Šéf Xboxu o exkluzivitách Bethesdy, Series S a Halo Infinite

Publikováno: 17.10.2020, 7:32

Sociální sítě

O autorovi

tonyskate

tonyskate

Je autorem 5357 článků

Phil Spencer, šéf Xboxu, poskytl serveru Kotaku obsáhlý rozhovor, v němž zazněla řada zajímavých témat včetně nedávné akvizice Bethesda Softworks, levnější konzole Xbox Series S či očekávané exkluzivity Halo Infinite. Ještě než přejdeme k tomu, co vás zajímavá nejvíce, tedy jak to bude s hrami od Bethesdy, tak si stručně shrňme některé zajímavosti z rozhovoru.

Spencer očekává, že při vydání se bude lépe prodávat Xbox Series X, o čemž svědčí i předobjednávky, ale z dlouhodobého hlediska předpokládá, že rozhodne především cena a více kusů se prodá levnější konzole Xbox Series S. Je to velmi pravděpodobné, protože Series X si pořídí především hráči, kteří se v tom orientují, ovšem po Series S sáhne spousta neznalých rodičů či prarodičů, a právě pro ně bude rozhodující cena. Spencer má doma samozřejmě obě konzole a střídavě je využívá. Dokonce přišel s perličkou, že některé hry se načítají rychleji na Xbox Series S, protože vlastně pracují s nižším rozlišením.

Ohledně data vydání Halo Infinite zatím nemá další novinky a opět padla zmínka o tom, že by hra mohla vyjít odděleně jako kampaň a multiplayer, když by jedna či druhá část byla dříve hotová. Stále to sice zvažují, ale doufejme, že hra vyjde jako celek a bude opravdu dobrá, protože Halo si zvlášťě po předchozím dílu potřebuje napravit reputaci.

A teď už pojďme k velké akvizici ZeniMax Media či spíše Bethesda Softworks za 7,5 miliardy dolarů, která zahrnuje řadu studií včetně id Software, a kultovních značek jako Fallout, The Elder Scrolls a DOOM. Tímto nákupem vzrostl počet studií Xboxu na 23, což je naprosto neskutečně, zvláště když vezmeme v potaz, jak na tom byla tato divize teprve před několika lety. Microsoft tak získává další obsah pro svůj herní Netflix, tedy předplatné Xbox Game Pass. Spencer už dříve řekl, že budou ctít dříve uzavřené dohody jako časovou exkluzivitu Deathloop pro Sony, ale nespočet fanoušků nadále zajímá, že má PlayStation utrum s dalšími hrami sérií Fallout, The Elder Scrolls apod.

Stejná otázka zajímala i redaktora Kotaku a tak se zeptal, jestli je možné získat zpět investici 7,5 miliardy dolarů, když nebudou prodávat The Elder Scrolls VI na PS. Spencer odpověděl jednoduché „Ano“. Poté dodal následující:

„Tato dohoda nebyla uzavřena, abychom hry vzali jiným hráčům. Nikde ve smlouvě není uvedeno: ‘Jak zabráním ostatním hráčům hrát tyto hry?‘ Chceme, aby hry mohlo hrát více lidí a ne méně. Ale také řeknu, a to přímo odpovídám na tvou otázku, když se zamyslím, kde mohou lidé hrát a na počet zařízení, která máme, a máme xCloud a PC a Game Pass a naše konzole, tak nemusím tyto hry vydávat na ostatních platformách než na platformách, které podporujeme, aby pro nás tento typ dohody fungoval. Ať už to znamená cokoliv.“

Phil Spencer tak nepřímo naznačil, že hry od Bethesdy by skutečně mohly být exkluzivní. Dříve sice řekl, že to budou posuzovat případ od případu, ale asi to nakonec nebude tak horké. Přesto může dojít na situaci, kdy by hra spadající pod Bethesdu vyšla i na ostatních platformách, třeba o rok později, ale samozřejmě za plnou cenu a ještě vyšší, jelikož Sony své hry pro novou generaci zdražila. Zatímco na Xboxu, počítačích či telefonech si daný titul zahrajeme za pár šupů skrze Xbox Game Pass, a to samozřejmě hned v den vydání.

Uvidíme, co bude dávat Microsoftu větší smysl z obchodního hlediska, ale určitě bychom byli pro, aby byly hry skutečně exkluzivní pro platformy s jejich předplatným. Kdyby totiž byla situace opačná a Bethesdu koupila Sony, jednak by bylo méně stížností, jelikož jejich fanoušci jsou trhlí, ale především by hry pak skutečně vycházely jen pro jednu platformu. Ze všech tří hráčů na konzolovém poli je Microsoft a Xbox tou nejlepší variantou, protože hry tak vyjdou nejen na konzolích Xbox, ale i na počítačích a případně si je zahrajete i na telefonech skrze cloudové hraní v rámci XGP Ultimate.

