Halo Infinite XWC #2

Publikováno: 5.1.2022, 14:28

Sociální sítě

O autorovi

HusekD

Je autorem 76 článků

Hodiny ukazují 17:45. Den před Silvestrem 2021 spustilo 24 hráčů netrpělivě sedících ve svých pokojích, pracovnách a obývácích, v rukách svírajíc herní ovladače a myši, hru Halo Infinite. Schylovalo se k souboji. A nebudu ani trochu přehánět, když řeknu k souboji Titánů. V 18:00 totiž odstartuje, v pořadí druhý, turnaj XWC ve hře Halo Infinite.

Všichni jsme se trochu báli, jak to s turnajem vlastně dopadne. Pár dní po spuštění registrací na soupisce figuroval jeden tým. U dalších dvou bylo jisté, že se přihlásí. Dva dny před eventem se formoval čtvrtý. To jsou momenty, kdy se vám chce vykopat si hlubokou díru a pohřbít se do ní. Ale čeští a slovenští Sparťani opět nezklamali a pár hodin před uzavřením check-inu se dohromady nasbíralo 6 týmů! Takový Maňas, co mi spadl ze srdce, takového jste ještě neviděli!

Turnaj byl postaven na Team Slayeru a CTFku a od začátku bylo jasné, že se pustíme do něčeho, co jsou pro nás vody neprozkoumané. Celý turnaj byl komentovaný! Této role se nezhostil nikdo jiný, než stream guru Xboxwebu, Seedar. Ale pojďme si přiblížit, jak se vlastně hrálo a zavzpomínat na klíčové okamžiky.

První rozřazovací zápasy spolu svedly týmy Smečka vs Contra a Boom Shaka Laka vs For Family. Tým BSL se předvedl velmi přesvědčivě a bez sebemenšího zaváhání tým FF poslal do Loosers bracketu (Tým FF následně kontumačně ukončil svou účast). Naproti tomu Smečka s Controu si nedarovali nic. První hra Team Slayeru na mapě Streets sice vyzněla ve prospěch Contry, ale Smečce se ve druhé půli dařilo stahovat bodový rozdíl. Bohužel ne dostatečně. Ani v CTF, kde se jim podařilo hru otevřít první skórovanou vlajkou a vedli dokonce 2:0, si Smečka svou reputaci nenapravila. Tým Contra předvedl krásnou hru a využil klíčové momenty, které vyústili v těsný výsledek v jejich prospěch 3:2. Poslední Team Slayer opět ovládl tým Contra a postoupil.

Další zápasy týmů ODST a Last Predators, kteří se utkali s protivníky Contra a Boom Shaka Laka byly už mnohem napínavější. ODST si poradilo s týmem Contra výsledkově sice jednoznačně, Contra ale měla dobře našlápnuto ODST mariňákům pocuchat nervy, jak ve Slayeru, tak v CTF. Zato tým Boom Shaka Laka se právě v zápase s Last predators ukázal, jako želízko v ohni. Predátoří pod vedení Mighty Serja bojovali jak lvi, ale SlickFoal z BSL běhal po mapě jako utržený ze řetězu. Serjo se svýma Sparťanama předvedli několik krásných akcí, v CTF dokonce týmu BSL nedovolili skórovat více, než jednu vlajku, ale

na vítězství to bohužel nestačilo. Last Predators společně s Contra se následně utkali v Loosers bracket poté, co Predators vyřadili z turnaje Smečku a vytvořili si tak naději na postup do finále.

Čtvrtfinále přineslo první opravdu esportovou podívanou. Utkali se týmy Boom Shaka Laka a finaliste z prvniho turnaje ODST. ODST pod vedením MadMana ukázali fantastický výkon. Tahounem výsadkářů se stal jednoznačně DavekkkCZ, kterému ostatní zdatně sekundovali a pro které DavekkkCZ vytvářel výborné příležitosti pro skórování. Později z řady začal vyčnívat i WideCZ, který nejenom že trefil, co před zaměřovačem uviděl i neuviděl. Boom Shaka Laka i naskrze skvělé výkony SlickFoala a EnmEighta tuto sérii prohrála, tým ODST postoupil do finále a tým BSL se odporoučeli do Loosers bracket rozdat si to ještě jednou s Last Predators. Bohužel ani v tomto klání se Serjovi a spol. nepodařilo tým BSL předčit. Týmu Boom Shaka Laka se dokonce povedlo skórovat častěji, hlavně v CTF a tak nakonec týmu Last Predators patří zasloužené 3. místo.

