Spekulace: Xbox exkluzivita ve stylu série Monster Hunter

Publikováno: 28.1.2022, 7:52

Sociální sítě

O autorovi

tonyskate

tonyskate

Je autorem 5681 článků

Xbox Game Studios pracuje na spoustě projektů, aby měli předplatitelé Xbox Game Pass co hrát, ovšem plně zaměstnaná je i její vydavatelská divize, pod jejíž taktovkou momentálně vzniká As Dusk Falls a Contraband. Dle uniklých informacují ovšem spolupracují alespoň ještě s pěti dalšími studii, jak už jsme psali v našem speciálu… a teď je tady další.

Studio Certain Affinity, které před 15 lety založili veteráni z Bungie, s Microsoftem spolupráce už dlouhá léta a zvláště vypomáhalo na hrách Halo. Momentálně ale chystají několik vlastních projektů, kdy jedním z nich má být exkluzivní titul pro Xbox, a to kooperativní hra ve stylu série Monster Hunter. Tuto skutečnost potvrdili nezávisle na sobě dva novináři.

Projekt Suerte, jak zní jeho kódové označení, má být inspirován sérií Monster Hunter, tedy souboji s velkými monstry a podpory multiplayeru, ačkoliv úspěšný Monster Hunter: World jste mohli hrát pohodlně sami. Microsoft má dle všeho zájem o kooperativní hry, a jelikož jimi nechce zatěžovat vlastní studia, podepsal smlouvu právě s Certain Affinity na projekt Suerte, který je ve vývoji už od léta 2020. Dříve jak příští rok hru ovšem nečekejte.

Každopádně se můžeme těšit na další zajímavý projekt, který obohatí nabídku předplatného Xbox Game Pass. Partnerských titulů Microsoft momentálně chystá opravdu hodně a doufejme, že některé spatříme už letos v létě na jejich E3 či vlastní konferenci.