RECENZE: LEGO Harry Potter Collection

Autor: lindros88cze Publikováno: 14.11.2018, 12:01

Publikováno: 14.11.2018, 12:01

Sociální sítě

O autorovi

lindros88cze

lindros88cze

Je autorem 111 článků

Kolekce her LEGO Harry Potter konečně dorazila na Xbox One a jak asi tušíte, jedná se o zábavný remaster, i když mohl být daleko ambicióznější. Tvůrci totiž měli více než dost času, si s kolekcí pohrát, ovšem na hrách LEGO Harry Potter: Years 1-4 (2010) a LEGO Harry Potter: Years 5-7 (2011) se nic nezměnilo.

Na jednu stranu je to samozřejmě dobře, že se remaster neliší od původních her, protože se jednalo o povedené tituly, ale přece jen se za ty roky hry LEGO krapet posunuli a kolekce tak může působit trochu zastarale. Každopádně ji ale výkonnější konzole svědčí a vše běží daleko plynuleji. Postavy se pohybují s grácií, načítání prakticky neexistují a jedinečné kouzlo při vyprávění kultovní ságy Harry Potter zůstalo zachováno a obstojí i téměř deset let po vydání původní hry. Snadno tak zaujme dětské hráče, kteří se s legendárním kouzelníkem ještě nesetkali, a nepochybujeme, že je svět Bradavic naprosto pohltí. Stejně dobře se ale budou bavit i jejich rodiče, i když už mohou znát děj z knih či filmů.

Jak je tomu v původních hrách, kolekce uvrhne hráče do role dobře známého kouzelníka po boku jeho přátel a učitelů. Řešit budete různé hádanky, bojovat s nepřáteli a především se naučíte různorodá kouzla, která oceníte při samotném hraní i objevování kouzelných Bradavic. Hráči, kteří mají zkušenosti s hrami LEGO, ať už novějšími či staršími, se budou hned cítit jako doma a lehce si poradí i se systémem kouzel.

Samozřejmě nás těší, že zůstala dnes natolik opomíjená lokální kooperace, ačkoliv nic jiného bychom ani nečekali. Snadno si tak můžete užít toto velkolepé kostičkované dobrodružství ve dvou, což ocení především rodiče s malými hráči. Je škoda, že nebyl navýšen počet hráčů či přidána online kooperace, ovšem tímto nedostatkem trpí i dnešní hry od Traveller’s Tales včetně nedávné vydané LEGO DC Super-Villains, takže se vlastně nejedná o nic překvapivého.

Stejně tak postrádáme dabing, který se už v dnešních hrách LEGO nachází a je to tak další promrhaná příležitost, jak učinit z kolekce LEGO Harry Potter řádný remaster. Přiznáváme, že by to asi bylo hodně práce, ale možná by stačilo přidání dialogů z filmů a mrzí nás, že si tvůrci či spíše vydavatel nechal tuto možnost uniknout.

Po grafické stránce vypadá kolekce naprosto fantasticky, a to zvláště na konzoli Xbox One X, na které hra samozřejmě běží ve skutečném 4K. Zkrátka hra vypadá, jako nový titul série s pestrými barvami a předělanými texturami. Těžko říct, jestli za to může výkon konzole nebo přece jen více práce od vývojářského studia.

Jak je tomu u většiny her LEGO, i tady vám splnění na 100 % zabere neuvěřitelné množství času. Napříč oběma tituly vás čeká více než 300 postav, nespočet nepovinných hádanek a herních předmětů ke sbírání. Pokud jste pak vášnivými lovci achievementů, čeká vás jich 84 v celkové hodnotě 2000 bodů, takže máte o zábavu postaráno.

7
Technické zpracováníHratelnostTrvanlivostMultiplayer

Verdikt

Kolekce LEGO Harry Potter je naprosto ideální pro hráče, kteří minuli původní hry, nebo chtějí svým dětem představit kouzelný svět Harryho Pottera. V závěru nás tak jen mrzí, že remaster nepřináší nic nového, takže pokud už jste předešlou generaci prozkoumali kostičkované Bradavice, raději si znovu přečtěte knihy.
14. 12. 2018 • lindros88cze0

RECENZE: The Council

Od doby, kdy studio Telltale Games přišlo s vydáním příběhových her po epizodách, jsme se dočkali mnoho her, které se této konkrétní receptury držely. Nicméně jak už dnes víme, je třeba určitá opatrnost a zbytečně to s projekty nepřehánět, abyste neskončily právě jako pionýři z Telltale, ačkoliv tam za to mohlo neschopné vedení. Každopádně dnes se podíváme na zoubek mysteriózní epizodické adventuře The Council, která se konečně dočkala závěrečné epizody a my si...

