Halo Infinite – Co týden dal

Autor: HusekDPublikováno: 1.2.2022, 11:39

Publikováno: 1.2.2022, 11:39

Sociální sítě

O autorovi

HusekD

Je autorem 215 článků

Co si budeme povídat. To, v jakém stavu se nachází multiplayer vlajkové lodi Xboxu zklamalo většinu z nás. Ne, že by hra byla prošpikovaná chybami, ale těch pár na seznamu je natolik zásadních, že celkem pěkně zkazí hráčský zážitek. A to neřešíme PC verzi hry. I když se o chybách ve hře mluví skoro nepřetržitě téměř dva měsíce, až minulý týden byl plodný na konkrétní prohlášení vývojářů adresovaných konkrétním problémům.

Není toho málo, pojďme na věc.

Big Team Battle  

Problém a co způsobuje: jeden z klíčových non-ranked herních módů, kde spolu soupeří dva týmy 12 vs 12 v různých disciplínách na velkých mapách se v polovině prosince odporoučel do věčných lovišť. Hra v tomto módu trpěla na nemožnost připojení hráčů do hry. V nejlepším případě hra zahlásila po spuštění, ještě v lobby, nemožnost připojit se k serverům (byl nutný restart hry), v tom horším případě hra při loadingu zamrzala, v nejhorším případě přidala ještě rozdělení Fireteamu, kdy někteří hráči zůstali v lobby s hláškou o nemožnosti se připojit, jiní “spadli” do hry, jímž soupeřem byl 1 či pár hráčů. Hra také při nahrávání náhodně zamrzala. Sem tam se někomu povedlo do hry připojit jako solo hráči, to v prosinci ostatně doporučovali i 343i. Čest a závist výjimkám.

Řešení: už 11.1.2022 vydalo 343i prohlášení o tom, že pracují na opravě, aniž by hráčské veřejnosti sdělili detaily. 19. ledna se sociální sítě 343i plnili uznalým plácáním se po ramenou a imaginárním potřesem hlavama na vlastní adresu. Důvod byl vydání hotfixu pro BTB. O den později se, hlavně na Twitteru, strhla smršť omluv. Hotfix nefungoval. Aktuální stav je ten, že oprava opravy by měla být nasazena 3. února.

Připojení a odezva

Problém a co způsobuje: Velká spousta hráčů po celém svět od prosince upozorňuje na problémy s připojením. Není výjimkou, kdy se do hry připojíme s odezvou 120+ ms. Hra, podle všeho, má běžet na dedikovaných serverech. Nicméně logika distribuce připojení je nám skryta. Co je v tuto chvíli známo je, že online služba HI v mnohých případech chybně určuje připojení nezávisle na lokaci hráče, proto se může stát, že EU hráč je připojen na US serveru.

Řešení: Neznámo. Je pravděpodobné, že adresný problém souvisí do jisté s problémy BTB.

Desync

Problém a co způsobuje: název tohoto jevu asi mnohým, kteří se o to nezajímají, nic neřekne. Desync je, zjednodušen řečeno, stav, při kterém pohyby nebo akce nejsou serverem zaznamenány nebo jsou zaznamenány pozdě. Na Halo Infinite si desync můžeme názorně ukázat na melee útoku, kdy hráč ze svého pohledu provede útok rukou, ale protihráči se nic nestane, navíc sám umře poté, co projde hitboxem protihráčovy herní postavy (zemře za protihráčem), jelikož i protihráč použil melee útok, jenž server správně zaznamenal.

Řešení: Neznámo. 343i se desyncem, zřejmě, zabývá v rámci oprav připojení.

