Nové informace o Dying Light 2

Autor: HusekDPublikováno: 1.10.2021, 22:30

Publikováno: 1.10.2021, 22:30

Sociální sítě

O autorovi

HusekD

Je autorem 178 článků

Dying Light 2 to opravdu nemá lehké. Hra si prošla už několika odklady a spousta hráčů už ani nevěřila, že se tohoto pokračovaní někdy dočkáme. Vývoj v Techlandu se ale vydal po správných kolejích a dozvěděli jsme se konečné datum vydání. Vývojáři si jsou také vědomi toho, že hráči prahnou po nových informacích a připravili si pro nás hezký souhrn toho, co můžeme příští rok očekávat.

Příběh Dying Light 2 se bude odehrávat ve městě Villedor. Než došlo k apokalypse, byl Villedor krásné a moderní město, kterému nechybělo rozsáhlé metro, železniční tratě, nebo dokonce televizní vysílač. Veškeré tyto budovy ztratily svůj účel a staly se pouhým útočištěm pro zbylé přeživší. Ti se přes všechnu tu zkázu snaží vrátit alespoň k částečnému „normálnímu“ životu. Při průzkumu světa budeme sbírat staré noviny, záznamy, knihy, nebo osobní dopisy. Díky nim se dozvíme o minulém životě zdejších lidí. Na minulost ale v novém světě není prostor a důležitá je pro všechny především budoucnost.

Ačkoliv je celé město v rozpadu, každý se snaží přidat ruku k dílu a udělat z Villedoru alespoň trochu fungující ekosystém. Vylepšování a udržování chodu města bude jedna z vašich důležitých vedlejších aktivit. Když se vám podaří některou z oblastí vyčistit a dostatečně zabezpečit, tak jí budete moci přidělit jedné ze dvou frakcí. Na výběr máte buď Strážce míru, nebo Přeživší. Poté co se pro jednu frakci rozhodnete, tak její členové začnou okamžitě opravovat a zvelebovat její okolí. Budete svědky toho, jak na střechách budují školy, dílny, farmy a další důležitá zařízení pro dobrý chod civilizace. Každá frakce má svůj specifický design. Díky tomu se bude město měnit na základě vašich rozhodnutí.

Ve Villedoru narazíte na spoustu zajímavých lidí. Někteří od vás budou vyžadovat práci, jiní vám dají důležité informace, nebo s vámi prohodí jen pár vět o životě. Celé město si žije svým životem a je dobré se na chvilku zastavit a jen poslouchat okolní obyvatele. Všechny vaše činy na ně mají velký dopad a tak se není čemu divit, když na ulici uslyšíte, jak si lidé vyprávějí o tom, co jste pro město udělali.

Vývojáři kladou velký důraz i na zvuky a soundtrack.  Všechny zvuky se přizpůsobí tomu, co právě děláte. Ať už se jen procházíte po městě, nebo bojujete s hordami nepřátel, všechno má svůj specifický hudební doprovod.  Díky nepřetržité akci dokážete získat ten nejintenzivnější hudební zážitek a to jak při parkouru, tak při boji se zombíky. Jednotlivé frakce a obyvatelé mají také svůj osobní soundtrack. Nemusíte se tak bát, že budete poslouchat pořád dokola tu stejnou monotónní hudbu.

Dying Light 2 vychází 4. února 2022 pro Xbox One a Xbox Series X/S s českou lokalizací.

26. 04. 2022 • p.a.c.o0

Dying Light 2 nabídne New Game+

Velký update dorazí 27. dubna do Dying Light 2, která nakonec ukázala své kvality a u hráčů se těší poměrně velké oblibě. Jednou z věcí, které jistě celá řada z nich ocení, protože už mají hru dohranou, bude přidání nového endgame obsahu a režimu New Game+. Ten bude možné hrát po úspěšném dohrání hry, kdy sice začneme dobrodružství znovu, ale nepůjdeme jako úplní zelenáči. Přeneseme si totiž progres získaný z...