»
12. 12. 2018 • p.a.c.o0

RECENZE: Just Cause 4

Otevřené světy nabízejí nespočet možností, jak nám přinést různorodá dobrodružství a nejspíš i proto jsou v dnešní době tak populární. I já se do těchto světů rád vydávám, ale je tu jeden z nich, který se svou nekonečnou akcí tak trochu vymyká všem ostatním. Série Just Cause na to jde cestou výbuchů, bláznivostí a světem, v němž se můžeme vydat, kam nás jenom napadne a vyzkoušet, co všechno v něm je možné, byť je...

»
08. 12. 2018 • chaosteorycz1

Recenze: Jagged Alliance: Rage!

Vytahovat na světlo staré značky je stejně moderní, jako nosit brýle a kšandy po dědovi a hrát si na hipstera. Dle hesla: „Když to nejde zremasterovat, udělej další díl“, dostáváme opětovně série, jejichž existence byla už dávno součástí minulosti. A zcela právem, protože v posledních podobách dokázaly sami sebe dostat do slepé uličky.

»
04. 12. 2018 • p.a.c.o0

RECENZE: RIDE 3

Vývojáři z italského studia Milestone mají mezi hráči již nějaké to jméno, protože stojí za celou řadou známých značek. Jejich kvalita je sice velice rozporuplná, ale když řeknu, že se jedná o lehce nadprůměrné tituly, nejspíš to přesně vystihne jejich status. Ne každé studio je schopné chrlit hry stejným tempem, jako to dělají právě Milestone a ještě u nich zajistit nějakou kvalitu. Vždyť jenom letos jsme od nich již dostali tři...

»
30. 11. 2018 • p.a.c.o3

RECENZE: Battlefield V

První a druhá světová válka jsou oblíbená témata pro herní zpracování, na která se dá pohlížet z několika úhlů. Nejpočetnější zpracování mají na svědomí střílečky, kam se tyto ozbrojené konflikty našich dějin hodí asi nejvíce. Jeden čas byla děsně „cool“, až hráči začali být přejedeni touto tématikou a vývojáři naštěstí posunuli válku do moderní doby. Já sám si nejsem jist, zda jsem již zapomněl na všechny druhoválečné hry, abych byl nadšený...

»
29. 11. 2018 • chaosteorycz4

Recenze: Darksiders III

Je jedno, jak moc se snažíte změnit osud. Pokud se tak má stát, stane se. Bláboly kartářky uzené v mlžném oparu levného kuřiva neberte na lehkou váhu, protože něco málo na nich bude. Nevěříte? Co Sarah Connorová a oddalování soudného dne? Nebo Glum, jehož osud byl navěky spojen s prstenem? A co nastolení rovnováhy na bojišti, kterému andělé a démoni říkají Země? Téma jak vystřižené pro Roberta Langdona nebo Constantina, mají v tomto...

»
26. 11. 2018 • chaosteorycz0

Recenze: Achtung! Cthulhu Tactics

Kdykoliv se Němci zapletou s okultismem, smrdí to sírou nebo pořádně nevrlými démony. Že byl Hitler přinejmenším fascinován magií a vším, co by mohlo z onoho či jiného světa pomoci jeho armádě k vyhraní války, je známým faktem. Však spousta her, filmů a komiksů s tímto motivem pracuje. Jenže co kdyby Lovecraft nebyl jen skvělý fantasta, ale také spisovatel popisující skutečný kult a reálná monstra? Pak by válečné fronty možná páchly rybinou.

»
25. 11. 2018 • p.a.c.o0

RECENZE: Storm Boy

Silné příběhy nejsou doménou jenom knih či filmů, ale stále více se o ně pokoušejí, a dost často i úspěšně, herní vývojáři. Výsledky se různí stejně, jako herní žánry, protože by se dalo říct, že silný příběh jde naroubovat téměř na jakýkoli žánr. Můžeme střílet emzáky a přitom prožívat drama, užívat si malebného světa, který sužují vážné problémy nebo se prohánět po polích a vytvářet si příběhy vlastní.

»