Vyndejte měšce, Sea of Thieves hlásí nové kosmetické sety

Autor: chaosteoryczPublikováno: 1.5.2018, 17:32

Publikováno: 1.5.2018, 17:32

Sociální sítě

O autorovi

chaosteorycz

chaosteorycz

Je autorem 1733 článků

Tímto měsícem má začít postupné rozšiřování pirátské hry Sea of Thieves. Jak v Rare předznamenali, občas půjde o kosmetické serepetičky, jindy přijdou na řadu neokoukané herní mechaniky či další obsah. Dnešní update přináší variantu číslo jedna, takže jestli vám měšce praskají pod náporem zlaťáků, tvůrci vám dají příležitost jim ulevit. K obchodníkům přibyly čtyři hlavní sety, na jejichž plachtách se nesou zbraně, oblečení a přizpůsobení lodí. Jména nesou Grand Admiral, Castaway Bilge Rat, Ruffian Sea Dog a Imperial Sovereign. V obchodu s oblečením pak ještě najdete kousky Executive Admiral, Rotten Bilge Rat a Corsair Sea Dog. Kompletní nabídku teď přitom nenajdete všude, ale bude se lišit podle přístavů.

Za symbolický jeden zlaťák pak aktualizace přidala pušku Launch Crew, která pobaví netradičním zpracováním: na místo obyčejné optiky používá flašku. S jejím pořízen příliš dlouho neotálejte, neboť jde o limitovanou nabídku končící za dva týdny. A co novinky? Za své vzala nezranitelnost během výcviku při prvním spuštění hry. Ostrostřelci z řad kostlivců dostali horší mušku pálí-li po lodi z kanónu a dodávky zvířat/surovin by nadále neměly mít specifické místo dodání. A jestli vás náhodou obtěžoval zvonek na malé lodi, který zacláněl hned vedle žebříku, tak od něj už je pokoj. Autoři ho dali na opačnou stranu. Jasnou věcí jsou opravy nejčastěji hlášených chyb a drobné vyladění celé hry. Teď už ale alou na moře a honu zdar.

 • BaRReLL

  Nevím jestli to není třeba v jiném článku ale ještě dodám, že bednu s municí přesunuli na malé lodi kousek vlevo ať nekoliduje se skříní se zbraněmi. A nevím jak pro ostatní, ale mi se zdá, že je vyšší respawn úkolů v lahvi. Na každé mojí výpravě jich najdu 3-5 za hodinu. Dříve to bylo opravdu méně. Ale možná jsem jen měl štěstí.

  • Ladislav Horovský

   Tak, tak píše se to v jiném článku, s těma lahvema je to jak kdy ale máš pravdu že včera jsem jich našel spoustu 🙂

 • Akronym

  Zda se mi to, nebo mě do zpráv od MS přišlo upozornění na zdražení GamePassu? No nějak ten průser se SoT musí zalepit…

  • Ladislav Horovský

   zatím to stojí pořád 149, plus ted je sleva za dvacku. Mě do zpráv zatím nic nedošlo, tak uvidíme..Ale průser se SoT to rozhodně né.

  • Chaosteory CZ

   Pokud ke zdražení dojde, tak ne kvůli průšvihům se Sea of Thieves, ale právě kvůli tomu, že v Xbox Game Passu jsou teď i exkluzivní novinky. Obdobný tah byl u Sony s PS+, kdy zdražili předplatné a obohatili hry zdarma o lákavější tituly. Zdražení Passu se dalo čekat a je logické.

   • Akronym

    SoT mě nebaví, je to prostě nuda. Ale tohle jsem našel ve zprávách a nikdo mě nevymluví, že SoT a jemu podobné za to nemohou.
    Xbox Live1:27:25
    As of June 1, 2018, the monthly subscription fee for Xbox Game Pass is increasing to address changing market conditions. You will be charged this new price unless you choose to cancel your subscription before the next scheduled payment found in your account page. For more information please visit: https://support.xbox.com.

    • Akronym

     Podle všeho to bude cca 11 USD. To si můžou strčit do špic.

     • Chaosteory CZ

      Ono je to těžké, když nynější česká cena tak úplně neodpovídá těm světovým a byla lehce zvýhodněná špatným přepočtem. Chápu, že piráti nemusí sednout každému a zombies taky ne, ale časem do Game Passu přibudou i značky, co už budou pro hráče opravdu lákavé a pak i ta nová cena bude přívětivější.

     • BaRReLL

      S tou cenou souhlasím. Neznám kurzovní lístek kde 9.99USD = 149Kč.

    • BaRReLL

     SoT je tak zábavné jak jsou zábavní lidé se kterými hraješ. Je to založené na sociálních interakcích. Když člověk hraje sólo, pak vydrží běžně tak hodinu a celou dobu se strachuje o svůj lup. Když hraje v partě, tak čas plyne jak voda a i lup je větší. Na vyšších levelech, až se bojuje proti regenerujícím, obrněným a nočním kostrám je hra i rozmanitější. Nemíním tě nutit měnit názor, jen říkám, že v partě je to mnohem větší zábava. Hra je tak koncipovaná.

