Halo Infinite XWC #2

Publikováno: 5.1.2022, 14:28

Sociální sítě

O autorovi

HusekD

Je autorem 179 článků

Hodiny ukazují 17:45. Den před Silvestrem 2021 spustilo 24 hráčů netrpělivě sedících ve svých pokojích, pracovnách a obývácích, v rukách svírajíc herní ovladače a myši, hru Halo Infinite. Schylovalo se k souboji. A nebudu ani trochu přehánět, když řeknu k souboji Titánů. V 18:00 totiž odstartuje, v pořadí druhý, turnaj XWC ve hře Halo Infinite.

Všichni jsme se trochu báli, jak to s turnajem vlastně dopadne. Pár dní po spuštění registrací na soupisce figuroval jeden tým. U dalších dvou bylo jisté, že se přihlásí. Dva dny před eventem se formoval čtvrtý. To jsou momenty, kdy se vám chce vykopat si hlubokou díru a pohřbít se do ní. Ale čeští a slovenští Sparťani opět nezklamali a pár hodin před uzavřením check-inu se dohromady nasbíralo 6 týmů! Takový Maňas, co mi spadl ze srdce, takového jste ještě neviděli!

Turnaj byl postaven na Team Slayeru a CTFku a od začátku bylo jasné, že se pustíme do něčeho, co jsou pro nás vody neprozkoumané. Celý turnaj byl komentovaný! Této role se nezhostil nikdo jiný, než stream guru Xboxwebu, Seedar. Ale pojďme si přiblížit, jak se vlastně hrálo a zavzpomínat na klíčové okamžiky.

První rozřazovací zápasy spolu svedly týmy Smečka vs Contra a Boom Shaka Laka vs For Family. Tým BSL se předvedl velmi přesvědčivě a bez sebemenšího zaváhání tým FF poslal do Loosers bracketu (Tým FF následně kontumačně ukončil svou účast). Naproti tomu Smečka s Controu si nedarovali nic. První hra Team Slayeru na mapě Streets sice vyzněla ve prospěch Contry, ale Smečce se ve druhé půli dařilo stahovat bodový rozdíl. Bohužel ne dostatečně. Ani v CTF, kde se jim podařilo hru otevřít první skórovanou vlajkou a vedli dokonce 2:0, si Smečka svou reputaci nenapravila. Tým Contra předvedl krásnou hru a využil klíčové momenty, které vyústili v těsný výsledek v jejich prospěch 3:2. Poslední Team Slayer opět ovládl tým Contra a postoupil.

Další zápasy týmů ODST a Last Predators, kteří se utkali s protivníky Contra a Boom Shaka Laka byly už mnohem napínavější. ODST si poradilo s týmem Contra výsledkově sice jednoznačně, Contra ale měla dobře našlápnuto ODST mariňákům pocuchat nervy, jak ve Slayeru, tak v CTF. Zato tým Boom Shaka Laka se právě v zápase s Last predators ukázal, jako želízko v ohni. Predátoří pod vedení Mighty Serja bojovali jak lvi, ale SlickFoal z BSL běhal po mapě jako utržený ze řetězu. Serjo se svýma Sparťanama předvedli několik krásných akcí, v CTF dokonce týmu BSL nedovolili skórovat více, než jednu vlajku, ale

na vítězství to bohužel nestačilo. Last Predators společně s Contra se následně utkali v Loosers bracket poté, co Predators vyřadili z turnaje Smečku a vytvořili si tak naději na postup do finále.

Čtvrtfinále přineslo první opravdu esportovou podívanou. Utkali se týmy Boom Shaka Laka a finaliste z prvniho turnaje ODST. ODST pod vedením MadMana ukázali fantastický výkon. Tahounem výsadkářů se stal jednoznačně DavekkkCZ, kterému ostatní zdatně sekundovali a pro které DavekkkCZ vytvářel výborné příležitosti pro skórování. Později z řady začal vyčnívat i WideCZ, který nejenom že trefil, co před zaměřovačem uviděl i neuviděl. Boom Shaka Laka i naskrze skvělé výkony SlickFoala a EnmEighta tuto sérii prohrála, tým ODST postoupil do finále a tým BSL se odporoučeli do Loosers bracket rozdat si to ještě jednou s Last Predators. Bohužel ani v tomto klání se Serjovi a spol. nepodařilo tým BSL předčit. Týmu Boom Shaka Laka se dokonce povedlo skórovat častěji, hlavně v CTF a tak nakonec týmu Last Predators patří zasloužené 3. místo.

