Halo Infinite – Co týden dal

Autor: HusekDPublikováno: 1.2.2022, 11:39

Publikováno: 1.2.2022, 11:39

Sociální sítě

O autorovi

HusekD

Je autorem 141 článků

Co si budeme povídat. To, v jakém stavu se nachází multiplayer vlajkové lodi Xboxu zklamalo většinu z nás. Ne, že by hra byla prošpikovaná chybami, ale těch pár na seznamu je natolik zásadních, že celkem pěkně zkazí hráčský zážitek. A to neřešíme PC verzi hry. I když se o chybách ve hře mluví skoro nepřetržitě téměř dva měsíce, až minulý týden byl plodný na konkrétní prohlášení vývojářů adresovaných konkrétním problémům.

Není toho málo, pojďme na věc.

Big Team Battle  

Problém a co způsobuje: jeden z klíčových non-ranked herních módů, kde spolu soupeří dva týmy 12 vs 12 v různých disciplínách na velkých mapách se v polovině prosince odporoučel do věčných lovišť. Hra v tomto módu trpěla na nemožnost připojení hráčů do hry. V nejlepším případě hra zahlásila po spuštění, ještě v lobby, nemožnost připojit se k serverům (byl nutný restart hry), v tom horším případě hra při loadingu zamrzala, v nejhorším případě přidala ještě rozdělení Fireteamu, kdy někteří hráči zůstali v lobby s hláškou o nemožnosti se připojit, jiní “spadli” do hry, jímž soupeřem byl 1 či pár hráčů. Hra také při nahrávání náhodně zamrzala. Sem tam se někomu povedlo do hry připojit jako solo hráči, to v prosinci ostatně doporučovali i 343i. Čest a závist výjimkám.

Řešení: už 11.1.2022 vydalo 343i prohlášení o tom, že pracují na opravě, aniž by hráčské veřejnosti sdělili detaily. 19. ledna se sociální sítě 343i plnili uznalým plácáním se po ramenou a imaginárním potřesem hlavama na vlastní adresu. Důvod byl vydání hotfixu pro BTB. O den později se, hlavně na Twitteru, strhla smršť omluv. Hotfix nefungoval. Aktuální stav je ten, že oprava opravy by měla být nasazena 3. února.

Připojení a odezva

Problém a co způsobuje: Velká spousta hráčů po celém svět od prosince upozorňuje na problémy s připojením. Není výjimkou, kdy se do hry připojíme s odezvou 120+ ms. Hra, podle všeho, má běžet na dedikovaných serverech. Nicméně logika distribuce připojení je nám skryta. Co je v tuto chvíli známo je, že online služba HI v mnohých případech chybně určuje připojení nezávisle na lokaci hráče, proto se může stát, že EU hráč je připojen na US serveru.

Řešení: Neznámo. Je pravděpodobné, že adresný problém souvisí do jisté s problémy BTB.

Desync

Problém a co způsobuje: název tohoto jevu asi mnohým, kteří se o to nezajímají, nic neřekne. Desync je, zjednodušen řečeno, stav, při kterém pohyby nebo akce nejsou serverem zaznamenány nebo jsou zaznamenány pozdě. Na Halo Infinite si desync můžeme názorně ukázat na melee útoku, kdy hráč ze svého pohledu provede útok rukou, ale protihráči se nic nestane, navíc sám umře poté, co projde hitboxem protihráčovy herní postavy (zemře za protihráčem), jelikož i protihráč použil melee útok, jenž server správně zaznamenal.

Řešení: Neznámo. 343i se desyncem, zřejmě, zabývá v rámci oprav připojení.

Podvádění

Problém a co způsobuje: S uvolněním HI pro PC platformu se, samozřejmě, rozšířil neduh podvádění. Bohužel se tento problém přelil až do nejvyšších vrstev eSportu. První častější zmínky o podvodnících se objevili už po týdnu spuštěné Beta verze v listopadu. Aimbot, Wallhack, Geofiltering. Tři nejpoužívanější cheaty znepříjemňují život každému poctivému hráči, o to je věc horší, děje-li se tak při soutěžním hraní, případě u veřejných Hodnocených her. Co ale není nikomu jasné je fakt, že 343i vypustili do světa hru bez jakékoliv anti-cheat ochrany. Díky negativním feedbackům, které se na 343i za poslední dva měsíce navalily za jejich laxní přístup, musí kromě zmíněných problémů řešit i cheaty. Co mě osobně nakrklo ze všeho nejvíc, bylo prohlášení komunitního manažera 343i na konci listopadu 2021, Johna Junyszeka, že “s cheaterama se u F2P hry prostě musí počítat”. Ve hře neexistuje reportovací funkce.