09. 06. 2022 • tonyskate0

Vybrané demoverze připravovaných her pro Game Pass

Microsoft ještě před svou nedělní Xbox & Bethesda Games Showcase, která se bude soustředit čistě na hry, přišel s několika řekněme technologičtějšími oznámeními. Dnes tak došlo ke spuštění programu Xbox Design Lab pro tvorbu vlastního ovladače v Česku a Slovensku, a také oznámení aplikace Xbox pro chytré televize značky Samsung modelové řady 2022, abyste koncem června mohli na své televizi užívat cloudové hraní Xbox, aniž byste měli konzoli či jiné další zařízení....

»
09. 06. 2022 • Lukáš Urban0

Barevný svět Xbox Design Lab je tu!

Ještě než Microsoft zaplní zpravodajské servery svou nedělní konferencí, připravil si pro nás malé překvapení. To má pro vás rozdílnou váhu v závislosti na délce vlastnictví Xboxu a obecné informovanosti. Možnost sestavit si vlastní ovladač tu sice už víceméně byla, ale pro jinou generaci konzolí a s jinými tvůrčími možnostmi. Teď se Xbox Design Lab dostává konečně i do střední Evropy a dnešním dnem podporuje i Česko a Slovensko.

»
09. 06. 2022 • tonyskate0

Cloudové hraní Xbox v televizích Samsung!

Microsoft už své cloudové hraní Xbox rozšířil na nespočet platforem. Začalo to telefony a tablety s Androidem. Později se mu skrze webové rozhraní povedlo obejít pravidla Applu a dostal tak hraní přes cloud i na iOS a iPad. Jelikož hraní probíhá na adrese xbox.cz/play, můžete z cloudu hrát také na počítačích skrze tradiční prohlížeč. Nakonec se cloudové hraní rozjelo i na konzolích Xbox včetně Xbox One, takže si na staré generaci můžete...

»
06. 06. 2022 • tonyskate0

Xbox & Bethesda Games Showcase s CZ titulky

Podobně jako loni, i tento rok budeme moci sledovat prezentaci Xbox & Bethesda Games Showcase s českými či slovenskými titulky. Konference se uskuteční už tuto neděli 12. června od 19:00 našeho času a živě se budete moci dívat na kanálech Xboxu na YouTube, Twitchi, Twitteru a Facebooku. Totéž pak bude možné i na kanálech Bethesdy s výjimkou Twitteru.

»
28. 05. 2022 • lindros88cze0

Keystone – nový Xbox pro streamování

Microsoft se snaží vytvořit levný HW, který by do spousty domácností přinesl Cloud Gaming a zejména službu Game Pass. Zřejmě si MS zjistil a vyhodnotil fakt, že né každý chce doma vlastnit plnohodnotnou konzoli. Otázkou, ale stále zůstává, jak se MS chce vypořádat s vyžadovanou konektivitou, aby to jelo v každé lokalitě. Pokud jste v poslední době zkoušeli hrát něco přes stream, tak jistě víte, že rychlost a kvalita netu...

»
25. 05. 2022 • lindros88cze0

Xbox Series X/S Pro v roce 23/24 spekulace

To si takhle večer brouzdáte po Twitteru a najednou na vás vyskočí, že na prezentaci TLC prozradili, že očekávají nové Xbox a ty modré 🙂 v roce 2023/24.  Těšit se máme na 60-120 FPS a k tomu nám dopomáhej .. samozřejmě obrazovka TLC. Tak to budeme chvíli sledovat a uvidíme, co z této „tutovky“ nakonec vzejde.

»
24. 05. 2022 • tonyskate0

Patnáct vychytávek pro váš Xbox

Doufáme, že většině z vás se už doma ohřívají Xbox Series X|S, tedy konzole nové generace, které přináší pěknou řadu vychytávek. Hned patnáct tipů vám přináší video od Xbox CZ, kdy některé se dají uplatnit i na Xbox One. Věděli jste třeba, že můžete přepínat synchronizaci ovladače na předešlé zařízení anebo na konzoli využívat funkci lupy? Zajímavostí je i funkce kopilot na jednom ovladači anebo poslouchání Spotify při hraní vaší oblíbené...

»
23. 05. 2022 • DandyCZE0

Xbox a OPI tip na dárek

Dneska tady máme menší tip na dáreček pro pařmenky, tedy pokud jste Xbox pozitivní. Přední značka OPI připravila ve spolupráci s Xboxem celou sérii laků na nehty. Vyberete si ze spousty barevných odstínů, například zelené Halo nebo barevné forzácké. Jelikož i já mám doma početnou ženskou skupinu, tak jsem zakoupil a níže můžete vidět výsledek a třeba k vám taky dorazí sám Master Chief. Pokud si dárek nadělíte, tak budeme rádi...

»