Vyndejte měšce, Sea of Thieves hlásí nové kosmetické sety

Autor: chaosteoryczPublikováno: 1.5.2018, 17:32

Publikováno: 1.5.2018, 17:32

Sociální sítě

O autorovi

chaosteorycz

chaosteorycz

Je autorem 1652 článků

Tímto měsícem má začít postupné rozšiřování pirátské hry Sea of Thieves. Jak v Rare předznamenali, občas půjde o kosmetické serepetičky, jindy přijdou na řadu neokoukané herní mechaniky či další obsah. Dnešní update přináší variantu číslo jedna, takže jestli vám měšce praskají pod náporem zlaťáků, tvůrci vám dají příležitost jim ulevit. K obchodníkům přibyly čtyři hlavní sety, na jejichž plachtách se nesou zbraně, oblečení a přizpůsobení lodí. Jména nesou Grand Admiral, Castaway Bilge Rat, Ruffian Sea Dog a Imperial Sovereign. V obchodu s oblečením pak ještě najdete kousky Executive Admiral, Rotten Bilge Rat a Corsair Sea Dog. Kompletní nabídku teď přitom nenajdete všude, ale bude se lišit podle přístavů.

Za symbolický jeden zlaťák pak aktualizace přidala pušku Launch Crew, která pobaví netradičním zpracováním: na místo obyčejné optiky používá flašku. S jejím pořízen příliš dlouho neotálejte, neboť jde o limitovanou nabídku končící za dva týdny. A co novinky? Za své vzala nezranitelnost během výcviku při prvním spuštění hry. Ostrostřelci z řad kostlivců dostali horší mušku pálí-li po lodi z kanónu a dodávky zvířat/surovin by nadále neměly mít specifické místo dodání. A jestli vás náhodou obtěžoval zvonek na malé lodi, který zacláněl hned vedle žebříku, tak od něj už je pokoj. Autoři ho dali na opačnou stranu. Jasnou věcí jsou opravy nejčastěji hlášených chyb a drobné vyladění celé hry. Teď už ale alou na moře a honu zdar.

 • BaRReLL

  Nevím jestli to není třeba v jiném článku ale ještě dodám, že bednu s municí přesunuli na malé lodi kousek vlevo ať nekoliduje se skříní se zbraněmi. A nevím jak pro ostatní, ale mi se zdá, že je vyšší respawn úkolů v lahvi. Na každé mojí výpravě jich najdu 3-5 za hodinu. Dříve to bylo opravdu méně. Ale možná jsem jen měl štěstí.

  • Ladislav Horovský

   Tak, tak píše se to v jiném článku, s těma lahvema je to jak kdy ale máš pravdu že včera jsem jich našel spoustu 🙂

 • Akronym

  Zda se mi to, nebo mě do zpráv od MS přišlo upozornění na zdražení GamePassu? No nějak ten průser se SoT musí zalepit…

  • Ladislav Horovský

   zatím to stojí pořád 149, plus ted je sleva za dvacku. Mě do zpráv zatím nic nedošlo, tak uvidíme..Ale průser se SoT to rozhodně né.

  • Chaosteory CZ

   Pokud ke zdražení dojde, tak ne kvůli průšvihům se Sea of Thieves, ale právě kvůli tomu, že v Xbox Game Passu jsou teď i exkluzivní novinky. Obdobný tah byl u Sony s PS+, kdy zdražili předplatné a obohatili hry zdarma o lákavější tituly. Zdražení Passu se dalo čekat a je logické.

   • Akronym

    SoT mě nebaví, je to prostě nuda. Ale tohle jsem našel ve zprávách a nikdo mě nevymluví, že SoT a jemu podobné za to nemohou.
    Xbox Live1:27:25
    As of June 1, 2018, the monthly subscription fee for Xbox Game Pass is increasing to address changing market conditions. You will be charged this new price unless you choose to cancel your subscription before the next scheduled payment found in your account page. For more information please visit: https://support.xbox.com.

    • Akronym

     Podle všeho to bude cca 11 USD. To si můžou strčit do špic.

     • Chaosteory CZ

      Ono je to těžké, když nynější česká cena tak úplně neodpovídá těm světovým a byla lehce zvýhodněná špatným přepočtem. Chápu, že piráti nemusí sednout každému a zombies taky ne, ale časem do Game Passu přibudou i značky, co už budou pro hráče opravdu lákavé a pak i ta nová cena bude přívětivější.

     • BaRReLL

      S tou cenou souhlasím. Neznám kurzovní lístek kde 9.99USD = 149Kč.

    • BaRReLL

     SoT je tak zábavné jak jsou zábavní lidé se kterými hraješ. Je to založené na sociálních interakcích. Když člověk hraje sólo, pak vydrží běžně tak hodinu a celou dobu se strachuje o svůj lup. Když hraje v partě, tak čas plyne jak voda a i lup je větší. Na vyšších levelech, až se bojuje proti regenerujícím, obrněným a nočním kostrám je hra i rozmanitější. Nemíním tě nutit měnit názor, jen říkám, že v partě je to mnohem větší zábava. Hra je tak koncipovaná.

