Need for Speed opět po stopách Rychle a zběsile

Autor: Lukáš UrbanPublikováno: 14.8.2019, 15:47

Publikováno: 14.8.2019, 15:47

Sociální sítě

O autorovi

Lukáš Urban

Lukáš Urban

Je autorem 3052 článků

Někde v historii se stala chyba v systému a závodní série od EA začala připomínat Rychle a zběsile. Anebo film začal připomínat hru, to je ostatně jedno. Jedním z výsledků byl i minulý Payback, který pouliční závodníky vytáhl z měst, posadil je do hypersportů a postavil na okraj zákona. To vše kvůli honbě za zločineckou organizací. Nově oznámený díl nese jméno Heat a tentokrát připomíná spíše počátky filmové značky o autech.

Seznamte se s Palm City. Městem, v němž dění pohání benzín, spálené pneumatiky a automobilové šílenství ryzího charakteru. Za slunečního svitu ulice žijí akcí Speedhunters Showdown. Soutěž proti sobě staví dravé jezdce a jejich plechové drahoušky. Jde o image a především peníze, díky kterým se čtyřkolové stíhačky mohou dále vyvíjet. S východem měsíce se však ulice mění na lovecký revír místní police. Ti samí závodníci oblékají závoj noci, aby v komunitě nelegálních závodníků stanuli na pozici těch nejlepších.

Dobrou zprávou je, že příběh zní přesně tak triviálně, jak od něj čekáme. To je dobře. Podobně příznivě zní příslib o dosud nejširších možnostech úprav. Ať z pohledu tuningu, vizuálních možností nebo postavy řidiče. Ano, čekejte spoustu oblečení, ale tomu se zaprodal už i poslední Horizon. Také dostaneme mnohem větší počet aut. S jeho pomocí se snáze zaplní garáž snů. Vašich a vaší party.

V oznamovací ukázce najdete i pár gameplay záběrů. Ty takto narychlo působí atmosférou rebootu z roku 2015. Na druhou stranu pohled z policejního vozu na pokutované vozidlo připomíná poslední Midnight Club. A z něho by si autoři něco málo vzít mohli. V příštích týdnech určitě dorazí další videa. I kdyby ne, 10. listopadu hra vyjde, přičemž už 5. si plátci EA Access vyzkouší desetihodinovou trial verzi.

16. 06. 2020 • tonyskate6

NFS Heat zdarma v EA Access

Poslední týdny se nabídka EA Access poměrně pěkně rozšiřujeme, a to samozřejmě z hlediska kolekce her The Vault, kam míří tituly v celé své kráse. Začátkem března byla přidána oddechová střílečka Plants vs. Zombies: Battle for Neighborville, koncem dubna dorazil hokej EA Sports NHL 20 a krátce na to došlo i k zařazení fotbalu EA Sports FIFA 20. Teď tady máme další zajímavý počin z loňského podzimu, kterým jsou samozřejmě arkádové závody Need for...

»
09. 06. 2020 • tonyskate1

Cross-play pro NFS Heat a další hra ve vývoji

Oficiální stránky značky Need for Speed přišli se zajímavou zprávou, která se zabývá budoucností série. Prvně se ale chvíli zastavme už loňských závodů Need for Speed Heat, které během dnešního dne jakožto vůbec první hra od EA, nabídnou cross-play, takže všichni hráči budou moci hrát spolu bez ohledu na platformu. Ačkoliv za NFS Heat stálo studio Ghost Games, teď zase ujme podpůrné role jako EA Gothenburg, a vývoj automobilové série...

»
13. 02. 2020 • tonyskate1

Příští Need for Speed od tvůrců Burnout

Budoucí hry v závodní sérii Need for Speed bude mít opět na starosti britské studio Criterion Games. Tato parta stojí za populární značkou Burnout a taktéž si už odskočila k NFS, a to v letech 2010 (Need for Speed Hot Pursit) a 2012 (Need for Speed Most Wanted). Jejich první střetnutí s kultovní sérií bylo ovšem daleko vydařenější a možná za to mohla skutečnost, že se vyprdli na otevřený svět, který od té doby...

»
05. 11. 2019 • tonyskate4

Need for Speed Heat teď v EA Access

Poslední díly závodní série Need for Speed nebývají příliš vydařené a jelikož ještě nejsou žádné recenze na letošní díl, těžko říct jaké budou Need for Speed Heat. Naštěstí existuje skvělé předplatné EA Access, kde už je teď dostupná zkušební verze letošních NFS, takže si hru můžete po dobu 10 hodin otestovat. Nezapomeňte, že EA Access stojí jen 99 Kč na měsíc.

»
29. 10. 2019 • tonyskate0

Startovní trailer na Need for Speed Heat

Příští pátek se nám vrátí závodní značka Need for Speed. Zatím je ještě brzy soudit, jestli se bude jednat o úspěšný návrat, protože videa nás moc nepřesvědčila a startovní trailer, který zoufale postrádá řádné záběry ze hry, taktéž ne. Každopádně se vydáme do ulic města Palm City, které bude mít dvě tváře, a to den a noc. Ve dne si můžete pořádně vytunit svou káru skrze závody Speedhunters Showdown, abyste...

»
20. 08. 2019 • Lukáš Urban1

GC 2019: Mix starého pro nový díl Need for Speed

Díky gamescomu padlo hned několik odpovědí na otázky spojené s Heatem. Tedy s novým dílem nesmrtelné série Need for Speed. Že se jízdní model od minule asi příliš nezmění je vidět při zatáčení a kolizích. V těchto momentech působí hra už několik let stejně. A upřímně, i policisté jsou stále stejní. Ačkoliv se EA opět snaží prodat starou věc jako nablýskaný prototyp, princip policejního stíhání rozhodně není nic objevného.

»