RECENZE: Thrustmaster eSwap X Pro Controller

Publikováno: 4.3.2021, 18:00

Sociální sítě

O autorovi

DandyCZE

DandyCZE

Je autorem 135 článků

Opět se hlásíme z našeho testovacího koutku. Jak jsme už určitě na našich sociálních sítích viděli, tak nám do redakce dorazil opravdu zajímavý kousek od Thrustmasteru, a to ovladač s poměrně dlouhým názvem eSwap X Pro Controller. Naše prstíčky ho jdou právě osahat!

Takhle má vypadat dárek!
Stále častěji vidíme, že se výrobci snaží produkty opravdu krásně zabalit. Sice to nemá žádný vliv na fungování ovladače, ale určitě znáte ten pocit, když je to krásně zabalené a vy se postupně prodíráte k cíli. I zde si vaše srdíčko přijde na své a budete se, jako malý prcek usmívat, až vám z toho bude škubat koutek. Pevná a kvalitní krabice na vás po otevření vybalí nový ovladač, tvůrci si dali práci i s víkem od krabice, které se defacto magneticky zavírá. Kromě ovladač na vás vykoukne krabička s napájecím kabelem a taky brandovaným pytlíkem 🙂 na ovladač. V krabici pak najdete ještě dvě vyměnitelné páčky, které mají kratší spojovací osu, a tak můžete ovladač přizpůsobit vašim potřebám. Osobně jsem toto nastavení testoval u všech ovladačů, co jsem měl v ruce a nějak jsem nepřišel na to, kdy ty delší používat, ale třeba nám v komentářích někdo poradí.

S krabicí si nezahrajeme, takže jak se drží ovladač a co všechno nám nabídne?
Většina z nás, co máme Xboxové srdce, máme už skoro vymačkané důlky v dlaních, takže každý jiný tvar ihned chápeme, jako jiný a možná i dost často, jako nevhodný. Za sebe říkám, že na tohle vždy potřebuji aspoň 2–3 dny aktivního hraní. Po nich jsem mohl zkonstatovat, že držení je velmi příjemné a bude vyhovovat zejména teenagerům a obecně lidem s menší rukou, jelikož část, kterou držíte je štíhlejší, ale perfektně se po vnějších stranách opírá do dlaní. Bohužel jednu výtku k úchopu mám, a to absenci pogumování nebo většího zdrsnění, aby vám ovladač po delší době nezačal klouzat.

Většina horní plochy ovladače je z lesklého materiálu a jak to jistě znáte z domova, tak to vyžaduje pro krásný lesk trošku údržby. Zejména střední trojúhelníková plocha je náchylná k poškrábání, což je fakt škoda. Tlačítka nejsou tak vystouplá jako u konkurence a jejich zmáčknutí je pro mě velmi příjemné. Prostě mám pocit, že to mám pod kontrolou. Páčky jsou pogumované z horní části a jak jsem zmínil v úvodu, tak balení obsahuje dvě délky osy.

Co mě ale fakt nadchlo, jsou spouště, které jsou krásně zdrsněné a svojí ergonomikou skvěle padnou do ruky. Dokonce si je můžete i zamknout, abyste nemuseli domačkávat po celé délce. To jsem vyzkoušel a fakt fungovalo skvěle. Uzamknuté jsem si je nechal na akční hry, kdy ten čas promáčknutí byl fakt znát, naopak ve Forze Horizon 4, jsem si chtěl užívat celý rozsah plynu. Dokonce jsem vyzkoušel, že na RT jsem měl spouště odemčený a LT pro brzdu nechal zamčený. Co mě ale trošku vadilo, byl fakt, že tlačítka RB a LB nejsou předsunutá a občas jsem se ztrácel, jestli je správně mačkám. Na horní části pak najdete klasická tlačítka pro menu a také tlačítko, které se objevilo s novou sadou konzolí Xbox Series pro rychlé pořízení screenshotu nebo videa.

