Svět pustošený obry přinese Extinction

Autor: Lukáš UrbanPublikováno: 1.6.2017, 17:43

Publikováno: 1.6.2017, 17:43

Sociální sítě

O autorovi

Lukáš Urban

Lukáš Urban

Je autorem 3284 článků

Ponořte se na moment do své fantazie a představte si doby dávné, v nichž lidstvo prolévá krev v nekonečných válkách. Od nepaměti proti sobě bojují mocná království, ačkoliv neexistuje nikdo, kdo by si pamatoval, jak to vlastně začalo a proč. A tak zatímco chrabří bojovníci padají v krvavých vřavách, svět se chystají vyplenit Ravenii, nelítostná monstra, jdoucí jak mor z jednoho města do druhého, z království do království. Naším novým já se stane voják Avil, jenž je posledním zástupcem takzvaných Sentinelů. Ti byli kdysi obraným valem před touto hrozbou, nicméně jak se jejich počty snižovaly, obři a jejich přisluhovači nabírali na moci. Teď už má svět jen jednu naději, a ta nemá v úmyslu ustoupit.

Extinction je novou značkou studia Iron Galaxy, které je nám dobře známé díky bojovce Killer Instinct a vsaďte boty, že výživné souboje budou hrát prim i tentokrát. „Bojový balet“ nabídne jak horizontální, tak vertikální pohyb, přičemž hlavní zbraň doplní bič. Dynamický systém obohatí manévry odhalující slabosti protivníků a bohatý strom dovedností, pomáhající detailně vyladit herní styl. Příšery všech druhů a velikostí získají prostor díky volnému prostředí, které, dle slibů autorů, bude interaktivní a plně zničitelné. Na to se obzvláště těšíme a doufáme, že nezůstane jen u rozbitých krabic, protože bojová strategie je vždy na prvním místě.

Bokem nezůstane ani příběh zaměřující se na záchranu světa. Vaši pomoc si žádají jak hloučky lidí, tak obyvatelé vesnic a měst. Samozřejmostí je jejich záchrana, protože nezpustošený svět bez lidí je vám naprosto k ničemu. Hlavní příběhovou linie doplní vedlejší mise, za jejichž splnění Avil dostává vybavení, které uplatní v budoucích střetech. Online prvky zajistí možnost tvorby vlastních bitev a režim Extinction, což nebude nic jiného než staré dobré hordy. Na trailer se podívejte níže a pak jen smutně čekejte. K vydání totiž dojde až příští rok, konkrétně v prvním čtvrtletí.