Ohlédnutí za první sezonou našeho magazínu

Autor: Lukáš UrbanPublikováno: 13.7.2019, 10:49

Publikováno: 13.7.2019, 10:49

Sociální sítě

O autorovi

Lukáš Urban

Lukáš Urban

Je autorem 3285 článků

Mezi naše pravidelné aktivity patří tento rok také XKO MAG. Pořad spíše povídací, kde filtrujeme myšlenky, názory, paměti a občas i trochu toho aktuálního dění. Těsně před prázdninami jsme zakončili první sérii čtyřicátým dílem, ve kterém jsme přinesli pár tipů na letní hraní a novinky, které by vám možná neměly uniknout. Nicméně takhle týdenní kecal původně vůbec nevypadal.

Zprvu mělo jít o informačního hlasatele, který do deseti minut narve novinky pro daný týden. Nicméně formát byl poměrně náročný na přípravu a obsah víceméně jen kopíroval to, co stejně píšeme zde na webu. Přešli jsme tedy do formátu obsáhlejšího, přesto méně náročného. Tato varianta přinesla prostor našim myšlenkám. Před letošním veletrhem E3 jsme zařadili speciály, ve kterých s námi diváci/posluchači došli od oznámení Xboxu 360 až po poslední E3. Stopáž se někdy natáhla ke dvěma hodinám a my přidali podcastovou podobu.

Jelikož ne každý chtěl koukat na video, čistý audiozáznam našel místo na Spotify, kam je sdružován ze Soundcloudu. Pokud to tedy ještě nevíte, naše tlachání můžete poslouchat na třech kanálech. A to je vlastně i důvod ohlédnutí. Prostřednictvím Discordu byl vznesen dotaz, jak velký dosah nebo spíše zájem XKO MAG vzbudil na jednotlivých platformách. Snad dotaz dobře zodpoví grafika níže.

Přímé porovnání bohužel úplně aplikovat nelze. Všech 40 epizod je pouze na YouTube, nicméně prvních deset (původní formát) jsme podporovali reklamou. Z toho důvodu je statistika počítána ze zbylých třiceti dílů, které si žily vlastním životem. Na Spotify jsme vstoupili až 23 epizodou, tudíž statistika tohoto podcastu vyplývá z necelé poloviny sezóny. No a Soundcloud je vlastně uložiště pro Spotify, proto jsme ho nikdy výrazně nepromovali.

Závěrem děkujeme všem, kterým přijde klábosení dvou cizích lidí něčím zajímavé. Pokud byste rádi poslouchali XKO MAG na jiné platformě (zaznamenali jsme žádost od uživatelů Iphonu), klidně se v komentářích ozvěte. Registrovali jsme také žádost o zkrácení či rozdělení delších témat. I tomu se pokusíme v budoucnu vyhovět. A tím je odpovězeno na případnou otázku, zda se XKO MAG vrátí. Ano vrátí, jako naše JEDINÁ (už žádné streamy, gameplaye, záznamy hraní) forma tvorby obsahu. A brzy.