RECENZE: LEGO DC Super-Villains

Autor: lindros88cze Publikováno: 25.10.2018, 12:00

Publikováno: 25.10.2018, 12:00

Sociální sítě

O autorovi

lindros88cze

lindros88cze

Je autorem 113 článků

Hry LEGO už opravdu není třeba představovat. Tuto generaci vychází pěkně stabilně a inspirují se skvělým materiálem, ať už jsou to Hvězdné války, Marvel, Jurský svět či v tomto případě super padouši z komiksového světa DC. Víte, jak to chodí… rozbijte toto, udeřte do tohohle, tohle poskládejte, sbírejte mince a tak stále pořád dokola. To je vlastně největším nevýhodou všech her LEGO, nedostatečný vývoj a posun této značky. Nabízí se tak otázka, jestli LEGO DC Super-Villains dostatečně vyniká… Ano i ne. Co se týče samotného základu, ten se nemění, ale navzdory podobnostem s předchozími hrami se jedná o povedenou zábavu.

Světlou stránkou hry je její příběh. Vaše dobrodružství zahájíte vytvořením své vlastní postavy, což je poprvé v těchto hrách povinné. Postava je pak plynule zapojena do děje a samotné hry a navíc se nabízí opravdu spousta možností, jak si svého vlastního padoucha upravit. Nejde jen o vzhled, ale především o různé schopnosti, kterých je celá řada. Tady si tvůrci opravdu vyhráli. Jakmile máte svého padoucha hotového, můžete se vrhnout do víru dění.

Liga spravedlnosti je totiž zajata a skupina nováčkovských hrdinů z paralelního vesmíru, jež si říká Justice Syndicate, své poslání nezvládá a tak musí spojit síly v podstatě s každým z padouchů univerza DC, aby přišli na kloub záhadnému zajetí Ligy spravedlnosti. Čeká vás tak příjemná kampaň, která dokáže okouzlit a zaujmout příjemným humorem, na jaký už jste u těchto her zvyklí. Samozřejmě nebude scházet spousta známých tváří, jako legendární Joker, Harley Quinn, Lex Luthor a mnoho, mnoho dalších.

Jak už tomu v posledních hrách série bývá, LEGO DC Super-Villans vás provede velkým světem složeným z pestrých lokací, kde na vás budou čekat nejen příběhové mise, ale také nespočet tajemství, dodatečných úkolů, nových postav a tak dále. Čím dále hrou postoupíte a zpřístupníte si další postavy, tím více budete moci zkoumat, na což už jste nejspíše zvyklí. Co se tedy týče množství obsahu a trvanlivosti hry, rozhodně se máte opět nač těšit. Můžete se vracet ke starým úrovním s novými postavami, abyste se dostali na ukrytá místa anebo se pokuste dosáhnout 100% splnění hry, což vám zabere destíky hodin, a to i ve dvou skrze lokální kooperaci.

Hra opět cílí především na mladší hráče, ovšem nebojte, že byste se taktéž nebavili a stejně tak si užijete i různé vtípky ve scénkách. Ovládání posunuli tvůrci zase o kousek díl a vše šlape hezky plynule. Každý pohyb a útok jen proveden s bezchybnou přesností, což v některých předchozích hrách nebyla tak úplně pravda. Zapracovat by ale vývojáři mohli na ovládání vozidel, protože jejich řízení vám bude připomínat jízdu na ledě.

Cestování skrze některé prodloužené sekce tak může být trochu otravné. Záchranou pro vás ale mohou být postavy s dovedností létat. Když ale pomineme nešikovné řízení vozidel, opravdu si není nač stěžovat. Ovládání je opět jednoduché na pochopení a je přístupné, což lze říci i o obtížnosti hry. Projít příběh či chcete-li, kampaň hry, pro vás nebude moc velkou výzvou, ačkoliv některé hádanky dokáží potrápit, ale zase zpestřují hratelnost.

Většinu z nich už budete důvěrně znát. Zahrnují například zmenšení postavy, abyste se dostali k panelu ovládání, mohli přepnout spínač apod. Tak či onak, v každé úrovni se musíte propracovat všemi sekcemi, abyste se dostali na její konec. To zahrnuje nejen hádanky, ale také rozbití prakticky všeho na obrazovce včetně nepřátel a příležitostného, nepříliš těžkého bosse, abyste získali natolik důležité mince.

Stejně jako v předchozích hrách LEGO této generace, vizuální zpracování je parádní. Úroveň detailu skutečně vyzdvihuje zpracování a design hry. Taktéž se můžete těšit na variabilitu a rozličnost lokací, kde neschází zajímavé scenérie a prostředí ke zkoumání. Postavy už vypadají tradičně skvěle a stejně vysokou kvalitu si s sebou nese i hudební doprovod a dabing.

Hry LEGO se už mnoho let drží stále stejné a osvědčené receptury, která začala být repetitivně už před lety. Tvůrci tedy nadále odmítají inovaci a evoluci, ačkoliv není vyloženě nic špatného držet se fungujícího formátu. Nicméně není dobré neustále to samé dojit do poslední kapky a tvůrci z TT Games musí přijít s něčím novým, aby byly hry LEGO nadále populární. Přece jen už nejsou jejich prodeje tak dobré jak za časů minulé generace. Jsou to stále zábavné tituly se spoustou obsahu, ale už je nejvyšší čas to nějak oživit.