  • Tex-Calder

   Taky mi přišla tahle zprava a uvidíme, jestli dojde ke zdražení. Nicméně do ted jsme měli díky ceskemu MS nejlepší cenu za game pass, 149,-. V US to doted stálo 10$, coz by u nas mělo byt dost pres 200,- a presto to tak není. Takze můžeme byt rádi a pokud dojde ke zdražení na 11$, tak uvidíme, jak se k tomu postaví cesky MS. Pokud to zdraží jen o tu cca dvacetikorunu, tak me to vůbec netrápí. Hlavně kvůli Sea of Thieves, protože ho hraju denne a stejne tak cela moje rodina. A absolutní nesouhlas, ze je SoT pruser, leda tak ve snech vlastníku konkurenční konzole…

 • Ladislav Horovský

  Opět díky za aktualitku k updatu. Kolik zlaťáků už máte našetřeno? Hraji sám a tak jich střádám pomalu. Mám 300000 a ranky u všech nad 30. Včera jsem po update vzal zakázku na přepravu zvířat a nadále je potřeba doplout na místo určení, tak nevím v čem se to zlapšilo. Píše se zde, dodávky zvířat/surovin by nadále neměly mít specifické místo dodání, tomu nějak nerozumím..

  • Chaosteory CZ

   Tak je dost možné, že jsem si novinku špatně vyložil, ale zakázky v rámci obchodnické aliance by už neměli vyžadovat doručení na specifický outpost. Osobně jsem zatím neměl čas vyzkoušet.

  • Tex-Calder

   Jeste vcera jsem mel něco pres 390 000 zlaťáků, ale hned jsem 80 000 utratil za Corsair kompletní obleceni. Pěkný a pro me necekaný update. A u toho merchanta jsem to taky nepochopil, nevypadá, ze by se něco změnilo. Možná to byl update proti nějakým cheaterum, kteří se nějak snažili tyto voyage ošulit. Nevím. Ale byl jsem svědkem, kdy jsem se ukryl na cizí lodi, kde ti hrací neustále chodili k merchantovi a na lodi aktivovali a hned zase rusili tyto voyage a to delali minimálně po 15 minut, coz by nemelo byt možné, jelikož když si aktivujes a zrusis tri, tak uz žádné další ten konkrétní obchodník nenabízí. Nechápu, jak a co to tedy delali, ale nahral jsem si to jako video… Tak mozna tohle mel ten update odstranit…

   • Ladislav Horovský

    A to je klidně možný, já když jsem doplouval k ostrovu, všimnul jsem si, že už tam někdo parkuje s lodí. Pomaloučku jsem ho obeplul s tím že lod zaparkuju kousek dál. Jenomže chlapík nelenil a začal mě zasypávat koulema, tak tak že jsem odplul, opravil lod a následně se vystřelil z děla, Šel si to s ním vyříkat a čumím že na lodi má asi 40 klecí na slepice a další 20 na hady. Nechápal jsem. Když vezmu zakázku u obchodníka dostanu pár klecí a pokud ukol nezruším, víc jich nedá.. Takže se ptám, pokud při plavbě když vezu klece mě potopí lod, kde vezmu další klece na splnění ůkolu? Hledáním po ostrovech jich člověk pár najde, ale obchodník už mě klece nadá žádný, musím to řešit ukončením ukolu a zadat další.. Proč si ty klece nemůžu vzít znovu u obchodníka? Jak to řešíš prosím ty?

    • Chaosteory CZ

     Já to nedávno řešil tak, že jsem se pro ty klece radši vrátil na místo, kde mě potopili. Naštěstí měli protivníci napilno a vykašlali se na ně. Tohle je ale opravdu problém a už párkrát mě to stálo nesplnění zakázky. Hledání po ostrovech je sice cesta, ale málo kdy vyjde

    • Tex-Calder

     No řeším to tak, že se vyhýbám jiným lodím, když chci si v klidu plnit úkoly. Takže se mi to zatím nestalo. Ale kdyby se mi to stalo, tak bych to asi přijal tak, jako že mám holt smůlu a dal bych nový voyage.

 • Jan Klepárník

  Čau lidi, sháním partu na občasné hraní SoT

31. 07. 2018 • chaosteorycz11

Sea of Thieves obsadili kostlivci

Dlouho očekávané rozšíření Sea of Thieves je venku. Cursed Sails nepřináší do hry jen lodě plné kostlivců, ale také novou krátkodobou kampaň, kocábku určenou pro tři piráty, možnost tvořit aliance s ostatními loděmi a spoustu kosmetického obsahu. V novém příběhu se z přístavu ztratil důležitý obchodník a Bilge Rat má jako vždy informace, které vedou k prokletým galeonám s kostlivci. Potvory z hrobu vytažené mají ale pro strach uděláno a nebojí se vyzvat piráty na...