Finále bylo velkolepé, i na náš malý rybníček, co vám mám povídat. Utkání ODST vs Boom Shaka Laka slibovaly heroickou podívanou. A taky, že byla! První vzájemný Team Slayer dopadl ve prospěch BSL neuvěřitelně těsně, 50:48. V tomto zápase naprosto exceloval EnmEight, který svému týmu BSL zajistil véce než třetinu bodů, v závěsu se SlickFoalem a JakubBBoosTem. Na straně ODST exceloval opět DavekkkCZ, jemuž zdatně sekundoval MadMan. Bohužel WideCZ si v tomto zápase vybral svou slabou chvilku.

V CTF módu opět excelovali BSL. Uplynula 3. minuta zápasu, když EmnEight skóroval druhou vlajku ve prospěch svého týmu. V tomto utkání jsem měl pocit, že výsadkáři z ODST prostě ne a ne najít vnitřní pohodu a soustředění se na na svou hru a často podléhali tlaku BSL, který ale bohužel nedokázali přenést na svou stranu ve svůj prospěch. Celou hru všichni z ODST podávali velmi vyrovnané výkony, pro mě osobně byl v polovině této hry asi největším překvapením FirelordCZE z týmu ODST. Jak poziční hrou, tak spoluprací se spoluhráčema. Ve druhé polovině hry celý tým ODST chytili druhý dech, ale nasednout na rozjetý vlak BSL už nedokázali. BSL své dvou bodové skóre ubránili.

Třetá hra, druhý Team Slayer. Pro mě osobně srdcovka celého turnaje a rozplývám se nad ním dodnes. Skóre otevřel EmnEight a BSL si brzy nahnali sedmi bodový náskok. V prvních skoro 5 minutách hry jsem se rozplýval nad hrou JakuBBoosTa z BSL. Pozičně byl vždy tam, kde měl být, aim měl téměr neomylný a svůj tým tahal. Ale ODST se rychle vzpamatovali a bodový rozdíl postupně zmenšovali. WideCZ začal být nebezpečně naspeedovaný a svůj tým neuvěřitelně potahal. 5 minut před koncem byl mezi týmy pouze dvou bodový rozdíl a oba týmy se stáhli do defenzivy. Oba týmy se snažili pro sebe ukořistit pozice pod věží. Rotace byly velmi vyrovnané. SlickFoal ale v posledních minutách chytil slinu a ODST velmi znepříjemňoval snahu skóre otočit. A, bohužel, po poslední snaze ODST výsledek zvrátit 1 minutu před koncem, SlickFoal skolil Wida, přičmež v tu stejnou chvíli ještě Davekkk poslal na Výsosti EmnEighta. Finální skóre neuvěřitelných a nervy drásajících 50:49 pro BSL.

Ve čtvrté hře CTF ještě pro tým ODST svítila jiskřička naděje. Museli by ale na rozjetý vlak BSL shodit letadlo, skórovat 4 vlajky a nedovolit si přijít o svou ani jednou. Na této hře už ale bylo vidět polevující tempo a poté, kdy se BSL podařilo jednou zaskórovat a čas plynul, bylo jisté, kdo ovládnul druhý turnaj XWC. Ani jednomu z týmů se další vlajku už odevzdat nepodařilo, zápas skončil 1:0 ve prospěch BSL a tím ztvrdili svou celkovou nadvládu a vítězství v turnaji a já stíral pot z čela.

Tento turnaj byl ohromný, plný zvratů a překvapení s perfektní účastí. Viděli jsme fantastické výkony, jak nových hráčů, tak old school gamerů. Závěrem chci poděkovat všem, kteří se zúčastnili a odehráli a rád bych směřoval extra poděkování i Seedarovi za to, že vůbec našel čas a chuť a zorganizoval a vedl celý, téměř 6ti hodinový stream. Ještě jednou všem, díky!

