Nový Outlast výrazně mění koncept

Autor: Lukáš UrbanPublikováno: 4.12.2019, 15:43

Publikováno: 4.12.2019, 15:43

Sociální sítě

O autorovi

Lukáš Urban

Lukáš Urban

Je autorem 3227 článků

Jestli někdo dokáže pořádně vyděsit, jsou to vývojáři z Red Barrels. Tvůrci značky Outlast už dvakrát ukázali, že s kamerou v ruce a blátem na hřišti není žádná atmosféra dostatečně hustá. A nejspíš nebudeme jediní, kteří doufali, že se případný třetí díl opět zakousne do žánru příběhových her pro jednoho. Dobrou zprávou je, že trojka skutečně vzniká. Studio ji dnes oznámilo jako Outlast Trials a vydalo k ní fajnový přebal. Vše ostatní jsou už ve skrze zprávy neutrální nebo negativní. Zejména ta, že singleplayer dostal výpověď.

Nebudeme teď spekulovat, zda šli vývojáři jiným směrem ze zištných důvodů nebo proto, že chtěli pozměnit koncept. Faktem je, že oznámená novinka nabídne online multiplayer pro čtyři hráče. Ti se ocitnou v roli testovaného subjektu dosud neznámého projektu a bude jen na nich, zda přežijí spoluprací nebo likvidací ostatních. Co víme dál, že děj je zasazen do stejného univerza a čerpá z probíhající studené války. A nejspíš se více přikloní k psychologické rovině, neboť prý ty nejhorší příšery pocházejí z naší hlavy.

Datum vydání a podporované platformy jsou předmětem tajů a záhad. Pevně doufáme, že Outlast Trials naše konzole nemine. Art by totiž mohl naznačovat, že hra využije možností virtuální reality. Což by jí samozřejmě při správném konceptu nebránilo i v klasickém fungování. Velice důležitým prvkem pak bude samotné datum vydání. Poslední dobou jsou podobné koncepty hojně v kurzu a Red Barrels by mohly přijít s křížkem po funuse.