»
18. 07. 2018 • chaosteorycz2

Pod vodou i nad ní

Během streamů dostáváme mnoho tipů, jakým směrem vést budoucí vysílání. Od obvyklých žádostí, kam patří poměřování sil ve sportovních hrách, všeobecné ztrapnění ve F2P střílečkách nebo nápad na hororový týden, evidujeme i informace aktualizačního charakteru. A jak se to ještě navíc týká české lokalizace, rozhodně neváháme ani minutu. Proto se tento týden dostane na předběžně přístupnou hru Subnautica, která má už evidentně nějaký ten den českou lokalizaci a tři kontejnery...

»
17. 07. 2018 • chaosteorycz2

Rare představuje rozšíření Cursed Sails

Matky držte si svá dítka a připravte své může na pořádnou bitvu, do Sea of Thieves totiž pomalu míří nový obsah, v jehož čele jsou posádky kostlivců. Cursed Sails byly prvně představeny na E3 jako zlomový milník, kdy kostlivci opustí bezpečí ostrovů a na svých kocábkách vyrazí na volné moře. Rozšíření dorazí poslední den v červenci a započne třítýdenní kampaň, jejímž cílem bude seznámit hráče s novinkou. Odměny za absolvování této pouti se...

»
11. 07. 2018 • chaosteorycz5

Sea of Thieves vás zve na průzkum hlubin

Dnešní aktualizace ukončila událost s Bilge Rat Adventures, při které jste mohli získávat dublony za likvidaci kostlivců se sudem střelného prachu. Není ale třeba zoufat. Krysí úkoly jen přešly do dalšího levelu a v něm hrají prim podmořské sochy mořských panen. Dublony ale nezískáte jen za jejich nalezení, ale je nezbytné je zničit a prolomit tak jejich kletbu. Čtrnáctidenní akce je opět soustředěna na více hráčů, takže to samotáři budou mít o...

»
05. 07. 2018 • chaosteorycz1

Zavzpomínejte na Banjo-Kazooie se Sea of Thieves

Studio Rare vylepšilo piráty další aktualizací. Tentokrát se update spokojil s menší velikostí, která se nese v duchu blokování, výbuchů a oslavy jednoho výročí. Blokování se týká jedinců, kteří v Sea of Thieves cheatovali jako černá ruka. Vývojáři dotyčné kontaktují mailem a pak jim bude odebrán účet hry. Pro hříšníky platí nulová tolerance. Výbuchů si užijete v poslední části Bilge Rat Adventure. Pokud chcete získat všechny dublony, čekají vás kostlivci a jejich „Milášek“, sud...

»
18. 06. 2018 • chaosteorycz0

S tanky z ostrova na ostrov

Vítejte na rozcestníku tohoto týdne, který vám prozradí kam se vydat a v jaký den. Spojovacím znamením velké části streamů je tento týden ostrov. Vše odstartuje rodina Montenegrových, která nám ukáže dvě tváře šílenství na Rook Islands. Jestli to přežijete, podají si vás bohové v mohutné rubačce, jejímž tichým přihlížejícím bude sám Indiana Jones. Proč se drží opodál? Má plné gatě bahna, aby ho zbloudilá rána nevrhla na Isla Nublar, kde vládnou...

»
11. 06. 2018 • chaosteorycz1

E3 2018: Dvě rozšíření pro Sea of Thieves v krátkém čase

Správného piráta nezajímají dlouhé řeči, ale mamon, který z nich kápne. Tak by se dala okomentovat ukázka z dalších updatů pro pirátské dobrodružství studia Rare. V příštích měsících, konkrétně v červenci a září, bezplatné rozšiřování hry přinese Cursed Sails a Forbidden Shores. V případě „Prokletých plachet“ se na moři konečně setkáme s NPC posádkami. Nepůjde ale žádné zatoulané námořníky, ale zatracené kostlivce s fajnově rozervanou lodí. Koráby řízené umělou inteligencí nebudou mít žádná privilegia, tudíž se můžou...

»
07. 06. 2018 • waggon75

Největší výprodej roku 2018 – E3 week

Jak už jsme naznačili v úterý, tak právě odstaroval nějvětší výprodej tohoto roku v souvislosti s herní výstavou E3. Řeč je samozřejmě o hrách na Xbox, ale zlevněny jsou také konzole a HW, ačkoliv hlavně v USA. Ještě zopakuji, že je také akce na měsíční členství Xbox Game Pass (kde se nachází už přes 150her včetně nejnovějšího State of Decoy 2) a Gold za 20Kč. Pokud se podíváme na zlevněné hry, jak už...

»