Podvádění

Problém a co způsobuje: S uvolněním HI pro PC platformu se, samozřejmě, rozšířil neduh podvádění. Bohužel se tento problém přelil až do nejvyšších vrstev eSportu. První častější zmínky o podvodnících se objevili už po týdnu spuštěné Beta verze v listopadu. Aimbot, Wallhack, Geofiltering. Tři nejpoužívanější cheaty znepříjemňují život každému poctivému hráči, o to je věc horší, děje-li se tak při soutěžním hraní, případě u veřejných Hodnocených her. Co ale není nikomu jasné je fakt, že 343i vypustili do světa hru bez jakékoliv anti-cheat ochrany. Díky negativním feedbackům, které se na 343i za poslední dva měsíce navalily za jejich laxní přístup, musí kromě zmíněných problémů řešit i cheaty. Co mě osobně nakrklo ze všeho nejvíc, bylo prohlášení komunitního manažera 343i na konci listopadu 2021, Johna Junyszeka, že “s cheaterama se u F2P hry prostě musí počítat”. Ve hře neexistuje reportovací funkce.

Řešení: Neznámo. Nějaká forma anti-cheat ochrany by se měla objevit ve větším updatu hry v polovině února. Poslední veřejné prohlášení vydal opět Junyszek před týdnem, kdy řekl “banujeme všechny cheatery, kteří byli z podvádění usvědčeni v našem interním procesu”, což znamená, že od doby vydání až dosud, pokud chcete někoho nahlásit za podvádění, musíte podstoupit vyplnění dotazníku Halo supportu a musíte přiložit důkaz (nahrané video).

In-game Obchod

Problém a co způsobuje: Herní nákupy slušivých oblečků a kočičích ušiček pro naše Sparťany se nevyhlo ani novému Halu, už jen proto, že MP část hry je samostatná F2P hra (kampaň si můžete koupit, předplatitelé GP ji mají “zdarma”). Po chvíli brouzdání v Obchodě a srovnávání ceny herních Kreditů a jejich reálné ceny dala brzy vzniknout neuvěřitelnému, ale oprávněnému, shitstormu na adresu MS a 343i. Cena unikátních předmětů (armor setu, kolekci AI nebo armor a kill efektů) byla neuvěřitelných 20 dolarů (u nás po přepočtu na CZK dražší). Cena jednoho armor doplňku přes 10 dolarů. Dohromady bylo a je v nabídce herního Obchodu 5 koupitelných položek současně. Jistě, mnozí namítnou, že kdo na to nemá nebo kdo nechce, ať to nekupuje, žijeme ve svobodném kapitalistickém světě, kde si každá firma má právo určitě cenu svého zboží. Ale připomeňme si, jak Halo hry v rámci kosmetických úprav dosud fungovali (s výjimkou Halo 5), na co jsou hráči zvyklí a co od Halo hry očekávají? HI není totiž jen o cenách v Obchodě. 343i přišlo s novinkou v podobě 3 armor setů (Mark 5, Mark 7 a Yoroi). A herní oblečky a doplňky jsou striktně locknuté na určitý tip těchto armorů. Nejenom, že unikátní předmět stojí třetinu ceny za kampaňovou část hry, navíc jej třeba nepoužijete u svého oblíbeného setu. A není to jen o brnění. Barvy (pevně nastavené palety bez možnosti editace), visory a doplňky k brnění mají rovněž pevně stanovené, k čemu je lze použít a k čemu ne. Docela drahé na tak omezené použití.

Řešení: V lednu 343i v první řadě změnili cenotvorbu. Ceny u unikátních předmětů (v Obchodě podbarveny zlatou barvou) šly s cenou na polovinu. Bundly armor efektů a kill efektů jsou zlevněné o 20%, bundly barevných palet, jmenovek a ikon o 50%. Ostatní bundly (podbarvené modře) zůstaly na stejných cenovkách.

Je zde spousta dílčích chyb i v jiných kategoriích či herních režimů (Custom games, Theater), které se ovšem nejspíš svezou s opravami těch majoritních.

Držme 343i palce, ať zvládnou doručit co nejlepší opravy v co nejkratších termínech, ať zase můžeme k “Halopunku 2077”, jak hře na oficiálních fórech přezdívají někteří hráči, usednout v co nejhojnějším počtu.

Esport Admin XW: Tluček

25. 02. 2023 • lindros88cze0

Halo Infinite s třetí sezonou Echoes Within

Podívejte se na nové video ke startu 3 sezóny v Halo Infinite. pod názvem Echoes Within. Těšit se můžete na nové tři mapy, novou zbraň, nové předměty a kosmetické předměty. Nová sezóna začíná 7. března 2023.