Finále bylo velkolepé, i na náš malý rybníček, co vám mám povídat. Utkání ODST vs Boom Shaka Laka slibovaly heroickou podívanou. A taky, že byla! První vzájemný Team Slayer dopadl ve prospěch BSL neuvěřitelně těsně, 50:48. V tomto zápase naprosto exceloval EnmEight, který svému týmu BSL zajistil véce než třetinu bodů, v závěsu se SlickFoalem a JakubBBoosTem. Na straně ODST exceloval opět DavekkkCZ, jemuž zdatně sekundoval MadMan. Bohužel WideCZ si v tomto zápase vybral svou slabou chvilku.

V CTF módu opět excelovali BSL. Uplynula 3. minuta zápasu, když EmnEight skóroval druhou vlajku ve prospěch svého týmu. V tomto utkání jsem měl pocit, že výsadkáři z ODST prostě ne a ne najít vnitřní pohodu a soustředění se na na svou hru a často podléhali tlaku BSL, který ale bohužel nedokázali přenést na svou stranu ve svůj prospěch. Celou hru všichni z ODST podávali velmi vyrovnané výkony, pro mě osobně byl v polovině této hry asi největším překvapením FirelordCZE z týmu ODST. Jak poziční hrou, tak spoluprací se spoluhráčema. Ve druhé polovině hry celý tým ODST chytili druhý dech, ale nasednout na rozjetý vlak BSL už nedokázali. BSL své dvou bodové skóre ubránili.

Třetá hra, druhý Team Slayer. Pro mě osobně srdcovka celého turnaje a rozplývám se nad ním dodnes. Skóre otevřel EmnEight a BSL si brzy nahnali sedmi bodový náskok. V prvních skoro 5 minutách hry jsem se rozplýval nad hrou JakuBBoosTa z BSL. Pozičně byl vždy tam, kde měl být, aim měl téměr neomylný a svůj tým tahal. Ale ODST se rychle vzpamatovali a bodový rozdíl postupně zmenšovali. WideCZ začal být nebezpečně naspeedovaný a svůj tým neuvěřitelně potahal. 5 minut před koncem byl mezi týmy pouze dvou bodový rozdíl a oba týmy se stáhli do defenzivy. Oba týmy se snažili pro sebe ukořistit pozice pod věží. Rotace byly velmi vyrovnané. SlickFoal ale v posledních minutách chytil slinu a ODST velmi znepříjemňoval snahu skóre otočit. A, bohužel, po poslední snaze ODST výsledek zvrátit 1 minutu před koncem, SlickFoal skolil Wida, přičmež v tu stejnou chvíli ještě Davekkk poslal na Výsosti EmnEighta. Finální skóre neuvěřitelných a nervy drásajících 50:49 pro BSL.

Ve čtvrté hře CTF ještě pro tým ODST svítila jiskřička naděje. Museli by ale na rozjetý vlak BSL shodit letadlo, skórovat 4 vlajky a nedovolit si přijít o svou ani jednou. Na této hře už ale bylo vidět polevující tempo a poté, kdy se BSL podařilo jednou zaskórovat a čas plynul, bylo jisté, kdo ovládnul druhý turnaj XWC. Ani jednomu z týmů se další vlajku už odevzdat nepodařilo, zápas skončil 1:0 ve prospěch BSL a tím ztvrdili svou celkovou nadvládu a vítězství v turnaji a já stíral pot z čela.

Tento turnaj byl ohromný, plný zvratů a překvapení s perfektní účastí. Viděli jsme fantastické výkony, jak nových hráčů, tak old school gamerů. Závěrem chci poděkovat všem, kteří se zúčastnili a odehráli a rád bych směřoval extra poděkování i Seedarovi za to, že vůbec našel čas a chuť a zorganizoval a vedl celý, téměř 6ti hodinový stream. Ještě jednou všem, díky!

Tluček

08. 09. 2022 • DandyCZE0

Sleva na Disney+ a seriál Halo v ČR?

Jako fanoušci her máte jistě rádi i filmy a seriály. V poslední době se o nás pokouší hned několik společností.