  • Tex-Calder

   Taky mi přišla tahle zprava a uvidíme, jestli dojde ke zdražení. Nicméně do ted jsme měli díky ceskemu MS nejlepší cenu za game pass, 149,-. V US to doted stálo 10$, coz by u nas mělo byt dost pres 200,- a presto to tak není. Takze můžeme byt rádi a pokud dojde ke zdražení na 11$, tak uvidíme, jak se k tomu postaví cesky MS. Pokud to zdraží jen o tu cca dvacetikorunu, tak me to vůbec netrápí. Hlavně kvůli Sea of Thieves, protože ho hraju denne a stejne tak cela moje rodina. A absolutní nesouhlas, ze je SoT pruser, leda tak ve snech vlastníku konkurenční konzole…

 • Ladislav Horovský

  Opět díky za aktualitku k updatu. Kolik zlaťáků už máte našetřeno? Hraji sám a tak jich střádám pomalu. Mám 300000 a ranky u všech nad 30. Včera jsem po update vzal zakázku na přepravu zvířat a nadále je potřeba doplout na místo určení, tak nevím v čem se to zlapšilo. Píše se zde, dodávky zvířat/surovin by nadále neměly mít specifické místo dodání, tomu nějak nerozumím..

  • Chaosteory CZ

   Tak je dost možné, že jsem si novinku špatně vyložil, ale zakázky v rámci obchodnické aliance by už neměli vyžadovat doručení na specifický outpost. Osobně jsem zatím neměl čas vyzkoušet.

  • Tex-Calder

   Jeste vcera jsem mel něco pres 390 000 zlaťáků, ale hned jsem 80 000 utratil za Corsair kompletní obleceni. Pěkný a pro me necekaný update. A u toho merchanta jsem to taky nepochopil, nevypadá, ze by se něco změnilo. Možná to byl update proti nějakým cheaterum, kteří se nějak snažili tyto voyage ošulit. Nevím. Ale byl jsem svědkem, kdy jsem se ukryl na cizí lodi, kde ti hrací neustále chodili k merchantovi a na lodi aktivovali a hned zase rusili tyto voyage a to delali minimálně po 15 minut, coz by nemelo byt možné, jelikož když si aktivujes a zrusis tri, tak uz žádné další ten konkrétní obchodník nenabízí. Nechápu, jak a co to tedy delali, ale nahral jsem si to jako video… Tak mozna tohle mel ten update odstranit…

   • Ladislav Horovský

    A to je klidně možný, já když jsem doplouval k ostrovu, všimnul jsem si, že už tam někdo parkuje s lodí. Pomaloučku jsem ho obeplul s tím že lod zaparkuju kousek dál. Jenomže chlapík nelenil a začal mě zasypávat koulema, tak tak že jsem odplul, opravil lod a následně se vystřelil z děla, Šel si to s ním vyříkat a čumím že na lodi má asi 40 klecí na slepice a další 20 na hady. Nechápal jsem. Když vezmu zakázku u obchodníka dostanu pár klecí a pokud ukol nezruším, víc jich nedá.. Takže se ptám, pokud při plavbě když vezu klece mě potopí lod, kde vezmu další klece na splnění ůkolu? Hledáním po ostrovech jich člověk pár najde, ale obchodník už mě klece nadá žádný, musím to řešit ukončením ukolu a zadat další.. Proč si ty klece nemůžu vzít znovu u obchodníka? Jak to řešíš prosím ty?

    • Chaosteory CZ

     Já to nedávno řešil tak, že jsem se pro ty klece radši vrátil na místo, kde mě potopili. Naštěstí měli protivníci napilno a vykašlali se na ně. Tohle je ale opravdu problém a už párkrát mě to stálo nesplnění zakázky. Hledání po ostrovech je sice cesta, ale málo kdy vyjde

    • Tex-Calder

     No řeším to tak, že se vyhýbám jiným lodím, když chci si v klidu plnit úkoly. Takže se mi to zatím nestalo. Ale kdyby se mi to stalo, tak bych to asi přijal tak, jako že mám holt smůlu a dal bych nový voyage.

 • Jan Klepárník

  Čau lidi, sháním partu na občasné hraní SoT

12. 10. 2018 • chaosteorycz0

Po Forsaken Shores piráty rozšiřují Cargo Runs

Tentokrát nejde o novinku v pravém slova smyslu, ale spíše o rozšíření stávajícího systému. Merchant Alliance je ve hře přítomna už nějaký čas a umožňovala vám budovat renomé prostřednictvím dovozu zvířat. Pokud se vám poštěstilo a narazili jste na krabici exotického obsahu, nepohrdli obchodníci ani tím. Možnosti přepravní aliance se teď rozšiřují o slíbené Cargo Runs. Rozdílů oproti dodávkám zvířat je několik. Předně, nehoníte přepravní artikl po ostrovech, ale dojedete si...

