Spousta novinek ve FIFA 22

Autor: p.a.c.oPublikováno: 21.7.2021, 21:28

Publikováno: 21.7.2021, 21:28

Sociální sítě

O autorovi

p.a.c.o

p.a.c.o

Je autorem 2279 článků

U hraní se dá krásně relaxovat, což se snažím aplikovat nejen na sebe, ale i své okolí...

Dnešek by se dal označit za fotbalový den, protože hned po velkém oznámení od Konami přispěchal s hromadou novinek také konkurent od EA v podobě FIFA 22. Tím hlavním je půl hodinové video, v němž nám vývojáři představují ty největší novinky, s nimž se na trávníku nové generace budeme setkávat. Nové generace říkáme záměrně, protože novou verzi hry se spoustou vylepšeních dostanou i majitelé Xbox One konzolí, nicméně to nejzajímavější se odehraje pouze na konzolích z rodiny Xbox Series, kam dorazí největší novinka letošního ročníku, systém HyperMotion.

Díky němu a také díky výkonu nových konzolí se vývojáři konečně mohli zaměřit na nezávislou simulaci pohybů všech 22 hráčů na hřišti. To v kombinaci s novými animacemi, kterých je přes 4000, nabídne širší paletu pohybů hráčů. Upravený bude také kolizní model, reakce a spolupráce s ostatními hráči. Dobře by také měly vypadat souboje ve vzduchu a centrované míče obecně. Pomyslnou útočnou třešničkou na dortu se stane možnost „explozivní sprint“, která se v průběhu zápasu bude nabíjet, aby na krátký okamžik poskytla hráči rychlostní výhodu. Ale nebojte, vývojáři se dušují, že by rozhodně neměla mít negativní vliv na hratelnost.

A co by to bylo za fotbalová vylepšení, kdyby bylo zapomenuto na brankáře. Těm bylo kompletně předělané AI a aby dobře vypadli, dostali také nové pohyby. Vývojáři tvrdí, že změny v tomto směru by měly zabránit památným přestřelkám s vysokým skóre z loňského ročníku, ale neuvěříme, dokud si to na vlastní ovladač nevyzkoušíme. Kompletní přehled novinek s komentářem vývojářů si můžete prohlédnout ve zmíněném videu a to včetně gameplay záběrů ze hry. FIFA 22 pak na konzole Xbox One a Xbox Series dorazí přesně 1. října.

11. 07. 2021 • lindros88cze0

FIFA 22 se ukazuje v úvodním videu

Do vydání FIFA 22 nezbývá už moc času, a EA nám konečně naservírovali úvodní trailer a informace. Za sebe osobně jsem hledal hlavně novinky typu hratelnosti a třeba crossplay hraní. Bohužel zatím crossplay zůstává snem a v oblasti hratelnosti EA představuje HyperMotion. Tento název pod sebou skrývá pravidelné informace o nové technologii, která přinese do hry „úplně“ nový herní zážitek. AI se bude učit a zlepšovat svoji hru, aby poskytla...

»