Nespočet možností v traileru na akční RPG GreedFall

Autor: tonyskatePublikováno: 7.8.2019, 14:43

Publikováno: 7.8.2019, 14:43

Přiřazené štítky

Sociální sítě

O autorovi

tonyskate

tonyskate

Je autorem 5002 článků

Akční RPG GreedFall vypadá opravdu dobře a dle posledního traileru bychom si troufali říct, že se snaží vzít to nejlepších z předešlých her tohoto žánru a 10. září nám tak naservírovat řádné propracované RPG. Sice si z grafického zpracování nesedneme na zadek, ale přece jen se nejedná o velkou produkci a zatím to celé vypadá dosti slibně. Pojďme si říct, co nám vlastně představuje nový trailer, jež shrnuje to nejdůležitější.

Tvorba vašeho hrdiny či hrdinky a vybrání prvotních dovedností, schopností a talentů je jen začátek a postupně při svém putování ostrovem Teer Fradee se rozhodnete, jestli zvolíte přímé zaměření anebo budeme umět od každého něco. Díky dovednostem budete moci zvolit odlišný přístup při řešení úkolů, ať už se vrhnete rovnou do boje, nebo se budete blížit, zkusíte někoho ukecat anebo si skrze výbušniny či páčení zámků najdete vlastní cestu. Propracovaný systém craftování vám pak umožní upravit si vybavení včetně oblečení a zbraní.

Na soubojích si dali tvůrci ze studia Spiders taktéž záležet a je jen na vás, jak k nim budete přistupovat. Můžete se s nepřáteli vypořádat s pomocí těžkých zbraní či použít rapír k řádné šermířské potyčce anebo ovládnete bojiště pomocí pastí a magie. Během soubojů můžete navíc neomezeně používat taktickou pauzu, která vám umožní snadněji rozhodnout o vašem dalším kroku v potyčce. Nicméně nemusíte této možnosti využívat vůbec, ačkoliv jistě usnadní kombinaci tradičních zbraní, magie a třeba používání lektvarů přímo při soubojích.

Nesmíme zapomenout ani společníky, kteří vás samozřejmě budou následovat do boje, a maximálně můžete mít tři. I oni ovšem mají své vlastní touhy, cíle a motivaci. Řekněte nebo udělejte špatnou věci a jejich loajalita může zakolísat anebo se proti vám obrátí úplně. Opačně pak může dojít i ke vztahu se společnicí či společníkem. Dokonce s nimi souvisí jedinečné úkoly, což jen přidává na hodnotě hry.

GreedFall zkrátka nabídne opravdu mnoho možností, díky čemuž se jeho hrací doba bude pohybovat mezi 40 až 50 hodinami, což na menší studio z Francie není vůbec špatné. Snad se hra opravdu vydaří, o čemž se budeme moci přesvědčit už 10. září.

24. 06. 2021 • p.a.c.o0

Series update a DLC do GreedFall

Hned dvojice novinek dorazí v příštím týdnu do vydařeného RPG GreedFall. Ve stejný den dostaneme nové DLC nazvané The De Vespe Conspiracy, takže hraní dostane nový impulz. Tím se ale klidně může stát i připravovaný upgrade. Díky němu dostaneme 4K rozlišení, 60 FPS, rychlejší nahrávací časy a další obecná vylepšení. Máme tu tak další hru, která na nových konzolích přinese něco navíc, přidáte se?

»
27. 11. 2020 • tonyskate3

GreedFall s novým obsahem na Xbox Series X|S

Kolonistická RPG GreedFall od francouzského týmu Spiders loni příjemně překvfapiva a není divu, že ani ne rok po vydání hra oslavila milión prodaných kopií. Oznámil to vydavatel Focus Home Interactive a současně dodal, že během příštího roku se hry dočkáme i na Xbox Series X|S. Konkrétní vylepšení nebyla zmíněna, ale slíben byl nový obsah a doufejme, že o něj nebudeme ochuzeni ani na starších konzolích. Upgrade by pak nejspíše měl...

»
06. 08. 2020 • Lukáš Urban0

Greedfall prodal milion kusů

Akční RPG od studia Spiders potvrdila stoupající tendenci v oblasti tvůrčích kvalit zmíněného týmu. Po sci-fi a výletech na Mars se podařila i cesta do fiktivní historie, ve které se mísí svět skutečný s tím fantaskním. Greedfall opět vsadil na příběh, na svobodu při plnění úkolů a na pozvolné budování hrdinova charakteru. A hráči to ocenili podobně jako kritici a jejich pozitivní recenze. Tento týden se vydavatel Focus Home Interactive pochlubil, že...

»
10. 09. 2019 • tonyskate3

RECENZE: GreedFall

Tento týden nám francouzské vydavatelství naservíruje další zajímavý titul v podobě akční RPG GreedFall od studia Spiders. Mediální masáž před vydáním byla pěkně rozjetá a řekli bychom, že i úspěšná, protože jsme se na tento titul docela těšili. Jestli ovšem půjde v úspěšných stopách dobrodružné akce o krysím moru, která vyšla taktéž pod Focus Home, to se dozvíte v naší recenzi.

»
29. 08. 2019 • p.a.c.o1

Vychutnejte si 14 minut z GreedFall

Očekávané akční RPG GreedFall se ukazuje na pěkných gameplay záběrech. Stopáž tohoto videa je necelých 14 minut, což se určitě hodí, protože datum vydání 10. září je již za rohem. Jak je z traileru vidět, svět GreedFall je plný zajímavých a nebezpečných příšer, zejména po setmění. Hra nám však dá dostatek možností k tomu, jak se s nimi vypořádat, takže bude záležet pouze na nás, jako cestu vybereme. Při cestování...

»
19. 08. 2019 • Lukáš Urban0

GC 2019: GreedFall a něco málo o společnících

Tak se zdá, že nám studio Spiders roste do ideálů. Patrně jsme svědky opuštění mělkých vod a vstupu do rozbouřených peřejí velké delty. GreddFall zpočátku vypadal jako další průměrná RPG nižší třídy, kde se přes dvě rozhodnutí dostaneme k totožným cílům. Avšak poslední videa ze hry ukázala obrovský svět, kde flegmatikům není přáno. Svoje přičinění na tom má další ukázka zaměřená na společníky.

»
26. 07. 2019 • p.a.c.o0

Rozhodujte a upravujte v GreedFall

Fantasy RPG GreedFall se pomalu, ale jistě blíží, takže je na čase poodkrýt další prvky hry, na které se můžeme těšit. První video nás vzalo na procházku herním světem, další nás zavede směrem ke tvorbě postavy. Tu si hned od samého úvodu budeme moct upravit k obrazu svému, takže se všichni jistě náležitě vyřádíme. Mimo vzhledu budeme svého hrdinu nebo hrdinku samozřejmě vzdělávat v různých dovednostech a přidělíme mu také nějakou...

»
19. 07. 2019 • tonyskate1

Jedinečný svět v akční RPG GreedFall

O akční RPG GreedFall jsme v posledních týdnech psali hned několikrát. Jednak jsme se dozvěděli, že hra vyjde 10. září, tedy v dosti nabitém týdnu, kdy vychází akce Gears 5 a Borderlands 3, ale taktéž nám tento titul s každou ukázkou připadá zajímavější. Teď tvůrci ze studia Spiders vydali první část video série věnované hře, která vlastně zastupuje vývojářské deníčky. V této epizodě se dozvíme o tvůrčím procesu, inspiraci a záměrech týmu, které je...

»