»
02. 09. 2022 • tonyskate0

Halo Infinite ruší lokální kooperaci

Tak tohle rozhodně nepotěší nejednoho hráče. Studio 343 Industries přes noc oznámilo, že slibovaná lokální kooperace na rozdělené obrazovce pro příběhovou kampaň Halo Infinite byla zrušena. Nadále platí, že se dočkáme v kampani alespoň online kooperace, a to snad ještě letos, jelikož její test už proběhl, nejpozději však začátkem roku. Nicméně zrušení lokální kooperace naštve snad každého fanouška série. Navzdory slibům tak nic nebude a důvodem má být přesunutí zdrojů na...

»
09. 08. 2022 • HusekD0

Vychází nový update do Halo Infinite

Není žádným tajemstvím, že se multiplayer Halo Infinite potýká s velkým počtem chyb a nedostatků. Hráči pravidelně informují vývojáře o všech problémech a postupně se hra dostává do té fáze, ve které měla být už při svém vydání. Právě dnes, 9. srpna dorazil update, který vylepšuje hned několik věcí. Některé z nich se ve hře objeví hned, ale pár úprav se zpřístupní až v následných týdnech.

»
25. 07. 2022 • tonyskate0

Vyzkoušejte online kooperaci v Halo Infinite

Exkluzivní střílečka Halo Infinite při svém vydání bohužel postrádala dvě zásadní funkce, a to kooperaci v příběhové kampani a tvůrčí režim Forge. Na obou se pracuje, a ještě letos uvidíme nějaké výsledky, minimálně online kooperace a minimálně zkouška Forge je přislíbena. Momentálně ovšem probíhá betaverze právě online kooperace kampaně Halo Infinite, do které se můžete snadno zapojit. Pokud patříte mezi předplatitele Xbox Game Pass anebo vlastníte kampaň hry, která je v prodeji...

»
13. 07. 2022 • HusekD0

Halo: Infinite obdrží cross-core customizaci

Halo Infinite je tu s námi téměř jeden rok, ale i po takové době ho stále trápí některé drobné nedostatky. Jedním z nich je například nedostatečná volnost při úpravě brnění v multiplayeru. V současné době jsou veškeré jednotlivé položky striktně definované pro konkrétní typ a není možné je mezi sebou kombinovat. Pokud máte například legendární helmu pro jádro Mark VII, tak jí bohužel nemůžete použít pro jádra Yoroi, nebo Mark...

»
11. 05. 2022 • tonyskate0

Vše o druhé sezóně Halo Infinite

Zatím nejnovější video od Xbox CZ se zaměřuje na nedávno zahájenou druhou sezónu exkluzivní střílečky Halo Infinite. Tvůrci z 343 Industries sice dostávají zabrat a sezóny jsou poměrně dlouhé oproti jiným titulům, ale snad se letos vše ustálí a pak už bude kadence nového obsahu v kratších dávkách. Zatím se podívejte, jak vypadají nové mapy, herní režimy či permice Battle Pass.

»
04. 05. 2022 • tonyskate0

Halo Infinite ve 120 FPS na Xbox Series S

Konzole Xbox Series S sice kolikrát neohromí po grafické stránce, ačkoliv občas se jí to povede, ale pořád je to herní mašinka, na které si zahrajete všechny novinky. Nedisponuje sice výkonnou grafikou, ovšem procesor má podobný tomu v Xbox Series X, takže často dokáže překvapit počtem FPS. Další hrou, která teď podporuje 120 FPS je exkluzivní střílečka Halo Infinite. Ta měla tuto funkci podporovat už při vydání, ovšem na méně výkonnější konzoli...

»
25. 04. 2022 • tonyskate0

Plány pro multiplayer Halo Infinite

Hráči si už dlouho žádali plán, co nás čeká v multiplayer Halo Infinite, aby získali nějakou představu o jeho budoucnosti. 343 Industries je nyní vydalo a novinky nás čekají už příští týden v úterý, tedy 3. května, kdy odstartuje druhá sezóna, která ovšem bude trvat dlouhých šest měsíců. Bohužel se je tedy třeba smířit s tím, že nás v následujících měsících čekají pouze dvě nové mapy: Catalyst pro Arénu a Breaker pro Big Team...

»