»
17. 01. 2023 • waggon0

Xbox Weeks Deals – 17.1.2023 až 24.1.2023 – Čínský nový rok

Kolik xboxářů je asi tak v Číně? Ano i v této totalitní zemi se už mohou, sice omezeně, prodávat konzole. Na druhu stranu početná čínská komunita žije i v USA a pak nesmíme zapomínat na Čínskou republiku, známější spíše pod názvem Taiwan. Ale proč to píšu? Blíží se čínský nový rok a s tím souvisí i početné slevy. Ty sice nedosahují kvantity „našeho konce roku“, ale jsou také početné a vybrat si lze spoustu...

»
18. 12. 2022 • waggon0

Vanoční výprodej 2022

Tak a vánoční výprodej je tady. To znamená jediné, naše peněženky dostanou pěkně zabrat, neboť obsahuje neuvěřitelný počet 945 zlevněných položek, což, pokud mě paměť neklame, je největší počet, jaký kdy nějaký výprodej obsahoval. Jako obvykle u tak velkých výprodejů, upozornit na nějakou tu zajímavou gamesu by bylo na delší seznam. Proto nejprve zvažte, zda pro vás není výhodnější si předplatit si Game Pass Vánoční výprodej běží až do ranních hodin...

»
08. 09. 2022 • DandyCZE0

Sleva na Disney+ a seriál Halo v ČR?

Jako fanoušci her máte jistě rádi i filmy a seriály. V poslední době se o nás pokouší hned několik společností.

»
02. 09. 2022 • tonyskate0

Halo Infinite ruší lokální kooperaci

Tak tohle rozhodně nepotěší nejednoho hráče. Studio 343 Industries přes noc oznámilo, že slibovaná lokální kooperace na rozdělené obrazovce pro příběhovou kampaň Halo Infinite byla zrušena. Nadále platí, že se dočkáme v kampani alespoň online kooperace, a to snad ještě letos, jelikož její test už proběhl, nejpozději však začátkem roku. Nicméně zrušení lokální kooperace naštve snad každého fanouška série. Navzdory slibům tak nic nebude a důvodem má být přesunutí zdrojů na...

»
09. 08. 2022 • HusekD0

Vychází nový update do Halo Infinite

Není žádným tajemstvím, že se multiplayer Halo Infinite potýká s velkým počtem chyb a nedostatků. Hráči pravidelně informují vývojáře o všech problémech a postupně se hra dostává do té fáze, ve které měla být už při svém vydání. Právě dnes, 9. srpna dorazil update, který vylepšuje hned několik věcí. Některé z nich se ve hře objeví hned, ale pár úprav se zpřístupní až v následných týdnech.

»
25. 07. 2022 • tonyskate0

Vyzkoušejte online kooperaci v Halo Infinite

Exkluzivní střílečka Halo Infinite při svém vydání bohužel postrádala dvě zásadní funkce, a to kooperaci v příběhové kampani a tvůrčí režim Forge. Na obou se pracuje, a ještě letos uvidíme nějaké výsledky, minimálně online kooperace a minimálně zkouška Forge je přislíbena. Momentálně ovšem probíhá betaverze právě online kooperace kampaně Halo Infinite, do které se můžete snadno zapojit. Pokud patříte mezi předplatitele Xbox Game Pass anebo vlastníte kampaň hry, která je v prodeji...

»
13. 07. 2022 • HusekD0

Halo: Infinite obdrží cross-core customizaci

Halo Infinite je tu s námi téměř jeden rok, ale i po takové době ho stále trápí některé drobné nedostatky. Jedním z nich je například nedostatečná volnost při úpravě brnění v multiplayeru. V současné době jsou veškeré jednotlivé položky striktně definované pro konkrétní typ a není možné je mezi sebou kombinovat. Pokud máte například legendární helmu pro jádro Mark VII, tak jí bohužel nemůžete použít pro jádra Yoroi, nebo Mark...

»