Řešení: Neznámo. Nějaká forma anti-cheat ochrany by se měla objevit ve větším updatu hry v polovině února. Poslední veřejné prohlášení vydal opět Junyszek před týdnem, kdy řekl “banujeme všechny cheatery, kteří byli z podvádění usvědčeni v našem interním procesu”, což znamená, že od doby vydání až dosud, pokud chcete někoho nahlásit za podvádění, musíte podstoupit vyplnění dotazníku Halo supportu a musíte přiložit důkaz (nahrané video).

In-game Obchod

Problém a co způsobuje: Herní nákupy slušivých oblečků a kočičích ušiček pro naše Sparťany se nevyhlo ani novému Halu, už jen proto, že MP část hry je samostatná F2P hra (kampaň si můžete koupit, předplatitelé GP ji mají “zdarma”). Po chvíli brouzdání v Obchodě a srovnávání ceny herních Kreditů a jejich reálné ceny dala brzy vzniknout neuvěřitelnému, ale oprávněnému, shitstormu na adresu MS a 343i. Cena unikátních předmětů (armor setu, kolekci AI nebo armor a kill efektů) byla neuvěřitelných 20 dolarů (u nás po přepočtu na CZK dražší). Cena jednoho armor doplňku přes 10 dolarů. Dohromady bylo a je v nabídce herního Obchodu 5 koupitelných položek současně. Jistě, mnozí namítnou, že kdo na to nemá nebo kdo nechce, ať to nekupuje, žijeme ve svobodném kapitalistickém světě, kde si každá firma má právo určitě cenu svého zboží. Ale připomeňme si, jak Halo hry v rámci kosmetických úprav dosud fungovali (s výjimkou Halo 5), na co jsou hráči zvyklí a co od Halo hry očekávají? HI není totiž jen o cenách v Obchodě. 343i přišlo s novinkou v podobě 3 armor setů (Mark 5, Mark 7 a Yoroi). A herní oblečky a doplňky jsou striktně locknuté na určitý tip těchto armorů. Nejenom, že unikátní předmět stojí třetinu ceny za kampaňovou část hry, navíc jej třeba nepoužijete u svého oblíbeného setu. A není to jen o brnění. Barvy (pevně nastavené palety bez možnosti editace), visory a doplňky k brnění mají rovněž pevně stanovené, k čemu je lze použít a k čemu ne. Docela drahé na tak omezené použití.

Řešení: V lednu 343i v první řadě změnili cenotvorbu. Ceny u unikátních předmětů (v Obchodě podbarveny zlatou barvou) šly s cenou na polovinu. Bundly armor efektů a kill efektů jsou zlevněné o 20%, bundly barevných palet, jmenovek a ikon o 50%. Ostatní bundly (podbarvené modře) zůstaly na stejných cenovkách.

Je zde spousta dílčích chyb i v jiných kategoriích či herních režimů (Custom games, Theater), které se ovšem nejspíš svezou s opravami těch majoritních.

Držme 343i palce, ať zvládnou doručit co nejlepší opravy v co nejkratších termínech, ať zase můžeme k “Halopunku 2077”, jak hře na oficiálních fórech přezdívají někteří hráči, usednout v co nejhojnějším počtu.

Esport Admin XW: Tluček

11. 05. 2022 • tonyskate0

Vše o druhé sezóně Halo Infinite

Zatím nejnovější video od Xbox CZ se zaměřuje na nedávno zahájenou druhou sezónu exkluzivní střílečky Halo Infinite. Tvůrci z 343 Industries sice dostávají zabrat a sezóny jsou poměrně dlouhé oproti jiným titulům, ale snad se letos vše ustálí a pak už bude kadence nového obsahu v kratších dávkách. Zatím se podívejte, jak vypadají nové mapy, herní režimy či permice Battle Pass.