7
Technické zpracováníHratelnostTrvanlivostMultiplayer

Verdikt

LEGO DC Super-Villains nabízí spoustu zábavy a zajímavé pojetí, kdy hrajete za ty zlé, což vás bude určitě bavit. Přesto ale série pořád hraje na jistotu a nějaké novinky a změny bychom určitě uvítali. Pro fanoušky se pak jedná o povinnost, ale ani tentokrát nečekejte žádnou revoluci.
26. 03. 2019 • lindros88cze3

RECENZE: Sekiro: Shadows Die Twice

Každá nová hra od japonských mistrů z FromSoftware je velmi očekávanou záležitostí. Ani ne tak pro hru samotnou, ale jestli bude zapadat mezi ostatní hry studia a jestli poskytne hráčům stejnou výzvu a uspokojení jako předchozí hry. V případě Sekiro: Shadows Die Twice je odpověď jasné ano, i když nějaké výtky se vždycky najdou. Především se jedná o pokrok oproti předchozím hrám studia, a to navzdory skutečnosti, že se drží osvědčeného receptu,...

»
23. 03. 2019 • chaosteorycz7

Recenze: Tom Clancy’s The Division 2

Bílý dům, to majestátné sídlo nejmocnějšího muže světa, toho zažil už dost. Stal se terčem britských vojsk, což vedlo k rozsáhlému požáru a následné rekonstrukci. Byl svědkem slavnostních inaugurací, válečných porad, krizových schůzí, historických milníků a také nějaké té avantýry. Co nestihnul ve skutečném světě, to napravili dychtiví spisovatelé a lační scénáristé. Už si ani nepamatuji, kolikrát americká ikona vybuchla a kolikrát ji obsadily invazní jednotky. Na něco si stačil lidských...

»
19. 03. 2019 • CryLineT2

Recenze: One Piece: World Seeker

Piráti nemusí mít vždy odstrašující jména a vzhled zanedbaného uživatele sociálních služeb. Jsou kultury, kde pohled na korzára připomíná návrat do dětství. Cestu zpět do let, kdy jsme s chlapci ze sousedství blbnuli v polích rostlého obilí. Na hlavě slaměný klobouk, v koutku stéblo a na sobě otrhané oblečení s krátkým střihem. To je vizuální vizitka kapitána Luffyho, hrdého vůdce Slamáků a hlavního hrdiny mangy One Piece.

»
16. 03. 2019 • p.a.c.o0

RECENZE: LEGO Movie 2 Videogame

Skládání kostiček je nejen velice uklidňující, ale také zábavný způsob, jak v sobě probudit tvořivého ducha. Stavět můžeme buď podle nějakého plánku, nebo ještě lépe, podle vlastní chuti a představivosti. Kreativní jedinci si navíc v dnešní době mohou vybrat, zda se chtějí „zapotit“ při fyzickém skládání kostiček, nebo všechny své vize a fantazie otisknout do virtuálního světa. Fyzické stavění dokáže velice dobře zprostředkovat legendární stavebnice LEGO, jež má přesah i do virtuálního...

»
09. 03. 2019 • chaosteorycz8

Recenze: Devil May Cry 5

Není úplně jasné, jak se tyto dvě osobnosti potkaly. Natož, co je spojilo do jedné dějové linie, ve které jsou démoni lovným artiklem, lidé obyčejnými návnadami a svět obrovskou oborou. Možná si za to Alighieri může sám, neměl se ve své Komedii tak bratříčkovat s peklem. A ještě do toho tahat ženskou, co by buzolu světem zatracenců. A pátý římský císař? Ten by si ubytování ve vroucím kotli zasloužil krutostí, před...

»
05. 03. 2019 • p.a.c.o0

RECENZE: DiRT Rally 2.0

Automobilismus je nedílnou součástí naší společnosti a spousta lidí si bez auta nedokáže svůj život ani představit. Je přitom jedno, jestli je to strejda s baretem ve Fábii, nebo týpek za volantem silného BMW. Potkat některého z nich na silnici je denní výzvou a zkouškou našich nervů. Na jednoho se nadává, druhého by člověk vyzval k závodu nebo opuštění volantu. Ať máte na silnici výbušnější povahu nebo řídíte v klidu, jedno je jisté....

»
02. 03. 2019 • lindros88cze4

RECENZE: Trials Rising

Série Trials, kterou lze kvalifikovat jako fyzikální plošinovku s motorkami, se po pětileté pauze vrací, aby nám naservírovala další návykovou jízdu, ale i frustrující zážitky, na které jste už asi zvyklí. Ačkoliv je Trials Rising již šestou hrou této značky, je nejspíše i tou nejvhodnější pro nováčky, o čemž si ale ještě napíšeme.

»
27. 02. 2019 • p.a.c.o0

RECENZE: Degrees of Separation

Není snad většího protikladu, než tepla a zimy. Sluníčko, příjemné počasí, sezení na zahrádce. Všechny tyhle aktivity si umíme dost dobře představit a spousta z nás se na ně těší. I zima má rozhodně něco do sebe. Nemyslím teď plískanice, hnusný šedý sníh ve městě a teploty kolem nuly. V té správné zimě je všude krásná sněhová pokrývka, teploty pod nulou, ale sluníčko mají společné, byť je pravda, že v zimním období si...

»