»
11. 03. 2022 • lindros88cze0

Dying Light 2 s vetší stabilitou

Dying Light 2 dostává update po kterém hodně Xbox hráčů volalo nebo se na něj aspoň těšilo. Majitelé Xbox Series X se mohou těšit na nový vyvážený režim s 60 FPS a dokonce i hráči Xbox Series S si šáhnou na 60 FPS s modů Performance, kde ovšem lze očekávat výraznější omezení v grafice než u Xbox Series X.

»
13. 02. 2022 • Cryptah0

První minuty s Dying Light 2 od XkoGuru

Leden byl ve znamení herního sucha. Proto jsem se opravdu těšil na druhý díl velmi úspěšné a oblíbené zombie akce Dying Light. První díl sklidil hodně úspěchů a proto očekávání byla velká. Já mám už nahráno pár hodin, no spíše desítky hodin. My se dnes podíváme na úplný začátek hry, který se běžně neukazuje, protože spíše vídáme gameplay už z rozehraného města. Hra je zahrnuta v Gamepassu a pevně věřím,...

»
13. 02. 2022 • Lukáš Urban0

Recenze: Dying Light 2 Stay Human

Od roku 1982 vzniklo kolem sto padesáti her využívajících téma nemrtvých. Je tak dost dobře možné, že budete-li hledat budovatelskou strategii ze středověku, kde zombíci fermentují lidské mozky na palivo pro mimozemskou rasu putující mimo mléčnou dráhu, přičemž v pozadí zní soundtrack od švédské kapely HammerFall, zaznamená vaše pátrání úspěch. Poláci jsou v tomto ohledu trochu konzervativnější a vystačí si s tradičně pojatou apokalypsou nemrtvých, při které si vyspělá společnost bere slušivý...

»
08. 02. 2022 • HusekD0

Blíží se velký patch pro Dying Light 2

V dnešní době se už bohužel stalo standardem, že vývojáři vydávají své nové hry ve špatném technickém stavu. Spoléhají se na Day one patch, co dokáže opravit většinu zásadních problémů a udělají z věrných a nedočkavých hráčů své testery, kteří za ně najdou a nahlásí další drobnosti k opravě. Stejný příběh se odehrál i u nové zombie akce Dying Light 2 od polského studia Techland. Hráči nyní obdrželi novou zprávu...

»
04. 02. 2022 • p.a.c.o0

Dying Light 2 v launch traileru

Dnes je ten den, na který spousta hráčů čekala. Pokračování parkurové akce se zombíky, Dying Light 2, po všech peripetiích konečně dorazilo. Hra nabízí obrovský herní svět, zajímavé možnosti a třeba také českou lokalizaci, díky které si všichni užijeme příběh jak se patří. A jak bývá při vydání zvykem, nesmí chybět launch trailer. Kdo by hru chtěl bez nějakého utrácení, může zkusit štěstí v naší soutěži.

»
01. 02. 2022 • tonyskate0

Vyhrajte Dying Light 2 v češtině!

Tento pátek se po letech dočká pokračování úspěšná zombie akce Dying Light. Vývojáři z polské party Techland na hře tvrdě pracovali a snad bude stát za to. Díky distributorovi Comgad/Playman pro vás už dnes spouštíme soutěž o počeštěný Dying Light 2 i pěknou mikinu. Balíčky budeme rozdávat jak tady na webu, tak i na našem Facebooku. Přejeme tedy hodně štěstí a případně to nemrtvým nandejte!

»
01. 02. 2022 • lindros88cze0

Z nové doby temna má vzejít nový úsvit lidstva

Před více než dvaceti lety jsme doufali, že vir v Harranu porazíme, ale po těžkém boji jsme prohráli a civilizace upadla zpátky do období temna. A teď – bohužel – prohráváme znovu. Město, jedna z posledních velkých lidských osad, je rozervané konfliktem. Přesto všechno máme pořád ještě naději. Naději, že z nové doby temna vzejde nový úsvit lidstva. Nejprve ale musíme projít trýzní a velkým nebezpečím, abychom se později mohli...

»