Březnová aktualizace pro konzole Xbox

Autor: tonyskatePublikováno: 10.3.2021, 8:20

Publikováno: 10.3.2021, 8:20

Sociální sítě

O autorovi

tonyskate

tonyskate

Je autorem 5390 článků

Tým Xbox nám tento měsíc servíruje novou systémovou aktualizaci, která nepřináší nic moc zásadního, ale za zmínku určitě stojí. Jednak můžete očekávat novinky v aplikaci příslušenství s ohledem na nový bezdrátový headset Xbox, vyzdvižení funkcí pro zpětně kompatibilní hry, plánovaný návrat achievementů do mobilní aplikace a také lepší správu her a předplatných. Aktualizace se pochopitelně týká jak Xbox Series X|S, tak Xbox One.

Nastavte si svůj bezdrátový headset Xbox
Příští úterý 16. března vyjde bezdrátový headset Xbox a současně tak bude aktualizována aplikace pro správu příslušenství Xbox Accessories, a to i na Windows 10. Budete si moci nastavit zvuk přesně dle vašich požadavků včetně ekvalizéru, posílení basů, citlivosti automatické ztlumení, monitorování mikrofonu a svítivosti světla, jež značí ztlumení mikrofonu. Sluchátka pak mohou zůstat aktualizována o nejnovější funkce díky bezdrátovým aktualizacím z vaší konzole.

Zpětná kompatibilita a nastavení funkcí Auto HDR a FPS Boost
V únoru bylo oznámeno, že zpětně kompatibilní hry budou na nových konzolích Xbox Series X|S fungovat ještě lépe díky funkci FPS Boost, která ve většině případů zdvojnásobí počet FPS (snímků za sekundu) u her z Xbox One. Je samozřejmě na vás, jestli chce této funkce využít a tak si ve správě konkrétní hry můžete vybrat, jestli chce využít FPS Boost či automatického HDR. Každá zpětně kompatibilní hra tyto funkce nepodporuje, takže byste jejich aktivaci hledali marně. Zvláště v případně navýšení FPS, jelikož tuto funkcí zatím podporuje jen pět her.

Achievementy se vrátí do mobilní aplikace Xbox
O tomto jsme již psali v samostatné zprávě zde, takže jen stručně. Mobilní aplikace Xbox, která se loni dočkala předělání, bohužel postrádala zásadní funkce. Zvláště absence achievementů hráče nepotěšila. Tým Xbox už testuje jejich návrat a snad brzy opět budou součástí našich telefonů.

Lepší správa předplatných na Xboxu
Předplatná jsou zásadní pro budoucnost konzolí Xbox a tak bude teď jejich správa ještě přehlednější včetně data poslední platby, další platby, do kdy je předplatné aktivní apod. Také je možné aktualizovat údaje o platební kartě nebo jiné fakturační údaje. Informace o dostupných předplatných a jejich případné zaregistrování je pak samozřejmostí. Vše najdete v nastavení konzole v sekci Účet.

Televizní program ve OneGuide bude odstraněn
V květnu bude ukončena podpora TV programu či chcete-li seznamu televizních pořadů pro OneGuide na Xbox One. Nadále můžete moci používat OneGuide pro sledování připojených HDMI zařízení či USB TV tunerů. Taktéž bude stále možné použít OneGuide pro přenos signálu skrze HDMI a pro sledování televize přes USB TV tunery, ale už nebude možné zobrazit TV program. Konzole Xbox Series X|S nemají vstupná port HDMI, takže ani není možné připojit kabelový či satelitní přijímač.

Ještě lepší správa her
V přehledu her a aplikací ve vaší konzoli se nachází celá řada obrazovek pro správu, jejíž načítání bylo vylepšeno. Také po zakoupení hry z Microsoft Store, která zahrnuje verzi jak pro Xbox One, tak Xbox Series X|S, bude ve správě hry jasněji uvedeno, které části sady jsou nejlepší pro vaši konzoli. Tedy za předpokladu, že nedáte nainstalovat vše, ale necháte si zobrazit položky dostupné k instalaci.

11. 08. 2022 • tonyskate0

Xbox a gamescom 2022

Poprvé od roku 2019 se herní veletrh gamescom uskuteční v tradiční podobě a Xbox u toho nebude chybět. Většina her na následující měsíce už byla představena a také nepočítejte s přítomností Starfieldu či Redfallu, jelikož je příští týden QuakeCon, kde by se měla ukázat alespoň upíří akce. Každopádně ve čtvrtek 25. srpna budete moci od 14:00 do 20:00 našeho času sledovat živý přenos ze stánku Xbox.