»
08. 10. 2018 • chaosteorycz1

Sázka na jistotu

Naši pravidelní čtenáři dobře vědí, že Call of Duty se do redakce příliš nedostává. Pokud si ho tedy sami nepořídíme. Proto všichni určitě pochopí, že se mu nedostane pozornosti v programu streamů. Místo nového dílu nesmrtelné série vsadíme na jistotu. Aktuální týden otevře Mafie, a to s nejméně oblíbeným dílem série. Což nutně neznamená, že je špatný. V úterý se vrátíme pod vodu se Subnauticou, kterou bychom rádi doplnili ještě o nějaký menší...

»
27. 09. 2018 • chaosteorycz4

Forsaken Shores svolávají piráty k velkému dobrodružství

Tentokrát nic nezhatilo vydání nového rozšíření, které přichází do Sea of Thieves zcela zdarma formou aktualizace. Ostatně jak je dobrým pirátským mravem. Většina videí a materiálů lákala převážně na nové lokace, kde si matka příroda odplivává vřící lávu a vztekle soptí na všechny strany. Nebezpečná místa, kde sněhulákům není přáno, přímo vybízí k využití další novinky. Na malé čluny jsme čekali skutečně dlouho, a tak je více než jisté, že si...

»
24. 09. 2018 • chaosteorycz3

Stopaře nebereme, leda k veslům

Tvořit plán vysílání pro tento týden bylo obzvláště jednoduché, protože Microsoft nám nahrál hned na několik smečů. Jak ví každý hrdý majitel Xboxu, za pár dní se Anglie zaplní závodníky z celého světa, čehož využijeme v předstihu hned z kraje týdne. Forza Horizon 4 nebude ale jen v pondělí, kdy se zaměříme na kampaň a zodpovězení zvídavých otázek, ale také ve čtvrtek. Den před vydáním Ultimate edice vyzkoušíme kooperaci, čímž doufáme, že obrátíme...

»
18. 09. 2018 • chaosteorycz1

Piráti si na Forsaken Shores počkají

S plným vydáním Sea of Thieves na moment zmizely Pioneerské testovací sezóny. Ty se před nějakým časem vrátily a my jim teď vděčíme za odklad nového rozšíření. Všem pionýrům bychom ale měli poděkovat, protože díky jejich přičinění vývojáři odhalili nedostatky, které by vydání Forsaken Shores pěkně zkomplikovaly. Proto v Rare přistoupili k odkladu, i když dobře vědí, že tím fanoušky příliš nepotěší. Aby sopečné rozšíření dorazilo, teď už 27. září, v co nejlepší formě,...

»
17. 09. 2018 • chaosteorycz5

Pátý díl pořadu XKO MAG

I když jsme se k ničemu nezavázali a nikdo nás nenutí dodržovat námi nastavený harmonogram, máme hrdost. A jak s oblibou říkáme, naše slovo má váhu. Proto, přestože čas k nám stál tentokrát holou řití, pro vás máme novou epizodu pořadu XKO MAG. Pravda, je trochu méně formální, neboť „ksicht“ pořadu zůstal u patníku, ale obsah tím rozhodně neutrpěl. Došlo na slíbené ohlédnutí za létem, které doplnily dojmy z očekávaných her a připomenutí důležitých událostí....

»
07. 09. 2018 • chaosteorycz2

Forsaken Shores pořádně zatopí všem pirátům

Podle kalendáře to už na velké tropy nevypadá, což neznamená, že se v Sea of Thieves nezapotí i rtuť teploměru. Bezplatné rozšíření Forsaken Shores vyjde 19. září a jak vývojáři z Rare slíbili, přinese sopečné ostrovy a nové loďky. Pro někoho může být ukázka mdlá, ale nynější hráči dobře dokáží číst mezi řádky. Aniž by totiž znali další informace, seznamují se s novou postavou, která je někde na mapě zavede do chřtánu sopky....

»
31. 08. 2018 • chaosteorycz0

Loďky se pomalu chystají do Sea of Thieves

Jestli si teď, nebo v pozdějších měsících, někdo přečte naši recenzi na Sea of Thieves, nebude chápat spoustu věcí. Rare je aktuálně ve stavu, kdy hru mění s každou další aktualizací a je nutno podotknout, že většinou k lepšímu. Tu a tam se nějaký obsah sice vytratí, protože je mu hra či výkon konzole malý, ale nikdo si nemůže stěžovat, že by se titul nevyvíjel.  V příštích týdnech nás čeká nový bezplatný dodatek, který...

»