Vyndejte měšce, Sea of Thieves hlásí nové kosmetické sety

Autor: chaosteoryczPublikováno: 1.5.2018, 17:32

Publikováno: 1.5.2018, 17:32

Sociální sítě

O autorovi

chaosteorycz

chaosteorycz

Je autorem 1439 článků

Tímto měsícem má začít postupné rozšiřování pirátské hry Sea of Thieves. Jak v Rare předznamenali, občas půjde o kosmetické serepetičky, jindy přijdou na řadu neokoukané herní mechaniky či další obsah. Dnešní update přináší variantu číslo jedna, takže jestli vám měšce praskají pod náporem zlaťáků, tvůrci vám dají příležitost jim ulevit. K obchodníkům přibyly čtyři hlavní sety, na jejichž plachtách se nesou zbraně, oblečení a přizpůsobení lodí. Jména nesou Grand Admiral, Castaway Bilge Rat, Ruffian Sea Dog a Imperial Sovereign. V obchodu s oblečením pak ještě najdete kousky Executive Admiral, Rotten Bilge Rat a Corsair Sea Dog. Kompletní nabídku teď přitom nenajdete všude, ale bude se lišit podle přístavů.

Za symbolický jeden zlaťák pak aktualizace přidala pušku Launch Crew, která pobaví netradičním zpracováním: na místo obyčejné optiky používá flašku. S jejím pořízen příliš dlouho neotálejte, neboť jde o limitovanou nabídku končící za dva týdny. A co novinky? Za své vzala nezranitelnost během výcviku při prvním spuštění hry. Ostrostřelci z řad kostlivců dostali horší mušku pálí-li po lodi z kanónu a dodávky zvířat/surovin by nadále neměly mít specifické místo dodání. A jestli vás náhodou obtěžoval zvonek na malé lodi, který zacláněl hned vedle žebříku, tak od něj už je pokoj. Autoři ho dali na opačnou stranu. Jasnou věcí jsou opravy nejčastěji hlášených chyb a drobné vyladění celé hry. Teď už ale alou na moře a honu zdar.

 • BaRReLL

  Nevím jestli to není třeba v jiném článku ale ještě dodám, že bednu s municí přesunuli na malé lodi kousek vlevo ať nekoliduje se skříní se zbraněmi. A nevím jak pro ostatní, ale mi se zdá, že je vyšší respawn úkolů v lahvi. Na každé mojí výpravě jich najdu 3-5 za hodinu. Dříve to bylo opravdu méně. Ale možná jsem jen měl štěstí.

  • Ladislav Horovský

   Tak, tak píše se to v jiném článku, s těma lahvema je to jak kdy ale máš pravdu že včera jsem jich našel spoustu 🙂

 • Akronym

  Zda se mi to, nebo mě do zpráv od MS přišlo upozornění na zdražení GamePassu? No nějak ten průser se SoT musí zalepit…

  • Ladislav Horovský

   zatím to stojí pořád 149, plus ted je sleva za dvacku. Mě do zpráv zatím nic nedošlo, tak uvidíme..Ale průser se SoT to rozhodně né.

  • Chaosteory CZ

   Pokud ke zdražení dojde, tak ne kvůli průšvihům se Sea of Thieves, ale právě kvůli tomu, že v Xbox Game Passu jsou teď i exkluzivní novinky. Obdobný tah byl u Sony s PS+, kdy zdražili předplatné a obohatili hry zdarma o lákavější tituly. Zdražení Passu se dalo čekat a je logické.

   • Akronym

    SoT mě nebaví, je to prostě nuda. Ale tohle jsem našel ve zprávách a nikdo mě nevymluví, že SoT a jemu podobné za to nemohou.
    Xbox Live1:27:25
    As of June 1, 2018, the monthly subscription fee for Xbox Game Pass is increasing to address changing market conditions. You will be charged this new price unless you choose to cancel your subscription before the next scheduled payment found in your account page. For more information please visit: https://support.xbox.com.

    • Akronym

     Podle všeho to bude cca 11 USD. To si můžou strčit do špic.

     • Chaosteory CZ

      Ono je to těžké, když nynější česká cena tak úplně neodpovídá těm světovým a byla lehce zvýhodněná špatným přepočtem. Chápu, že piráti nemusí sednout každému a zombies taky ne, ale časem do Game Passu přibudou i značky, co už budou pro hráče opravdu lákavé a pak i ta nová cena bude přívětivější.

     • BaRReLL

      S tou cenou souhlasím. Neznám kurzovní lístek kde 9.99USD = 149Kč.

