Spekulace: Microsoft upustil od levnější next-gen konzole Lockhart

Autor: tonyskatePublikováno: 25.6.2019, 12:53

Publikováno: 25.6.2019, 12:53

Sociální sítě

O autorovi

tonyskate

tonyskate

Je autorem 4328 článků

Už několik měsíců se spekuluje o tom, že příští generace konzolí by měla nabídnout Xbox ve dvou variantách. Pod kódovým označením Lockhart měla vzniknout levnější varianta pro tradiční uživatele a jako Anaconda měla být velmi výkonná prémiová konzole především pro hardcore hráče, samozřejmě za odpovídající cenu. Nicméně po letošním E3 to vypadá, že Microsoft od tohoto plánu upustil a pro next-gen Xbox známý už oficiálně jako Project Scarlett se počítá pouze s variantou Anaconda.

Phil Spencer sice loni na E3 řekl, že tým stojící za Xbox One X pracuje na nových konzolích, ovšem jednou z nich mohla klidně být i Xbox One S All-Digital Edition a letos už na konferenci padlo slovo konzole jako jednotné číslo. Totéž pak zopakoval i v rozhovorech a o příští generaci mluvil pouze jako o jedné konzoli. Project Scarlett je tedy nejspíše opravdu jen jednou konzolí.

Microsoft samozřejmě zůstane u výkonnější varianty Anaconda, ovšem musí si dát pozor na cenu, aby byl konkurence schopný a nebyl příliš drahý. Určitě by mělo smysl za cenu vyššího výkonu oproti konkurenci snést menší ztrátu na konzolích, protože na nich má společnost stejně minimální marži a daleko více vydělávají samotné hry či služby a předplatné, viz Xbox Game Pass Ultimate. Je proto důležité vybudovat co největší komunitu.

Jsme rádi, že Microsoft od varianty Lockhart upustil. Ačkoliv by bylo fajn mít nejlevnější next-gen koznoli, hráči by byli akorát více zmatení a vývojáři by měli komplikovanější vývoj, kdy by se soustředili na slabší konzoli a hry teprve poté vylepšili pro Anacondu. Děje se tomu tak i v dnešní době, kdy primárně vyvíjí pro standardní Xbox One a následně se hru pokusí co nejvíce vylepšit pro Xbox One X. Někteří vývojáři si navíc nemohou dovolit vývoj pro více zařízení najednou a mohli bychom v důsledku toho být ochuzeni o některé hry, leč menší produkce.

Jak tomu ve skutečnosti bude, to se dozvíme už příští rok, kdy dojde nejen k oficiálnímu představení projektu Scarlett, ale následující podzim bude taktéž zahájen jeho prodej. Na závěr si tady odložíme úvahu, že Lockhart by mohl nahradit současný Xbox One X, ačkoliv hry budou vypadat výrazně lépe a především se i rychleji načítat na řádné next-gen konzoli. My máme jasno a co vy?

 • Jaroslav Houdek

  Otázka je, jestli by Lockhart byl o hodně výkonnější než Xbox One X. Protože jestli ne, můžou na levnější variantu next gen použít refresh X-ka. Byla by to velká výhoda pro stávající majitele XOX, velké prodloužení životnosti konzole. No uvidíme, co bude. Já každopádně hodlám hrát na tom nejlepším.

 • Jaroslav Janík

  Já mám sice XOS, ale novou generaci chci taky na plno, takže určitě ta nejvyšší verze.

 • Chaosteory CZ

  Tohle jsme řešili v XKO MAGu pá dílů zpátky. Xbox One X je cca 4x lepší než původní Xbox One a Scarlett má být 4x výkonnější než Xbox One X. Tím je vše vyřešeno a další mezikus nebyl třeba. Od začátku to byla kravina, která by jen přitížila vývojářům. Maximálně bych čekal Scarlett „zbavenou cudnosti“, tudíž bez mechaniky. Při aktuální logice by dokonce patřila mezi elitní portfolio.

 • Luboš Herko

  Myslím že cena by neměla být tak důležitá, když vezmeme v potaz, že si lidi kupují mnohdy dražší telefon, než je cena konzole. Přitom na cenu u konzole si stěžují, ale za mobil jsou ochotní dát víc. Nejvíc by mě ale potěšilo, kdyby zprovoznili ten xCloud na starších xboxech One a tím by odpadla nutnost kupování nové konzole.

  • Peterek82

   Nesmyslné srovnání. Mobil každý vnímá jinak. Ten, kdo je ochotný dát za něj raketu 20-30k jej bude používat skoro 24/7, bere jej jako pracovní nástroj, herní konzoli a mobilní kancl. Užitná hodnota je pro takového člověka úplně jinde, než u konzole, kterou třeba zapne na pár hodin/dní v týdnu.

 • JN

  Nechám se překvapit. Teď jedu na Xku. Mám ho cca 1/2roku. Jsem také jednu a výkonnější. Pro pokrok je to dobře. Uvidíme jaká bude kompatibilita, zda nové hry půjdou jen na next-gen nebo s omezením i na xku. Líbilo by se mi, kdybych na Xku mohl hrát next-gen třeba přes xCloud. Platím si game pass ultimate, když k tomu přihodí i xCloud, tak jsem spokojený.

