Sdílení her u Xbox ONE

Autor: waggonPublikováno: 1.10.2016, 16:45

Publikováno: 1.10.2016, 16:45

Přiřazené štítky

Sociální sítě

O autorovi

waggon

Je autorem 561 článků

Obdobně jako má Xbox 360 známou fintu „2 hry za cenu 1“, existuje podobná věc i u Xbox ONE. Ale jelikož je ONE next-gen, je i tato finta o generaci dál. Zde se stačí pouze na kamarádově konzoli přihlásit s vaším profilem a nastavit, že se jedná o vaši domovskou konzoli. A to je vše, co musíte udělat. Od teď bude mít kamarád přístup ke VŠEM vašim digitálním (tedy koupeným z Live) hrám. A když píši o všech, znamená to, že bude moci hrát i ty hry, které jste koupili před tímto nastavením. Není to nic špatného či nelegálního (v žádném případě za to nehrozí ban), jen naplno využívá licenční politiku ohledně věcí z Live. Veškeré stažené věci z Live se přiřazují na profil.

Sdílet se takhle dají nejenom hry  a to včetně her ze zpětné kompatibility (u kterých navíc pořád platí možnost „2 hry za cenu 1“, takže hru mohou mít až 3 hráči) a jejich DLC (přídavky do her) i Season passy, ale také EA Access členství*. Zde lákadlem jsou určitě hry ve Vaultu.

Aby to pochopili všichni, ukážeme si to na jednom příkladu:

Pan A i pan B mají oba Xbox ONE a chtějí využít tuto metodu. Pan A již z Live koupil 10 her a bude další hry platit, pan B nikoliv. Pan A přijde k panu B a na jeho Xboxu (konzole B) se přihlásí na svůj profil (tedy profil A). Zde otevře nabídku Nastavení (Settings), kde v části Obecné vybere možnost Přizpůsobení (Personalisation) a následně zvolí Můj domácí Xbox (My Home Xbox) a potvrdí Určit jako domácí Xbox (Make this my home Xbox). Toť vše. Snad ještě z důvodu bezpečnosti smaže svůj profil z konzole B.

 

 

Nyní již stačí, aby pan B (po přihlášení se na svůj profil) otevřel nabídku Moje hry a aplikace, vybral možnost Celá knihovna a zde v sekci označené jako „Všechny vlastněné hry“ (tedy něco jako u Xbox 360 Download History) si může začít stahovat veškeré hry pana A (v našem případě oněch 10). Pokud si nyní pan A koupí z Live hru, automaticky se zobrazí ve zmíněné sekci i na konzoli pana B. Tak mohou oba pánové hrát oba (i současně) stejnou hru. Pan B pak může na oplátku udělat stejnou fintu na konzoli pana A anebo na konzoli pana C, který může taktéž nastavit „Můj domácí Xbox“ i na konzoli pana A.

 

 

V případě, že pan A (ten, co hru zaplatil) přestane být přítelem pana B a dokonce se na něj pořádně naštve, může mu sdílení svých her omezit a to výše popsaným způsobem s tím, že svoji konzoli (tedy konzoli A) nastaví na svoji domácí. Tento proces (přenos práv) lze kdykoliv vrátit a lze jej provézt jednou za 4 měsíce.

Ještě pro doplnění – Gold ani Free členství na sdílení nemá vliv. Sdílet lze na jednu konzoli. Tzn. pan A nemůže sdílet hry pro pana B a pana C současně. V jednom okamžiku může pouze pro jednoho. Ale může být sdíleno od více lidi tzn., ze páni B, C, D, E atd. mohou sdílet své hry panu A.

EDIT: S příchodem programu Play anywhere je nyní možné sdílet hry i od kamarádů hrajících pouze na PC. Stačí, aby se pan F (hraje na PC, ale koupil si Forza Horizon 3) přihlásil pod svým Microsoft účtem na konzoli pana A, nastavil Můj domácí Xbox a z bezpečnostních důvodů poté smazal profil z konzole.
Pan A může také sdílet své hry (z programu Play anywhere) i panu F na PC, ale vzhledem k tomu, že je potřeba, aby pan F znal přihlašovací údaje pana A, tak tuto možnost nedoporučujeme.

Poznámka: Při sdílení EA Access členství musí pan B (kterému je sdíleno) hry z Vaultu stáhnout přes Xbox Store (samozřejmě bude zadarmo) a ne přes EA Access hub. To samé platí i o hrách z Game Passu.