Exkluzivní Avowed má být větší než Skyrim

Autor: tonyskatePublikováno: 28.7.2020, 7:46

Publikováno: 28.7.2020, 7:46

Sociální sítě

O autorovi

tonyskate

tonyskate

Je autorem 5523 článků

Xbox Games Showcase minulý týden potvrdila, že Microsoft má ve svém týmu silné RPG celky a kromě návratu Fable se dočkáme i akční RPG Avowed od mistrů z Obsidian Entertainment. Možná jste zaregistrovali, že tato hra z pohledu první osoby, která dosti připomíná Skyrim, nás zavede do fantasy světa Eora, o kterém jste už mohli slyšet v rámci ságy Pillars of Eternity od stejného studia. Proč tedy jiný název? Možná proto, že ačkoliv jsou oba díly této série skvělá klasická RPG, která zabodovala v recenzích na celé čáře, v prodejích už to tolik znát nebylo. Snad se tedy název Avowed uchytí, ale dnes pro vás máme několik uniklých střípků, které dokazují, že Obsidian má s touto hrou skutečně velké ambice.

Avowed bude mít pochopitelně zcela otevřený svět, který bude mnohem větší než Skyrim, ačkoliv slůvko větší není dle všeho úplné správné, více by se prý hodilo hustší a pestřejší, což rozhodně vítáme. Primárně by hra měla být zasazena do oblasti Living Lands světa Eora, ačkoliv nejspíše se podíváme i dále, jelikož tento region dost možná bude jen počáteční lokací. Velký důraz bude kladen na živost svět, ať už skrze reaktivitu (?), osvětlení a next-gen systémy umělé inteligence a fyziku, která by dokonce měla souviset se systémy kouzel, ačkoliv k tomu nevíme nic bližšího. Efekty počasí v reálném čase jsou pak samozřejmostí a důležitou roli bude hrát hlavně mlha a pro řeky údajně vznikl speciální mikro-fyzický systém.

Propracovaná tvorba postavy je další jistotou stejně jako velké množství frakcí, ke kterým ovšem tvůrci přistupují jinak než ve Skyrimu. Taktéž budete moci mít společníky, ačkoliv prý jinak než v The Outer Worlds, předchozí hře studia Obsidian Entertainment. Počítá se také s podporou modifikací, a to i na Xboxu. Z hlediska příběhu bychom měli bojovat proti nadcházející hrozbě tyranie, a to nezávisle na událostech Pillars of Eternity. Počítá se i s bossy a někteří z nich mají být skutečně obrovští. Bohové budou mít ve hře speciální význam, s čímž by mohli souviset ikonické budovy, sochy i významná místa ve světě. V plánu jsou dvě obrovská města spolu s mnoha menšími, zatímco okolí se zaměří na divočinu, řeky (bude možné plavat), hory a zpustošené oblasti.

Mezi bytostmi a monstry se budou nacházet některé z Pillars of Eternity spolu s novými. Dialogy by pak měly probíhat dynamicky, tedy asi v reálném čase. Momentálně se také tvůrci drží myšlenky, že by chtěli umožnit dohrání hry, i když zabijete každou postavu. Avowed je pak ve vývoji 2 roky a 7 měsíců, kdy sedm měsíců zabrala preprodukce a následně na projektu pracovalo dva roky asi 100 lidí, a teď už běží vývoj naplno s tím, že tým se ještě bude rozrůstat. Datum vydání je momentálně v plánu na podzim 2022 či až začátek roku 2023, takže si ještě pěknou chvíli počkáme.

Na závěr jen připomeneme, že ačkoliv tyto uniklé informace potvrzují někteří insideři, během vývoje může dojít k celé řadě změn.

24. 10. 2022 • tonyskate0

Spekulace: Uniklý obrázek z Avowed

Kalifornské studio Obsidian Entertainment má plné ruce práce, o čemž svědčí i skutečnost, že nám letos servírují dvojici projektů, a to již vydanou plnou verzi survivalu Grounded a příští měsíc výpravné dobrodružství Pentiment. Především ale pracují na velkolepé akční RPG Avowed, což vlastně bude takový jejich Skyrim. O hře jsme vlastně pořádně neslyšeli od jejího oznámení v roce 2020 a snad ji uvidíme třeba na letošních The Game Awards, ale mezitím...

»
21. 02. 2022 • tonyskate0

Spekulace: Exkluzivní RPG Avowed příští jaro

Z hlediska exkluzivních her pro Xbox to letos zatím vypadá, že hlavní tíhu ponese na ramenou Bethesda. Na listopad je přislíbena očekávaná vesmírná RPG Starfield, ovšem ještě předtím bychom se měli dočkat upírské akce Redfall a po vypršení časové exkluzivity v září také úspěšnou střílečku Deathloop. Oba zmíněné tituly pochází od tvůrců parádní série Dishonored.

»
18. 10. 2021 • tonyskate0

Spekulace: Drobnosti o exkluzivitách pro Xbox

Že Xbox Game Studios pracuje na nespočtu oznámených i neoznámených projektů je nezvratný fakt a nyní novinář Jez Corden přispěchal s dalšími informacemi, které prozrazují různé drobnosti o známých hrách a potvrzují další, které teprve čekají na své oznámení. O temné fantasy akci studia Compulsion Games už jsme psali zde, ale pojďme na další zajímavosti…

»
13. 10. 2021 • tonyskate0

Exkluzivní Avowed potěší fanoušky The Outer Worlds

Loni nám Microsoft představil několik herních titulů. Učinil tak sice příliš brzy, ale chtěl hráčům ukázat, že investují do hraní více než kdy dříve a o těchto projektech začneme slyšet příští rok. Jedním z nich je i akční RPG Avowed od mistrů z Obsidian Entertainment, o níž se teď dozvíme díky insiderům, kteří spatřili ranou ukázku ze hry.

»
14. 07. 2021 • tonyskate0

Akční RPG Avowed by se mohla ukázat letos

Letošní prezentace Xboxu a Bethesdy byla opravdu poctivě nabitá a snadno zastínila loňskou konferenci, ale přesto bychom na tyto tituly neměli zapomínat. Jejich vydání je sice ještě vzdáleno, ale doufáme, že ještě tento rok alespoň některé spatříme. Konkrétně byla zmíněna Avowed, akční RPG od mistrů z Obsidian Entertainment, kteří pracují hned na několik projektech naráz, ovšem právě Avowed by nám mohli ukázat brzy, takže snad k tomu dojde ještě letos. Nabízí se...

»
23. 07. 2020 • Lukáš Urban2

Studio Obsidian hlásí novou RPG a nejen to

Patřili jste mezi ty, kteří si mysleli, že pořízení známého studia je zbytečné? Tak Obsidian se aktuálně řadí mezi jeden z nejpilnějších týmů. Na Game Showcase se totiž vytasil hned se třemi projekty najednou. A i když jen jeden je funglovka, rozhodně si získal pozornost. Novou ukázku dostal Grounded. Survival z miniaturního světa zahradních tvorů brzy zavítá do Game Preview programu, kde se chvíli asi pozdrží. Přesto bude už hratelný a součástí...

»