RECENZE: LEGO Harry Potter Collection

Autor: lindros88cze Publikováno: 14.11.2018, 12:01

Publikováno: 14.11.2018, 12:01

Sociální sítě

O autorovi

lindros88cze

lindros88cze

Je autorem 112 článků

Kolekce her LEGO Harry Potter konečně dorazila na Xbox One a jak asi tušíte, jedná se o zábavný remaster, i když mohl být daleko ambicióznější. Tvůrci totiž měli více než dost času, si s kolekcí pohrát, ovšem na hrách LEGO Harry Potter: Years 1-4 (2010) a LEGO Harry Potter: Years 5-7 (2011) se nic nezměnilo.

Na jednu stranu je to samozřejmě dobře, že se remaster neliší od původních her, protože se jednalo o povedené tituly, ale přece jen se za ty roky hry LEGO krapet posunuli a kolekce tak může působit trochu zastarale. Každopádně ji ale výkonnější konzole svědčí a vše běží daleko plynuleji. Postavy se pohybují s grácií, načítání prakticky neexistují a jedinečné kouzlo při vyprávění kultovní ságy Harry Potter zůstalo zachováno a obstojí i téměř deset let po vydání původní hry. Snadno tak zaujme dětské hráče, kteří se s legendárním kouzelníkem ještě nesetkali, a nepochybujeme, že je svět Bradavic naprosto pohltí. Stejně dobře se ale budou bavit i jejich rodiče, i když už mohou znát děj z knih či filmů.

Jak je tomu v původních hrách, kolekce uvrhne hráče do role dobře známého kouzelníka po boku jeho přátel a učitelů. Řešit budete různé hádanky, bojovat s nepřáteli a především se naučíte různorodá kouzla, která oceníte při samotném hraní i objevování kouzelných Bradavic. Hráči, kteří mají zkušenosti s hrami LEGO, ať už novějšími či staršími, se budou hned cítit jako doma a lehce si poradí i se systémem kouzel.

Samozřejmě nás těší, že zůstala dnes natolik opomíjená lokální kooperace, ačkoliv nic jiného bychom ani nečekali. Snadno si tak můžete užít toto velkolepé kostičkované dobrodružství ve dvou, což ocení především rodiče s malými hráči. Je škoda, že nebyl navýšen počet hráčů či přidána online kooperace, ovšem tímto nedostatkem trpí i dnešní hry od Traveller’s Tales včetně nedávné vydané LEGO DC Super-Villains, takže se vlastně nejedná o nic překvapivého.

Stejně tak postrádáme dabing, který se už v dnešních hrách LEGO nachází a je to tak další promrhaná příležitost, jak učinit z kolekce LEGO Harry Potter řádný remaster. Přiznáváme, že by to asi bylo hodně práce, ale možná by stačilo přidání dialogů z filmů a mrzí nás, že si tvůrci či spíše vydavatel nechal tuto možnost uniknout.

Po grafické stránce vypadá kolekce naprosto fantasticky, a to zvláště na konzoli Xbox One X, na které hra samozřejmě běží ve skutečném 4K. Zkrátka hra vypadá, jako nový titul série s pestrými barvami a předělanými texturami. Těžko říct, jestli za to může výkon konzole nebo přece jen více práce od vývojářského studia.

Jak je tomu u většiny her LEGO, i tady vám splnění na 100 % zabere neuvěřitelné množství času. Napříč oběma tituly vás čeká více než 300 postav, nespočet nepovinných hádanek a herních předmětů ke sbírání. Pokud jste pak vášnivými lovci achievementů, čeká vás jich 84 v celkové hodnotě 2000 bodů, takže máte o zábavu postaráno.

7
Technické zpracováníHratelnostTrvanlivostMultiplayer

Verdikt

Kolekce LEGO Harry Potter je naprosto ideální pro hráče, kteří minuli původní hry, nebo chtějí svým dětem představit kouzelný svět Harryho Pottera. V závěru nás tak jen mrzí, že remaster nepřináší nic nového, takže pokud už jste předešlou generaci prozkoumali kostičkované Bradavice, raději si znovu přečtěte knihy.
14. 02. 2019 • p.a.c.o4

RECENZE: Far Cry: New Dawn

Pokračování zaběhnutých sérií to zejména v poslední době nemají vůbec snadné. Zde se totiž, mimo jiné, projevují sympatie či antipatie k jednotlivým značkám nebo vývojářským domům, a to radikálněji než kdy dříve. Onou otázkou a problémem je, jak moc danou hru inovovat, aby si ještě zachovala svou identitu, ale zároveň mohla hráči nabídnout něco nového. Série Asssassin’s Creed je dobrým příkladem toho, jak to může dopadnout a pomalu se toto ožehavé...

