DayZ update 1.12 a náš server #1

Autor: DandyCZEPublikováno: 22.4.2021, 12:30

Publikováno: 22.4.2021, 12:30

Sociální sítě

O autorovi

DandyCZE

DandyCZE

Je autorem 158 článků

Nový patch dorazil do DayZ a hra se nám dostala do verze 1.12. Změn na první pohled není tolik, ale pro nás je důležitější, že pracují na hlavních vlastnostech hry, a to je hratelnost. 

Dle opravdu dlouhého výčtu nás asi nejvíce zaujal balanc zbraní a také zlepšení stylu pro plazivce, kteří by ze svého postavení mohli mnohem překvapivěji a úderněji zneškodnit nepřátele. Nicméně i nepřátele budou mít ostřejší drápky a to hlavně v boji na blízko. Osobně jsem rád za avizovanou rozdílnost mezi krátkou a delší zbraní a doufám, že zde autoři půjdou ještě dál. Když už jsme u těch zbraní, tak k dispozici bude kompletně nový set s názvem Pioneer. Jedná se o kompletní policejní set, který vám bude žrát munici 5.56x45mm. Pro fajnšmekry zde máme i dva nové nože. U zbraní se pak ještě autoři zaměřili na slyšitelnost, tedy, že ty vaše ničivé zbraně jsou jsou mnohem více slyšet než plivání z koltu. Nejpřesnější zbraní se díky updajtu stávají neautomatické a zejména lovecké zbraně.

Střelba není jenom o zbrani, ale i nábojích a autoři zpracovali i na lepším vyhodnocení, jakým nábojem a jak střílíte a to vše v kontrastu s upravením ochranných pomůcek. Bude tedy na vás jestli dáte přednost lepší tepelné izolaci přes kterou vás zabije i semínko rajčat nebo zvolíte raději odolnou helmu ke které vám přimrzají uši.

dayz_pioneer

V minulé verzi nás hodně trápilo jídlo a jeho efekt, kdy jsme tak nějak pořád neuměli přesně určit, kolik toho máme sníst, ať si zbytečně nezpůsobíme problémy. Hra i v tomto segmentu dostala balanc a bude více zohledněno, jestli jíte například čerstvé nebo sušené potraviny. Pro gurmány je to vše doplněno o 13 nových laskominek. Mě osobně potěšila informace, že půjde snadněji pěstovat ve sklenících, kde mi to ve verzi 1.11. nešlo.

dayz_food_1.12v

Chmatáci to budou mít zase těžší, jelikož by měla být cesta, jak zamknout auta. Kompletní přehled novinek pak najdete ZDE.

Hra DayZ je stále v předplatném Xbox Game Pass, takže doporučuji vyzkoušet tuto výtečnou survival hru, které „přežila“ už opravdu dlouhý vývoj a na Xboxu nové genereace vypadá výborně! Určitě potěší i fakt, že hra je v češtině.

Na závěr si vás dovolím pozvat na náš privátní server XboxWeb.cz, kde se postupně zapojilo už 12 hráčů a postupně budeme uvažovat o navýšení slotů. Zatím máme startovací chráněné období. Pokud máte chuť se zapojit sám nebo se zapojit do nějaké skupinky, komunitu najdete na Discordu a instrukce, jak se zapojit zde.

19. 04. 2022 • DandyCZE0

DayZ update 1.17 právě dorazil

DayZ dneska dostalo dalšího updejt a to pod taktovkou 1.17. Na ofiko server se jede od nuly, takže dnešní hra bude připomínat slet šortkařů, ale to nic nebrání tomu si pořádně zahrát. Samozřejmě kromě oprav různých věcí se dočkáme i přídavků. Na boj z blízka se nyní můžete vyzbrojit píchákem, ala kopí, na delší vzdálenost oceníte Longhorn pistol a k dispozici bude i puška CR-550 Savanna s kterou budete kosit vysokou se zavázanýma...

