Alaskan Truck Simulator s náklaďáky na Aljašce

Autor: tonyskatePublikováno: 25.1.2023, 6:11

Publikováno: 25.1.2023, 6:11

Sociální sítě

O autorovi

tonyskate

tonyskate

Je autorem 5600 článků

Simulátory náklaďáků a kamionů jsou na konzolích stále opomíjeny, když tedy nebereme v potaz pár slabších pokusů. Zatímco co je tedy Euro Truck Simulator stále v nedohlednu, přesuneme pozornost na Alaskan Truck Simulator, který byl nově oznámen pro Xbox Series X|S. Jak název napovídá, čeká nás simulátor nákladní dopravy, kdy usedneme za volant kamionu, ovšem v tomto případě si tvůrci ještě pohrají s prvkem přežití, které nebude v drsné divočině Aljašky vůbec snadné.

Nepředvídatelnost dynamického systému včetně změn ročních období a cyklu dne a noci může pěkně potrápit nejen váš náklaďák, ale i vás jakožto řidiče. Pochopitelně začnete zvolna, ovšem jak bude postupovat kariérním žebříčkem, získáte přístup k lepším strojům i vybavení, a tak budete moci přijmout náročnější zakázky. Oproti jiným hrám tohoto žánru pak nebudete mít na svědomí jen náklaďák, což zahrnuje tankování, výměnu oleje či nasazování řetězů, ale i sami sebe, takže se musíte mít na pozoru před únavou a hladem.

Tvůrci slibují rozlehlou interaktivní mapu, kterou budete moci prozkoumat na kolech náklaďáku, ale také po svých. Zajímavě zní i záhady a tajemství, jež budou čekat na odhalení. Alaskan Truck Simulator to tedy zkusí trochu jinak a zatím to zní rozhodně zajímavě. Hru máme očekávat letos a více vám už vám prozradí přiložené trailery, v kterých dojde i na život aljašského řidiče včetně lovu zajíce.