»
13. 02. 2019 • chaosteorycz13

Recenze: Metro Exodus

Rusko. Řekněte bez opovržení jméno východní velmoci ve špatný čas, ve špatné společnosti a máte zaděláno na pěkný problém. V lepším případě se setkáte s ostrým slovníkem. V tom horším vás čeká hloubková lustrace, kdy se kolektiv odhodlá k osobní prohlídce, hledajíc odposlechy, rudou knížku, podepsanou fotografii Vladimíra Vladimiroviče a zbytky smrtící látky. Ale proč ta hysterie? Země rozprostírající se na asijském kontinentu dala světu i dobré věci. Tak třeba architekturu, vodku, jednoduché věci...

»
12. 02. 2019 • CryLineT0

Recenze: DreamWorks Dragons Dawn of New Riders

Rodiče to nemají lehké. Při výběru vhodné hry často bývají omráčeni krásným přebalem a lehce tak přehlédnou věkové doporučení, které je alespoň drobným návodem ke správnému věku. Ukázkovým případem byla nedávná RPG Kingdom Hearts III, která by se vnutila i nemluvněti. U dračího příběhu podobný přešlap nehrozí, protože jde o přímočarou jednohubku pro malé.

»
06. 02. 2019 • CryLineT10

Recenze: Kingdom Hearts III

Odvaha, odhodlání, láska, přátelství, spravedlnost. To jsou motivy, se kterými manipuluje každé dobrodružství, každá báchorka pro děti a každý hrdinský epos. Jako malí jsme tyto vlastnosti brali za své, stejně jako postavy, jež je ztělesňovaly. Vařečky byly našimi světelnými meči, násady od košťat symbolizovaly mušketýrské kordy a poklice od zavařovacího hrnce posloužila coby štít Kapitána Amerika. Víte co? Ono ale stačí mnohem méně. Třeba obyčejný klíč.

»
05. 02. 2019 • p.a.c.o0

RECENZE: Genesis Alpha One

Vesmír je nekonečný a stejně tak i možnosti v něm. Kolikrát nás jeho zákonitosti až překvapí a ne jinak je tomu i v herním vesmíru. Snad poprvé se mi stalo, že hra, o kterou jsem stál, byla nakonec něco úplně jiného, než jsem původně očekával. Z počátku jsem byl trochu zklamaný, ale nakonec jsem hře přišel na chuť a byl jsem rád, že jsem se o ní zajímal.

»
29. 01. 2019 • chaosteorycz1

Recenze: Resident Evil 2

Hra roku už na jeho počátku? Jsem si vědom drzosti mé otázky, která v některých z vás vzbudí nechápavý výraz. Čeká nás rok plný nových značek a velkolepých pokračování, tak jak si dovoluji vytahovat recyklát dvacetileté hry, který se veze na pseudo-vlně remasterů a remaků. Povím vám zatím jediné, Resident Evil 2 se neveze, on tu vlnu vede. Jestli jste někdy pochybovali, zda dnešní hráči potřebují pohlavek z minulosti, aby prozřeli ze všednosti...

»
18. 01. 2019 • p.a.c.o2

RECENZE: Ace Combat 7: Skies Unknown

Nejdříve chtěl člověk umět létat jako pták, aby se mohl vydat do oblak. Přes balóny a první letadla jsme se dostali až k dnešním moderním strojům, jejichž bojové a letové vlastnosti jsou úžasné. O to smutnější je fakt, že her s leteckou tématikou je jako šafránu. Přitom hlad po tomto žánru rozhodně je, takže každá další oznámená hra je očekávána nemalou enklávou virtuálních pilotů, kteří jenom čekají, až budou moct usednout do...

»
14. 12. 2018 • lindros88cze0

RECENZE: The Council

Od doby, kdy studio Telltale Games přišlo s vydáním příběhových her po epizodách, jsme se dočkali mnoho her, které se této konkrétní receptury držely. Nicméně jak už dnes víme, je třeba určitá opatrnost a zbytečně to s projekty nepřehánět, abyste neskončily právě jako pionýři z Telltale, ačkoliv tam za to mohlo neschopné vedení. Každopádně dnes se podíváme na zoubek mysteriózní epizodické adventuře The Council, která se konečně dočkala závěrečné epizody a my si...

»