Tluček

15. 01. 2022 • HusekD0

Novinky o multiplayeru Halo: Infinite

Multiplayer Halo: Infinite zažívá opravdu těžké období. Chyby a celkové nedostatky se hromadí, zatímco jejich opravy nepřichází v dostatečně rychlých intervalech. To mělo za následek razantní úbytek hráčů, kteří se ale do Halo: Infinite rádi vrátí, ovšem ale za předpokladu, že budou veškeré nahlášené chyby opraveny. Společnost 343 Industries oznámila blížící se patch, který má napravit neustálé problémy u připojovaní do hry Big Team Battle. Když tyto věci na chvilku...

»
05. 01. 2022 • HusekD0

Tenrai event se vrátil do Halo Infinite

Vánoční svátky máme úspěšně za sebou a společně s nimi jsme se rozloučili i se zimním eventem v Halo Infinite. Pokud patříte mezi šťastlivce, kteří již mají odehraný současný Battle Pass, nebo jste hráči co ještě nepřistoupili na tento finanční model, tak se nemusíte bát, že byste v novém roce neměli v Halo MP co dělat. Po několika týdnech se nám totiž vrací zajímavý event pod názvem Fracture: Tenrai. Stejně...

»
30. 12. 2021 • Lukáš Urban0

Závodní Xboxweb Challenge oslavuje konec roku

Pakliže se podíváme na závěr letošního roku, na poli Xbox platformy mu patřily bezesporu dvě hry. Nejprve se otevřely brány překrásného Mexika, a pak se přihlásil Master Chief, že má zase problém, se kterým mu můžete pomoct jen a pouze vy. A nebyli bychom to my, kdybychom hry nezařadili do komunitních výzev. V multiplayeru Halo Infinite už nějaký pátek řádíme, nicméně teď populární sci-fi střílečku pomyslně spojujeme s novou Forzou a vyhlašujeme...

»
30. 12. 2021 • Cryptah0

HALO Infinite od Seagate v rukou XkoGuru

Díky velmi úzké spolupráci mezi společností Microsoft a Seagate vnikají čas od času velmi pěkné produkty. Seagate vlastní řadu licencí, které pak promítá do svých produktů a to hlavně na poli medií a pevných či čipových disků.

»
17. 12. 2021 • SeedarCZ0

Halo Infinite XW Challenge #2

Týden se s týdnem sešel, předvánoční čas je v plném proudu, někdo peče cukroví, někdo riskuje vlastní život na žebříku věšejíc vánoční kýče na vlastní obydlí, jiný pořádá tour po nákupních centrech no a jiní vymýšlejí, jak vás, naši milovanou komunitu potěšit a zpestřit vám už tak květnaté herní zážitky. S nedávným příchodem hry Halo Infinite nemůžeme ignorovat jeho vzrůstající oblíbenost a proto jsme si na závěr tohoto roku pro...

»
10. 12. 2021 • Cryptah0

Rozbalení a recenze Elite ovladače HALO od XkoGuru

Pevně věřím, že už všichni máte HALO a hrajete. Otázka je s čím hrajete. Já mám pro vás dnes inspiraci, jak si hru užít ještě o něco více. Před časem, se objevilo video, ve kterém nám Microsoft ukázal zbrusu nový ovladač Elite ze série dva, který známe. Ale to, co je na něm nového, je tématika aktuálně vydané hry Halo Infinite. Spoustu výrobců ku vydání této úspěšné hry ze série HALO vydává...

»
08. 12. 2021 • Cryptah0

První minuty HALO Infinite od XkoGuru

Přátelé, je to tady. Dlouho očekávaná, a dokonce odkládaná hra z univerza HALO je tady. Já jsem dostal tu možnost si hru zahrát o několik dní dříve, než je datum vydání. Microsoft mě zařadil mezi ty šťastlivce, kteří dostali do rukou hru, aby jí mohli zkusit, otestovat a připravit tak pro vás dojmy a recenze.

»
08. 12. 2021 • MightySerjo0

RECENZE: Halo Infinite

Pamatujete si minulý rok, kdy jsme celí natěšení očekávali první záběry z hraní kampaně nového Halo? A pamatujete si, jak celá fanouškovská komunita nevěřila svým očím, na co se to vlastně kouká? A co plný internet chudáka Craiga, který je navždy uložený na síti jako jedno z legendárních meme? Věřím, že většina z vás ví, o čem tady píšu. Kromě toho, že Halo nevyšelo jako startovní titul nové generace konzolí...

»