Age of Empires IV testována pro Xbox

Autor: tonyskatePublikováno: 11.1.2022, 9:52

Publikováno: 11.1.2022, 9:52

Přiřazené štítky

Sociální sítě

O autorovi

tonyskate

tonyskate

Je autorem 5387 článků

Kultovní strategie Age of Empires po mnoha letech dostala čtvrtý díl, který oslovil jak fanoušky, tak kritiky, ačkoliv je jasné, že dvojka zůstane už navždy nepřekonána. Hra je momentálně dostupná pouze na PC a je pochopitelně v nabídce PC Game Pass, ale už loni Microsoft naznačil, že by Age of Empires IV mohla vyjít také na konzole Xbox. Teď si jeden z hráčů, kteří se rádi hrabou v datech, všiml, že je k internímu testování dostupný soubor „XIP_CAR_JANUARY_2022“, kdy CAR by mělo znamenat CARDINAL, což je kódové označení právě Age of Empires IV.

Zdá se tedy, že Microsoft má skutečně zájem dostat Age of Empires IV na konzole Xbox a snad testování půjde hladce, abychom se konzolové verze oblíbené strategie skutečně dočkali. Třeba by čtvrtý díl mohl otevřít díl i předchozím hrám série. O ovládání bychom se každopádně nebáli, jelikož už Halo Wars dokázalo, že real-time strategie můžeme fungovat i na konzolích.

17. 11. 2021 • lindros88cze0

Age of Empires IV na hradě Kost

Pokud stále doufáte ve spekulaci, že AOE IV vyjde na Xbox a nebo prostě jenom máte i nějaké to PC a máte rádi AOE sérii, tak zbystřete. Lokální pobočka vyrazila na hrad kost a připravila pro vás zajímavý speciál.

»
02. 11. 2021 • tonyskate0

Age of Empires IV by mohla vyjít na konzole Xbox

Je tomu sotva týden, co vyšla očekávaná strategie Age of Empires IV na počítače a pochopitelně si to rovnou zamířila do předplatného Xbox Game Pass pro PC. Hráči na konzolích se hned začali ptát, jestli se třeba nedočkáme konzolové verze, protože například Halo Wars, jiná exkluzivita z dílny Xbox Game Studios, dokázala, že real-time strategie může fungovat skvěle i na konzolích.

»
27. 10. 2021 • SeedarCZ0

RECENZE: Age of Empires IV

Age of Empires je zpět! Čtvrtý díl vychází už 28.10., 16 let po předchozím dílu. A ikdyž tento kousek vyšel jen pro PC, rozhodli jsme se na něj podívat. Přeci jen, v den vydání je hra dostupná v Xbox Game Pass Ultimate!

»