»
03. 03. 2022 • DandyCZE0

DayZ XboxWeb server vypínáme

Chtěl jsem poděkovat všem hráčům, kteří se v průběhu roku pohybovali na našem serveru. Celkově se registrovalo na 100 hráčů a na serveru se postupně vystřídalo 53 hráčů, bohužel se nám nepodařilo udržet stálou hráčskou základnu a tak server vypínáme. Kdo si oblíbil DayZ určitě se může podívat na ofiko servery, kam se půjdeme také někdy proběhnout. Jsem rád, že se podařilo vytvořit skupinu pravidelných hráčů, ikdyž to na Discordu...

»
09. 12. 2021 • SeedarCZ0

DayZ má další update 1.15

Není to tak dávno, co vývojáři z Bohemia Interactive vypustili do Chernarusi a Livonie největší update roku, kde změn bylo opravdu hodně. Nicméně stále na hře pracují, což dokazuje brzký update 1.15, a co obsahuje?

»
19. 11. 2021 • DandyCZE0

DayZ Xboxweb server restart #3

Doba uzrála a další období na našem DayZ serveru je za námi. Aktuálně máme na serveru verzi 1.14. a v nejbližších očekáváme verzi 1.15. Za poslední tři měsíce se na serveru protočilo přes 43 hráčů, ale stále je to málo. Chtěli bychom se dostat hlavně na denní čísla, kdy na serveru najdete spoluhráče, ale také cíle.

»
01. 10. 2021 • SeedarCZ0

Dayz Update 1.14 oficiálně spuštěn!

Toto není Chernobyl, ale Chernarus. Je to tak, jak jsme avizovali už v článku dříve. Bohemia Interactive si pro věrné fanoušky jedné z nejlepších kooperačních her současnosti připravila opravdu obsáhlý update. Jak Chernarus, tak i Livonii postihly jaderné útoky a obě města (nebo přinejmenším jejich určité části) jsou na dlouhá léta zamořeny radiací. Navíc, nedá se vyloučit další zamoření. Nikdo netuší, kde a kdy nepřítel příště udeří. Pro poslední přeživší ve hře...

»
05. 09. 2021 • SeedarCZ0

DayZ a update 1.14.

DayZ jako taková, je jedna z nejnáročnějších survival her vůbec. Ovšem dalších výzev není nikdy dost, a tak se do Chernarusi i Livonie přiřítila ke všemu ještě radiace. Na mapě by se tedy měly umístit stabilní lokace, kde bude třeba nosit ochranné pomůcky proti radiaci (zatím oznámeny obleky a maska). V těchto místech by se měla objevovat nejlepší kořist a na oficiálních serverech si na tyto místa vezměte sebou hojnou zásobu...

»
12. 05. 2021 • DandyCZE0

DayZ Xboxweb.cz Server #2

Máme za sebou zhruba měsíc hraní na našem serveru DayZ XboxWeb.cz, který se postupně vyvíjí. Aktuálně prošlo registrací 26 hráčů, a tak bylo nutné posílit původní počet slotů a z 10 jsme se dostali na 20. Jsem rád, že konečně je na serveru večer trošku živo a počet hráčů se přehoupl přes 10. Přes den je to ovšem spíše sólo jízda. Server se i změnil po stránce čistě na PVE na...

»
12. 04. 2021 • DandyCZE0

DayZ a XboxWeb server

O víkendu jsme zkusili aktivity, které jsme vlastně ještě za naši historii Xboxwebu, které se táhne od roku 2008 nezkoušeli. Některé hry nabízejí oficiální servery, a tak jsme se rozhodli to vyzkoušet a podpořit naše čtenáře. Jako první na test jsme máme DayZ a pokud vás to zaujme, půjdeme i do jiných her, jenom škoda, že zas moc her na výběr není. Vše probíráme na našem Discordu, takže se neváhejte...

»