Hodně netradičně najdete na zadní straně další tlačítka, které slouží především k ovládání mikrofonu, přepínání profilů a mapování. Je to celkem logické umístění, jelikož při normální držení tam prostě nemáte šanci žádným prstem dosáhnout. Ovladač si nastavíte před hraním a pak už do této části šmatat nebudete.

Ve spodní části najdete další tlačítka, která využijí zejména profi hráči a vyžadují opravdu delší trénink na zvládnutí. Zde je asi největší rozdíl oproti Elite 2 a to v tom, že zde se tlačítka nedají odebrat a jsou mnohem menší, takže vám ani nijak nevadí při běžném hraní a můžete je použit kdykoliv. U Elite 2 jsou páčky opravdu ve srovnání velké, takže pokud je nepoužíváte, máme je standardně odebrané, což když jednou uděláte, tak je moc často nevrátíte a nevyzkoušíte, což je škoda.

Tenhle ovladač vás nepřestane udivovat
Přichází na řadu né mapování, ale modulace. Ono totiž ty tři hlavní elementy jde měnit za jiné designové kousky, ale také si je můžete úplně přehodit, takže páčky budete mít ve stejné úrovni a kříž úplně nahoře. Chápu tyhle možnosti s ohledem na přeběhlíky z PS, ale klidně napište, kdo byste měnili a třeba u kterých her by vás to napadlo.

Asi poslední zmínka v testu se bude týkat napájení. Někdo kritizuje baterky, někdo kritizuje akumulátory pro nízkou výdrž a někdo si nedovede představit připojení ovladače kabelem, přeci chcete mít svobodu! Já osobně nejčastěji hraji s kabelem, jelikož u klasický Xbox ovladačů pak nemusíte mít baterky ani nabíjecí sadu a ovladač je výrazně lehčí a pokud fakt chci při hraní z nějakého důvodů běhat po domě nebo si brát s sebou ovladač na záchod, aby mi něco neuteklo, tak tento ovladač nebudete moci mít, jelikož ho lze mít připojený pouze přes kabel. Pro mě to nevýhoda rozhodně není.

Ovladač můžete směle použít i na PC, kde si zahrajete spoustu Xbox her díky předplatnému Xbox Game Pass. Je to za námi a jelikož je to opravdu zajímavý ovladač a blíží se další kousky, tak to zkusíme natočit, jelikož popsat slovně některé věci je opravdu těžké.

Na úplný závěr jsem si nechal cenu, jelikož někdo by mohl po jejím zhlednutí opustit článek dřív, než si ho přečte. Ano cena je vysoká, ale jedná se o špičkový kousek příslušenství a rozhodně se řadí mezi ty nejlepší ovladače na Xbox, ale také na PC. U nás v redakci mu dáme teďka čas a uvidíme, jak to bude s výdrží a po čase dáme vědět.

9

Verdikt

Jsem velmi rád, že jsem si mohl tento ovladač vyzkoušet a porovnat s tím nejlepším od konkurence. Nákupem rozhodně chybu neuděláte, ovladač je prostě špičkový, pouze vždy radím, ať si zvážíte, jestli je toto dražší příslušenství pro vás. Rozhodně doporučuji hodit info všude kolem sebe, a tenhle ovladač chtít k narozkám a podobným životním událostem.
12. 04. 2021 • japo0

Recenze: Lost Words: Beyond the Page

Dnes, v prvním kvartálu 21. století, již není tak jednoduché vymyslet originální herní koncept – za 40 let intenzivního vývoje her už tu bylo spousta fundamentálního řečeno. Ano, je to čím dál těžší a těžší vymyslet něco nového – něco co tu ještě nebylo, zároveň to nebyl ale paskvil a dalo se to slušně hrát. Není tedy divu, že většina herních firem sahá raději po osvědčených konceptech  – vývoj her je...

