět to nejdůležitější. Ano, jsou výjimky, a to většinou z nízkonákladové výroby, s nimiž mozkové závity roztočíte jak Wankelův motor. Do této společnosti patří survival The One We Found, který vedle temné atmosféry nabízí i pořádnou dávku logických překážek.

»
08. 11. 2018 • chaosteorycz3

Recenze: 11-11: Memories Retold

Přestože je nám každý rok prostřednictvím médií připomínáno, že první světová válka nebyla karneval v Riu a že jedno pokračování stačilo, hráči neustále touží vyrážet na fronty. Zde hrdinství bagatelizují na pouhou soutěž v rychlejší střelbě a přesnějším oku, aniž by si často uvědomovali, že jejich vrstevníci pokládali život navzdory přesvědčení, navzdory osobním sympatiím. Naštěstí herní svět není jen Call of Duty nebo Battlefield, ale také nezávislá tvorba, která tyto příběhy vypráví...

»
07. 11. 2018 • p.a.c.o3

RECENZE: Kingdom Come: Deliverence – The Amorous Adventures of Bold Sir Hans Capon

Recenze od naší čtenářky a hráčky Naifa86, děkujeme 😉 Vydání nového DLC hry Kingdom Come: Deliverance, které nese název The Amorous Adventures of Bold Sir Hans Capon (Milostná dobrodružství bodrého rytíře Jana Ptáčka), připomínalo ráno po velmi vydařeném mejdanu. Jindra si totiž notnou část příběhu, který prožil při plnění úkolu pro pana Jana Ptáčka, nepamatoval. Herní doba se tak mnohdy zkrátila na cca 2 hodiny, což uznávám, není mnoho. Také se...

»
06. 11. 2018 • chaosteorycz2

Recenze: Tyler: Model 005

Kdo nechtěl mít v devadesátých letech vlastního „Johnnyho Pětku“, byl buď stále ještě pouhou součástí genetického materiálu nebo měl v občance příliš mnoho roků, aby to přiznal. Sympatický robot, kterého zásah blesku přivedl k životu, postupně objevoval lidský svět, a přitom získával informace o své minulosti. A podobný osud má i Tyler, malý robůtek, jehož příběh začíná roku 1955. Shodou okolností za vše opět může nepříznivé počasí.

»
05. 11. 2018 • p.a.c.o10

RECENZE: Red Dead Redemption 2

Musím se přiznat, že jenom na malé procento her se před vydáním těším tolik, jako jsem to měl před příchodem druhého dílu westernové série Red Dead Redemption (dále RDR2). Důvodů, proč jsem se tolik těšil, bylo hned několik. Za prvé, Rockstar vydávají své hry ve velkých časových rozestupech (například mezi RDR1 a RDR2 je časový rozdíl 8 let), takže každá další hra je velkou událostí. Za druhé je to potom...

»
03. 11. 2018 • chaosteorycz1

Recenze: Call of Cthulhu

Lidská mysl a její představivost jsou velmi mocná zbraň. Dokáží tvořit, ale stejně dobře i ničit. Jedněm můžou v určitou chvíli pomoci, aby druhým o pár sekund s radostí škodily. Jsou základním kamenem jakéhokoliv projektu a posledním kotevním bodem lidské osobnosti. A když se “porouchají“, zavedou naši duši do míst, odkud už není návratu. Pak se noční můry stávají skutečností a skutečnost jen bláhovým snem zlomeného chudáka. Vítejte ve světě Howarda Phillipse...

»