»
05. 08. 2022 • tonyskate0

Xbox testuje rodinný plán Xbox Game Pass Ultimate

Není to tak dávno, co se proslýchalo, že Microsoft chystá rodinný plán pro své předplatné Xbox Game Pass Ultimate. V důsledku toho byste za o něco vyšší cenu mohli sdílet své předplatné až se čtyřmi dalšími lidmi. Pochopitelně by cena byla výhodnější, než kdybyste platili pět předplatných samostatně. Dokonce se proslýchá, že by cena rodinného plánu byla pouhých 25 dolarů měsíčně pro pět uživatelů, zatímco samostatně by vás pět předplatných přišlo...

»
05. 08. 2022 • tonyskate0

Xbox Series S dostane více RAM pro hry

Herní konzole Xbox Series S je skutečně šikovná mašinka, která navzdory původním očekáváním sklízí solidní úspěch. Někteří hráči i vývojáři sice stále kritizují její výkon, ovšem nízká cena je silný argument. A situace se v budoucnu ještě zlepší. Microsoft totiž v rámci nové sady vývojářských nástrojů uvolnil více paměti RAM, takže tvůrci teď budou moci pro hry na Xbox Series S využít více výkonu, a tak zlepšit i jejich grafiku právě v situacích, kdy scházela...

»
20. 07. 2022 • lindros88cze0

Discord hlasový chat propojený s Xboxem

Konečně jsme se dočkali a máme tady další možnost hlasového chatu pro online hraní, ale také třeba společné streamování. Kromě toho vše bude fungovat i na mobilech, což ocení především hráči, kteří využívají cloud gamingu. Nicméně největší výhodou bude propojení hráčů skrze platformy, už žádné složité propojování, ikdyž v poslední době komunikace skrze Xbox aplikaci fungovala dobře. Rozšíření Discordu a jeho obliba je ovšem jiná výzva a je super, že...

»
15. 07. 2022 • tonyskate0

Hrajte jako profík s Xbox Elite Series 2

Bezdrátový ovladač Xbox Elite Series 2 už je tady s námi nějaký pátek a zatím jsme se nástupce nedočkali. Microsoft jej proto nadále tlačí a nedávno se dokonce stal tématem jednoho z videí od Xbox CZ. Zmíněné video se zaměřuje na nejlepší nastavení tohoto ovladače pro konkrétní tituly včetně Fortnite, Call of Duty: Warzone, Halo Infinite či třeba Rocket League. Podívejte se tedy, jak máte ovladač nastaven a třeba se vám tipy...

»
13. 07. 2022 • tonyskate0

Xbox na gamescomu ukáže potvrzené hry

Už je tomu měsíc, co proběhla nabitá prezentace Xbox & Bethesda Games Showcase. Ačkoliv chápeme, že hráči byli trochu zklamání, že Microsoft neukázal některé projekty, je jasné, že tentokrát chtěli cílit pouze na hry, které mají vyjít v následujících 12 měsících, tedy do července příštího roku. Mezitím nám už na dveře klepe německý veletrh gamescom, který se uskuteční od 24. do 28. srpna. Nejspíše v prvních dnech nebo ještě před zahájením veletrhu...

»
10. 06. 2022 • Lukáš Urban0

Barevný svět Xbox Design Lab je tu!

Ještě než Microsoft zaplní zpravodajské servery svou nedělní konferencí, připravil si pro nás malé překvapení. To má pro vás rozdílnou váhu v závislosti na délce vlastnictví Xboxu a obecné informovanosti. Možnost sestavit si vlastní ovladač tu sice už víceméně byla, ale pro jinou generaci konzolí a s jinými tvůrčími možnostmi. Teď se Xbox Design Lab dostává konečně i do střední Evropy a dnešním dnem podporuje i Česko a Slovensko.

»
09. 06. 2022 • tonyskate0

Vybrané demoverze připravovaných her pro Game Pass

Microsoft ještě před svou nedělní Xbox & Bethesda Games Showcase, která se bude soustředit čistě na hry, přišel s několika řekněme technologičtějšími oznámeními. Dnes tak došlo ke spuštění programu Xbox Design Lab pro tvorbu vlastního ovladače v Česku a Slovensku, a také oznámení aplikace Xbox pro chytré televize značky Samsung modelové řady 2022, abyste koncem června mohli na své televizi užívat cloudové hraní Xbox, aniž byste měli konzoli či jiné další zařízení....

»