»
08. 04. 2021 • Lukáš Urban0

Recenze: Outriders

Vážení a milí, takhle bychom to daleko nedotáhli. Pořád dokola vám někdo opakuje moudra o vzorném chování k přírodě. Ale je to marné, je to marné, jste prostě tupí. Vážně si myslíte, že se najde jiná planeta, kde skot místo plynů vypouští kyslík, vepřová pečeně se peče sama přímo na seleti v odpoledním slunci a z horských potoků teče šampaňské francouzské chuti? Tak přestaňte koukat na pohádky a dejte si dveřmi přímo mezi...

»
07. 04. 2021 • p.a.c.o0

RECENZE: It Takes Two

Štěstí přeje připraveným. Dvakrát měř, jednou řež. Ve dvou se to lépe táhne. Ano, čtete správně. Pro úvod této recenze jsem si vybral hned tři česká přísloví, která krásně fungují ve skutečném světě, ale stejně tak dobře platí i pro ten herní. Občas má člověk dost štěstí, podaří se mu projít nějakou zapeklitou herní pasáž snadno, ani neví jak. V opačném případě to znamená ztrátu několika minut při opakovaném průchodu. U...

»
31. 03. 2021 • Lukáš Urban0

Recenze: DOOM Eternal: The Ancient Gods

Rozmáhá se nám tu takový nešvar. Ať už má hrdina v ruce pušku typu M4, plazmový kulomet, kuš nebo meč, jeho největším nepřítelem není nikdo jiný než bozi. Jakoby došli maniaci, blázniví imperátoři, pošetilí vědci a kruté nestvůry. Je přitom úplně jedno, která mytologie se rozsápe, znásilní a odkopne do příkopu. Na frak dostávají antika, vikingové, keltové a když dojde historická inspirace, peklo je přeci věčné. Vývojáři akorát zapomínají na to,...

»
26. 03. 2021 • Lukáš Urban0

Recenze: Black Legend

Když se mágové nechali utáhnout ve svírací kazajce, byli blázni, jistě. Ale jen do chvíle, než se z ní ve zdraví dostali, čímž otevřeli dveře modernímu pojetí kouzelníků, kde jsou vystoupení vším, jen ne přehlídkou magie a opravdových čárů. Jenže v 17. století se oblbováním lidí nevydělávalo na hypotéku a auto na leasing. Uvrhnutí města do věčné mlhy mělo mnohem démoničtější důvod, při kterém asistovala skutečná síla z jiného světa. A i tehdy...

»
25. 03. 2021 • p.a.c.o0

RECENZE: El Hijo – A Wild West Tale

Když se řekne divoký západ nebo Mexiko, většina z nás si představí přestřelky, drogy, kovboje a další s tím spojené věci. Stejně tak se toho většinou chytnou i vývojáři a naservírují nám podobný herní zážitek. Někdy se však objeví titul, který na první pohled vypadá jako Hitman z tohoto prostředí, ale bez jakéhokoliv násilí.

»
19. 03. 2021 • HusekD0

RECENZE: Beach Buggy Racing 2: Island Adventure

Společnost Vector Unit nám již přinesla pár závodních her. Žádný z předešlých projektů ale nepřirostl hráčům příliš k srdci a jednalo se převážně o jednohubky, které se brzy odložili. Nyní nám představili nové pokračovaní ze série Beach Buggy pod názvem Beach Buggy Racing 2: Island Adventure. A mohu s klidným hráčským srdcem říct, že se jedná o nejlepší titul, jaký jsme od Vector Unit doposud dostali. Pokud máte chuť na motokárové závody, ale...

»
17. 03. 2021 • SeedarCZ0

RECENZE: Dungeons Defenders: Awakened

V dnešní době vychází zajímavých novinek na hraní pramálo. Víceméně se jedná jen o další díly pravidelně vyházejících her, čest vyjímkám. A na jednu takovou vyjímku se podíváme v dnešní recenzi. Jedná se o třetí díl tower defense akční rpg Dungeon Defenders, s přívlastkem Awakened s možností hrát online až ve 4 hráčích. Sice se nejedná o žádnou AAA pecku ani grafickou nálož euforie, i tak jde ale o zajímavý...

»