»
04. 05. 2022 • tonyskate0

Halo Infinite ve 120 FPS na Xbox Series S

Konzole Xbox Series S sice kolikrát neohromí po grafické stránce, ačkoliv občas se jí to povede, ale pořád je to herní mašinka, na které si zahrajete všechny novinky. Nedisponuje sice výkonnou grafikou, ovšem procesor má podobný tomu v Xbox Series X, takže často dokáže překvapit počtem FPS. Další hrou, která teď podporuje 120 FPS je exkluzivní střílečka Halo Infinite. Ta měla tuto funkci podporovat už při vydání, ovšem na méně výkonnější konzoli...

»
25. 04. 2022 • tonyskate0

Plány pro multiplayer Halo Infinite

Hráči si už dlouho žádali plán, co nás čeká v multiplayer Halo Infinite, aby získali nějakou představu o jeho budoucnosti. 343 Industries je nyní vydalo a novinky nás čekají už příští týden v úterý, tedy 3. května, kdy odstartuje druhá sezóna, která ovšem bude trvat dlouhých šest měsíců. Bohužel se je tedy třeba smířit s tím, že nás v následujících měsících čekají pouze dvě nové mapy: Catalyst pro Arénu a Breaker pro Big Team...

»
15. 03. 2022 • tonyskate0

Nový trailer láká na premiéru seriálu Halo

Po téměř deseti letech čekání se příští týden konečně dočkáme televizního seriálu Halo, který mezitím nesjpíše prošel celou řadou změn, ovšem ve čtvtek 24. března dojde na premiéru na zahraniční video službě Paramount+. Dostupnost služby u nás je očekávána v polovině letošního roku, ale mezitím si jistě poradíte, abyste nemuseli na televizní dobrodružství Master Chiefa čekat. Současně byl také vydán nový trailer, který můžete vidět níže. Na závěr jen dodáme, že...

»
08. 03. 2022 • p.a.c.o0

Kooperace do Halo kampaně se opozdí

Líbila se vám kampaň Halo Infinite, ale s kamarády po svém boku by to bylo ještě lepší? Možná jste se těšili na 3. května, kdy společně s druhou sezónou měla dorazit také tato slibovaná novinka. Bohužel, jak dnes vývojáři oznámili, nestane se tak. Sice na připravované kooperaci až pro 4 hráče udělali velký kus práce, ale prostě ho to chce ještě o něco více, aby všechno chodilo tak, jak si...

»
16. 02. 2022 • tonyskate0

Seriál Halo prodloužen ještě před premiérou

Dnes už není nic neobvyklého, když je seriál prodloužen pro další řadu, aniž by ještě vůbec byla odvysílána ta první. Anebo jsou pro filmy potvrzeny hned dvě pokračování a tak dále. Stejná situace je teď se seriálem Halo, jehož premiéra je stanovena na 24. března na službě Paramount+, která snad bude během letošního roku dostupná i u nás. Oficiální twitterový kanál pořadu teď potvrdil, že druhá série již byla objednána,...

»
11. 02. 2022 • HusekD0

XGPU přináší nové bonusy do Halo: Infinite

Okolo Halo: Infinite se neustále něco děje a my vám přinášíme podrobné informace ohledně veškerých novinek a zajímavých akcí. Nyní jsme se přehoupli do dalšího měsíce a s ním přichází i nové bonusy pro předplatitele služby Xbox Game Pass Ultimate. V minulých odměnách jste si mohli vyzvednout skiny Pass Tense pro vozidlo Warthog či Assault Rifle MA40. Nyní přišla řada na Battle Rifle BR75. Barevné provedení se nikterak nezměnilo od...

»
04. 02. 2022 • HusekD0

Halo Infinite konečně vyřešilo problémy s BTB

Halo Infinite by se mohlo zbavit jednoho ze svých největších problémů. Vývojářům z 343 Indistries se konečně podařilo vyřešit komplikace s matchmakingem u režimu Big Team Battle. Od prosince loňského roku byl problém najít zápas v tomto mp režimu a postupem času se to jen a jen zhoršovalo. Původně mělo dojít k opravě už v lednové aktualizaci, ale z nějakého neznámého důvodu oprava nefungovala a vyhledávání zápasů bylo i nadále...

»