    • BaRReLL

     SoT je tak zábavné jak jsou zábavní lidé se kterými hraješ. Je to založené na sociálních interakcích. Když člověk hraje sólo, pak vydrží běžně tak hodinu a celou dobu se strachuje o svůj lup. Když hraje v partě, tak čas plyne jak voda a i lup je větší. Na vyšších levelech, až se bojuje proti regenerujícím, obrněným a nočním kostrám je hra i rozmanitější. Nemíním tě nutit měnit názor, jen říkám, že v partě je to mnohem větší zábava. Hra je tak koncipovaná.

  • Tex-Calder

   Taky mi přišla tahle zprava a uvidíme, jestli dojde ke zdražení. Nicméně do ted jsme měli díky ceskemu MS nejlepší cenu za game pass, 149,-. V US to doted stálo 10$, coz by u nas mělo byt dost pres 200,- a presto to tak není. Takze můžeme byt rádi a pokud dojde ke zdražení na 11$, tak uvidíme, jak se k tomu postaví cesky MS. Pokud to zdraží jen o tu cca dvacetikorunu, tak me to vůbec netrápí. Hlavně kvůli Sea of Thieves, protože ho hraju denne a stejne tak cela moje rodina. A absolutní nesouhlas, ze je SoT pruser, leda tak ve snech vlastníku konkurenční konzole…

 • Ladislav Horovský

  Opět díky za aktualitku k updatu. Kolik zlaťáků už máte našetřeno? Hraji sám a tak jich střádám pomalu. Mám 300000 a ranky u všech nad 30. Včera jsem po update vzal zakázku na přepravu zvířat a nadále je potřeba doplout na místo určení, tak nevím v čem se to zlapšilo. Píše se zde, dodávky zvířat/surovin by nadále neměly mít specifické místo dodání, tomu nějak nerozumím..

  • Chaosteory CZ

   Tak je dost možné, že jsem si novinku špatně vyložil, ale zakázky v rámci obchodnické aliance by už neměli vyžadovat doručení na specifický outpost. Osobně jsem zatím neměl čas vyzkoušet.

  • Tex-Calder

   Jeste vcera jsem mel něco pres 390 000 zlaťáků, ale hned jsem 80 000 utratil za Corsair kompletní obleceni. Pěkný a pro me necekaný update. A u toho merchanta jsem to taky nepochopil, nevypadá, ze by se něco změnilo. Možná to byl update proti nějakým cheaterum, kteří se nějak snažili tyto voyage ošulit. Nevím. Ale byl jsem svědkem, kdy jsem se ukryl na cizí lodi, kde ti hrací neustále chodili k merchantovi a na lodi aktivovali a hned zase rusili tyto voyage a to delali minimálně po 15 minut, coz by nemelo byt možné, jelikož když si aktivujes a zrusis tri, tak uz žádné další ten konkrétní obchodník nenabízí. Nechápu, jak a co to tedy delali, ale nahral jsem si to jako video… Tak mozna tohle mel ten update odstranit…

   • Ladislav Horovský

    A to je klidně možný, já když jsem doplouval k ostrovu, všimnul jsem si, že už tam někdo parkuje s lodí. Pomaloučku jsem ho obeplul s tím že lod zaparkuju kousek dál. Jenomže chlapík nelenil a začal mě zasypávat koulema, tak tak že jsem odplul, opravil lod a následně se vystřelil z děla, Šel si to s ním vyříkat a čumím že na lodi má asi 40 klecí na slepice a další 20 na hady. Nechápal jsem. Když vezmu zakázku u obchodníka dostanu pár klecí a pokud ukol nezruším, víc jich nedá.. Takže se ptám, pokud při plavbě když vezu klece mě potopí lod, kde vezmu další klece na splnění ůkolu? Hledáním po ostrovech jich člověk pár najde, ale obchodník už mě klece nadá žádný, musím to řešit ukončením ukolu a zadat další.. Proč si ty klece nemůžu vzít znovu u obchodníka? Jak to řešíš prosím ty?

    • Chaosteory CZ

     Já to nedávno řešil tak, že jsem se pro ty klece radši vrátil na místo, kde mě potopili. Naštěstí měli protivníci napilno a vykašlali se na ně. Tohle je ale opravdu problém a už párkrát mě to stálo nesplnění zakázky. Hledání po ostrovech je sice cesta, ale málo kdy vyjde

    • Tex-Calder

     No řeším to tak, že se vyhýbám jiným lodím, když chci si v klidu plnit úkoly. Takže se mi to zatím nestalo. Ale kdyby se mi to stalo, tak bych to asi přijal tak, jako že mám holt smůlu a dal bych nový voyage.

 • Jan Klepárník

  Čau lidi, sháním partu na občasné hraní SoT

18. 05. 2018 • chaosteorycz1

Megalodon patrně míří do Sea of Thieves

Na konci měsíce se dočkáme prvního obsahového rozšíření pro Sea of Thieves, a aby čekání bylo ještě více natlakované, dostalo se mu pozornosti v posledním díle Inside Xbox. The Hungering Deep vyjde 29. května a již nějaký čas se spekuluje o další mořské bestii, která by doplnila trochu bezzubého Krakena. A jak to vypadá, čeká nás pěkný cvalík z hlubin, kterého už nebaví přijímat oběti. Jak vypráví v traileru starý Merrick, dary moři...

