The Callisto Protocol ukazuje až příliš živý vesmír

Autor: Lukáš UrbanPublikováno: 10.6.2022, 6:41

Publikováno: 10.6.2022, 6:41

Sociální sítě

O autorovi

Lukáš Urban

Lukáš Urban

Je autorem 3180 článků

Je to tam dámy a pánové. Odkaz populární značky Dead Space, která ožije v lednu příštího roku připravovaným remakem, se našel v hororu dnešní doby, pod jehož tvorbou je podepsáno studio Striking Distance. To, jak jistě víte, okupují duchovní otci Dead Space a v nové hratelné ukázce je to znát víc než kdykoliv předtím. A už teď je jasné, že měsíc dělící od vydání The Callisto Protocol a modernizovaný Dead Space, připraví půdu na hororový souboj dekády.

Ostatně podívejte se sami, jak Jacob Lee putuje vesmírnou káznicí, jejíž chod pozbyl řádné vedení. Z delikventů se staly odporné mrchy toužící po smrti a vaším úkolem přežít a uniknout. A to není málo, obzvláště když zmutované soci nemá v plánu jen tak zemřít. Atmosféra hry je skutečně věrná tomu nejlepšímu z ranku sci-fi hororů, a i těch pár minut stačí, abyste měli nutkání titul okamžitě objednat. Možnost strategicky naporcovat protivníka dodnes ve většině stříleček a her chybí, tudíž i pro rok 2022 působí jako něco neotřelého. Kombinace s bojem na blízko, v němž se dá evidentně útoku také uhnout, pak dodá soubojovému systému trochu volnosti a fyzičnosti. A samozřejmě nechybí ani možnosti hrátek s gravitační zbraní při zapojení smrtícího prostředí.

V kalendáři byste měli mít poznámku u 2. prosince, kdy The Callisto Protocol vychází, a to pro Xbox One a Xbox Series X/S.

03. 06. 2022 • Lukáš Urban0

V prosinci nás vyděsí The Callisto Protocol

Hráči odkojeni vesmírem, ve kterém je nikdo neuslyší křičet, určitě netrpělivě vyhlíží modernizovaný Dead Space. Ti optimističtější dokonce jednou za čas nechají sloužit mši za pokračování Alien Isolation. Přesto by ale nikdo neměl zapomínat na další potencionální hit, který se pomalu dokončuje za zdmi studia Striking Distance. Kde mimochodem sídlí i pár zkušených lidí stojících za zrodem série Dead Space. Sci-fi horror The Callisto Protocol byl prvně oznámen dechberoucím nakouknutím...

»