ARK II konzolovou exkluzivitou pro Xbox

Autor: tonyskatePublikováno: 15.12.2020, 9:38

Publikováno: 15.12.2020, 9:38

Sociální sítě

O autorovi

tonyskate

tonyskate

Je autorem 5554 článků

Letošní předávání cen The Game Awards navzdory složitému roku dokázalo nabídnou řadu parádních premiér. Došlo na představení restartu Perfect Dark pro next-gen Xbox, hororu The Callisto Protocol od autora Dead Space anebo dlouho žádané potvrzení Microsoft Flight Simulatoru na Xbox. Jedním z překvapení byl i Vin Diesel jako Santiago Da Costa, hrdina ze hry ARK II.

Ark: Survival Evolved jakožto survival s dinosaury jistě dobře znáte, za což vděčí i dlouhé historii s Xboxem. Hra prvně vyšla na konzolích v předčasném verzi Game Preview právě na Xboxu v prosinci 2015 a vydání plné verze následovalo v srpnu 2017. O pár měsíců později došlo na vylepšení pro Xbox One X a loni v lednu se hra zařadila mezi stálice předplatného Xbox Game Pass. A nakonec se Ark: Survival Evovled stál jednou z prvních her, jež je plně optimalizována pro Xbox Series X|S.

Není tak velkým překvapením, že až nás ARK II v roce 2022 uvrhne do brutálního nového světa primitivního přežití proti bestiím i lidem, stane se tak exkluzivně na konzolích Xbox Series X|S. Samozřejmě hra dorazí na PC, ale v rámci konzolí vyjde prvně právě na Xbox. Třeba se teď na hru budete těšit ještě více, takže vám nebude vadit se níže znovu podívat na její trailer.

Na závěr přihodíme jednu zajímavost. Vin Diesel nejenže propůjčí své herecké dovednosti ARK II, je také velkým fanouškem série a bude se na vývoji pokračování podílet jako výkonný producent, což se bude hodit, protože v první hře má nahráno přes 1000 hodin.

13. 10. 2022 • tonyskate0

ARK 2 bude v Game Passu na tři roky

Máme tady další zajímavost, která vyplynula z tahanice týkající se akvizice Activision Blizzard. Jeden z právních dokumentů prozradil, že studio Wildcard stojící za titulem ARK: Survival Evolved, obdrželo 2,5 milionu dolarů za to, aby svůj titul umístilo do nabídky předplatného Xbox Game Pass. Další 2,3 miliony dolarů pak dostalo za to, aby ARK 2 příští rok vyšel v Game Passu v den vydání a součástí nabídky zůstal po dobu tří let.

»
13. 06. 2022 • Lukáš Urban0

ARK II v plánu pro příští rok

Vin Diesel zahodil klíče od auta do kanálu a místo stáda koní osedlal dravého dinosaura. A proč ne? Pokračování online akce o přežití tím připomíná, že chce vedle zábavy pro více hráčů nabídnout i něco pro milovníky kampaní. A právě to obstará slavný herec jako hrdina Santiago, který musí ochránit dceru a svět před temnými silami. K tomu mu pomůže nejenom odkaz minulosti, ale také nové herní mechaniky vytvořené pro pokračování.

»
11. 12. 2020 • Lukáš Urban1

Vin Diesel hvězdou oznámení Ark II

Znáte to, když vy inženýrku, tak my… to budete koukat. A tak zatímco v Polsku pomáhal Keanu Reeves se Cyberpunkem, někde jinde autoři survival fláku Ark přemlouvali Vina Diesela, aby jim půjčil své já pro oznámení nové hry. A přestože se v ukázce nestřílí z devítky a benzín neteče proudem, akční geroj zachraňuje, koho může, aby nakonec objevil jakousi zprávu z budoucnosti. Nebo něco podobného, však sami uvidíte. A ne, nejde o variaci na...

»