 • jirkawaggon

  Muj názor je, ze soustredeni se na jednu verzi je pouze dobře. Navíc ONE X at jiz v nejake verzi bez mechaniky ci s ní. Zvladne byt tou levnejsi konzoli bez problemu.

11. 05. 2020 • tonyskate0

Xbox Series X udrží velikost her na uzdě

Jistě si všimli, že už tuto generaci narostly hry do obřích rozměrů a není nic neobvyklého, že některé tituly přesahují i hranici 100 GB. To je v dnešní době digitálního věku, kdy si řadu her (legálně) stahujeme, ať už po zakoupení či s předplatným Xbox Game Pass, zkrátka neúnosné. Nemluvě o nesmyslně velkých aktualizacích, které se v posledních letech zcela vymkly kontrole a kolikrát snad stahujete znovu celou hru. Proto se není...

»
09. 05. 2020 • Lukáš Urban5

Všichni velcí vydavatelé pracují na hrách pro Xbox Series X

Pro někoho byl poslední Inside Xbox zklamáním, pro někoho pravý opak. Letmý pohled na internet sice říká, že hráči nejspíš očekávali větší show, větší značky a větší úplně všechno, ale pořád šlo jen o první várku novinek pro nadcházející generaci. Navíc titulů třetích stran, protože exkluzivní obsah se bude řešit až během července. A že jsme zdaleka neviděli všechno dokládá i malá ukázka vydavatelství, která proběhla při monologu dámy Sarah...

»
07. 05. 2020 • tonyskate10

Seznam her optimalizovaných pro Xbox Series X

Máme za sebou prvotní představení next-gen her pro konzoli Xbox Series X. Ačkoliv si na oznámení nových i ukázky již představených exkluzivních her od Xbox Game Studios musíme do července počkat, máme tady už nyní seznam her, které budou optimalizovány pro Xbox Series X. Využijí tak vysokého výkonu konzole nové generace, což se projeví nejen v samotné grafice her díky například hardwarovému raytracing, ale také na rozlišení, které bude ve většině...

»
05. 05. 2020 • tonyskate16

Microsoft představí své next-gen hry pro Xbox Series X v červenci

Microsoft dnes představil své plány pro Xbox, který letos čeká velký rok. Nejenže na podzim dojde k vydání next-gen konzole Xbox Series X, jejíž načasování neohrozí ani koronavir, ale především konečně dojde k představení her nové generace ze stáje jejich 15 studií Xbox Game Studios. Každé z nich totiž pracuje už na next-gen titulech včetně divize XGS Publishing, jež spolupracuje se studii po celém světě. A kdy tyto exkluzivní hry spatříme? Někdy v červenci.

»
05. 05. 2020 • tonyskate2

Herní streamování xCloud součástí Xbox Game Pass

O herní streamovací službě známé zatím jako projekt xCloud od Microsoft jste již slyšeli. Už nějakou dobu probíhá její testování, jež se nedávno rozšířilo do dalších zemí, ačkoliv mezi ně Česko ani Slovensko nespadá. Snad se dočkáme později, ovšem mezitím nás zaujal výrok Phil Spencera. Šéf Xboxu totiž potvrdil, že později tento rok zamíří projekt xCloud do předplatného Xbox Game Pass, takže budete moci spolu s našimi přáteli streamovat a hrát...

»
04. 05. 2020 • tonyskate9

Čtvrteční next-gen hry na Xbox Series X pouze od partnerů

Minulý týden jsme se konečně dočkali představení Assassin’s Creed Valhalla a hned na to Microsoft přispěchal s informací, že už tento čtvrtek v 17:00 proběhne speciální akce v rámci Inside Xbox, kdy během živého přenosu spatříme vůbec první záběry z hraní her na next-gen konzoli Xbox Series X.

»
30. 04. 2020 • tonyskate8

První záběry z next-gen her na Xbox Series X příští týden

Microsoft právě na příští týden oznámil další epizodu exkluzivního pořadu Inside Xbox, během něhož spatříme vůbec první záběry z next-gen her pro Xbox Series X. Dle všeho se nebude jednat o hry Xbox Game Studios, nýbrž o hry partnerů z celého světa. Určitě se ukáže Assassin’s Creed Valhalla a případně další tituly, které mohou být následující týden oznámeny. Možná se ukáže i nějaká hra v rámci partnerství Xbox Game Studios, ale to už...

»
30. 04. 2020 • tonyskate7

Xbox Game Pass má 10 milionů předplatitelů

Že je předplatné Xbox Game Pass, případně Xbox Game Pass Ultimate, skvělou záležitostí, o tom není pochyb. A samozřejmě se nejedná jen o náš názor, ale sdílí jej i hráči po celém světě. Za menší měsíční poplatek totiž získáte neomezený přístup k více než 100 hrám, které jsou pravidelně obměňovány a třeba příští týden nás čeká Red Dead Redemption 2. O exkluzivitách Xbox Game Studios, kam spadají i hry série Forza,...

»