»
16. 05. 2018 • chaosteorycz6

Uzavřené posádky brázdí Sea of Thieves

Studio Rare už předem avizovalo, že piráti dostanou možnost uzavřít loď a zabránit tak připojení jedince slabšího herně, či duševně. Tato funkce přišla s posledním updatem, po němž se při výběru lodi objeví příslušné volby. Zvolením otevřené posádky se nic nemění a hra bude nadále doplňovat počet pirátů náhodnými hráči. Při opačné variantě se však loď uzavře cizím hráčům s tím, že nalodit se mohou jen přátelé. Týká se to obou typů lodí,...

»
11. 05. 2018 • chaosteorycz13

Sea of Thieves dostane soukromé lodě

Mnoho z nás se s tím už setkalo, odpojí se vám parťák ze hry a na vaši loď vleze individuum, které v lepším případě prudí. V tom horším se mění doslova na vyčůraného sabotéra. V Rare tuto nepříjemnost hodlají řešit uzavřenou soukromou posádkou. Jednoduše si vaši crew uděláte privátní a bez pozvánky se k vám nedostane ani samotný Černovous. Původně tato novinka měla být uvolněna již tento týden, ale kvůli probíhajícímu ladění na straně PC platformy...

»
25. 04. 2018 • chaosteorycz4

Aktualizace Sea of Thieves mění pozici munice a láká na nový obsah

Zase se měnilo, fixovalo, zlepšovalo a předělávalo. A tak to má být, třebaže pak v redakci mručíme jak medvěd probuzený v lednu. Update 1.0.5 má čtyři hlavní změny, kterých si všimne téměř každý. Předně, posunula se bedna s municí tak, aby nedocházelo k chybné interakci se skřínkou se zbraněmi. Na malé loďce je teď tak pod oknem. Při skonu čeká překvapení na lodi zatracených. Během čekání na otevření dveří jste si už dříve mohli...

»
25. 04. 2018 • tonyskate6

NPD: Sea of Thieves nejlepším startem studia Rare od roku 1995

Společnost NPD analyzující video herní trh pro Ameriku přes noc vydala svou zprávu za březen a zdá se, že Sea of Thieves si vede lépe, než jsme čekali. V minulém měsíci, kdy hra vyšla, se jednalo o druhý nejprodávanější titul. Překonat akční pecku Far Cry 5 už samozřejmě bylo nad síly pirátů, ale přesto se jedná o úctyhodný výkon, zvláště když hra vyšla 20. března. Nemluvě o tom, že jen na...

»
14. 04. 2018 • chaosteorycz3

Sea of Thieves se začne od příštího měsíce měnit

Když se mi po poslední aktualizaci samovolně potopila loď, aniž by o ní škrtnul třeba jen kolibřík, říkal jsem si, že by se v Rare na ty záplaty měli vykašlat a raději dělat na novém obsahu. Po třech týdnech se sice opravila většina prvotních chyb, stále ale nacházím nové, které považuji za horší než ty předešlé. Naštěstí budoucnost Sea of Thieves není jen o nekonečných opravách, které nás čekají v průběhu dubna,...

»
10. 04. 2018 • chaosteorycz1

Sea of Thieves kdysi připomínalo sraz tic taců

Poslední hře od Rare, která je stále nejnovějším exkluzivním titulem, můžete vyčítat všelicos, ale rozhodně ne špatnou grafiku. Málo kdo ale ví, že pirátská onlinovka v počátcích vypadala jako projekt, který by patrně neobstál ani na prvním Xboxu. Zapomeňte na čarokrásné západy slunce nebo okouzlující moře a pokochejte se pohledem na fázi hry, s níž Rare nejspíš získalo svolení k plnému vývoji. Místo pirátů jsou nejprve malé oválné dropsy, které v pozdější fázi vystřídali...

»
28. 03. 2018 • chaosteorycz11

Sea of Thieves uhranulo miliony hráčů

Pro jedny prázdný nedodělek bez budoucnosti, pro druhé, po dlouhé době, originální zábavná hra, která spojuje hráče, apeluje na jejich spolupráci a nechává je tvořit „vlastní hru“. Náš postoj znáte a jak se pochlubilo studio Rare, úplně stejný zastávají statisíce hráčů z celého světa. Je týden po vydání, čehož tvůrci využili k malé rekapitulaci. Určitě jste si kladli otázku, jak na tom Sea of Thieves bylo v den, kdy po dlouhém vývoji vyšlo....

»