RECENZE: LEGO 2K Drive

Autor: lindros88cze Publikováno: 21.5.2023, 7:50

Publikováno: 21.5.2023, 7:50

Sociální sítě

O autorovi

lindros88cze

lindros88cze

Je autorem 175 článků

Kostičky LEGO v posledních letech dostávají pozornost pouze v podobě dobrodružných her, zatímco ty závodní byly odsunuty na kdoví kolikátou kolej. V posledních letech tomu nejblíže bylo rozšíření LEGO Speed Champions pro Forza Horizon 4, které můžeme jedině doporučit, ovšem do závodního světa s kostičkami nově vstupuje nový vyzyvatel v podobě LEGO 2K Drive.

Jak byste od hry LEGO očekávali, i LEGO 2K Drive je vhodná pro hráče každého věku i kategorie, protože hrát sází především na jednoduchost a zábavnost. Pokud považujete tradiční závodění za nudné, pak vás svobodnější fyzika, přímočarost a driftování určitě osloví, zvláště když si můžete sami postavit svoje auta a pak se s nimi prohánět v otevřeném světě Bricklandia plném různých aktivit i šílených úkolů.

Hlavním tahounem LEGO 2K Drive je pak skutečnost, že vlastně neřídíte jediné auto, nýbrž několik aut v jednom. Vaše vozidlo se totiž automaticky přepíná podle terénu, na kterém jedete či závodíte, takže máte vlastně samostatná vozidla pro silniční cesty, terénní cesty i vodu. Systém přepínání je opravdu povedený a vše probíhá krásně plynule, nicméně je trochu směšné, když lehce vybočíte z cesty do hrubšího terénu a hned se vám auto mění. The Crew 2 sice nabízí propracovanější systém, kdy můžete přepínat libovolně nicméně je to LEGO hra, tak čím jednodušší, tím lepší.

Závodění jako takové je zábavné a doprovází jej slušná nabídka power-upů, díky kterým můžete zvrátit závod ve svůj prospěch. Nicméně v zásadě power-upy nepřináší nic, co už bychom neviděli dříve. Driftování v zatáčkách vám pak pomůže získat turbo, jako ve spoustě jiných her, ovšem získáte jej i rozbíjením předmětů z LEGA a navíc i „uzdravíte“ své vozidlo, což oceníte právě během závodů, když už vaše kára může mít leccos za sebou v důsledku power-upů.

Největším lákadlem LEGO 2K Drive je ovšem možnost postavit si vlastní vozidla právě z LEGO kostiček, takže můžete své fantazii dát naprostou volnost. Hra navíc nabízí i tutoriály a podrobné návody, jak při stavbě vozidel postupovat. Celý dojem pak trochu haní nešikovnost při práci s ovladačem, protože dosáhnout přesnosti ať už s páčkou či směrovým ovladačem, může občas být opravdu umění.

Co se herní režimů týče, najdete zde tradiční nabídku včetně online režimů, několika miniher, a především lokálního hraní ve dvou na rozdělené obrazovce. Příběhový režim vám pak představí ostříleného LEGO závodníka Chucka Racingtona, který vás dostane do turnaje o Nebeský pohár, aby jej nezískala podlá skupinka Shadow Z. Jak už tomu u her LEGO bývá, příběhové scénky jsou plné směšných situací a fórů a jistě vám vykouzlí na tváři úsměv stejně jako nám.

Abyste získali Nebeský pohár, musíte dosáhnout vítězství v závodech napříč třemi odlišnými lokacemi. Zavítáte tak do pouštních planin Big Butte County s nezvyklými událostmi, zatímco Prospecto Valley připomíná trochu divoký západ se spoustou skokánků. Hauntsborough se vás pak pokusí trochu vystrašit, ale jestli máte rádi Halloween, bude se vám líbit. Zapomenout nesmíme ani na centrální mapu Turbo Acres, která vám umožní otestovat vlastní vozidla i se náležitě vyřádit.

Přesto by lokacím více pestrosti neuškodilo, zvláště když je LEGO svět neomezených možností, ale třeba si vydavatel nějakou inspiraci šetří pro dodatečný obsah. Tím jsme se dostali k hernímu obchodu LEGO 2K Drive, který nabízí vozidla, jež si můžete pořídit za Brickbucks. Potíž je v tom, že některá z aut stojí v řádu vyšších tisícovek, což je balík, zvláště při zisku několika stovek za závod. Za těžce vydělané peníze si pak můžete koupit tradiční mince, ale to už je jako vždy škoda peněz, takže se hernímu obchodu jednoduše vyhněte.

7
Technické zpracováníHratelnostTrvanlivostMultiplayer

Verdikt

Když se tedy vyhnete hernímu obchodu a možná trochu i online hraní, kde můžete narazit na hráče, co si své káry vylepšili penězi, jsou LEGO 2K Drive skutečně zábavné závody. Příběhový režim si zaslouží pochvalu a zaujme ostřílené fanoušky Forzy Horizon i občasné závodníky každého věku. Svobodnost jednotlivých map a podpora lokálního hraní na jedné konzoli pak vše skvěle podtrhují spolu s moc pěkným vizuálem.
28. 05. 2023 • DandyCZE0

Recenze Thrustmaster eSwap XR Pro ve stylu Forza Horizon 5

Již před časem jsme měli možnost si osahat zajímavý gamepad eSwap XR Pro, který nás překvapil počtem ovládacích prvků a bytelností. Nyní se nám do rukou dostal speciál v designu Forza Horizon. Asi většina by řekla, že se bude jednat o jinou barevnou verzi a je určena tak leda pro hráče Forzy Horizon. Sice je pravda, že je ovladač primárně určen pro fanoušky Forzy Horizon, ale také všechny závodní fanoušky. Ovladač...

»
24. 05. 2023 • Michael Chrobok0

RECENZE: MLB The Show 23

Letošní rok je rokem českého baseballu. To není jen prázdná floskule, ostatně úspěch naší reprezentace na mistrovství světa World Baseball Classic, kde si naši sportovci díky výhře nad Čínou zvládli zajistit účast na příštím turnaji v roce 2027, a také pořádání mistrovství Evropy na podzim je toho dostatečným důkazem. Ačkoli bych se o skutečném baseballu mohl pořádně rozpovídat, tato recenze patří tomu virtuálnímu, o který se stará studio Sony San...

»
19. 05. 2023 • p.a.c.o0

TT Isle Of Man: Ride on the Edge 3

Motocyklové závody jsou žánrem, který má v herním průmyslu až nečekaně velký počet titulů, z nichž si můžeme vybírat. Samozřejmě nechybí licencované produkty jako MotoGP, série MXGP nebo nelicencované ježdění v Ride. Silniční motorky však mají ještě jedno zastoupení, které se často označuje jako nejtěžší závody na světě. Ty se odehrávají na britském ostrově Man již od roku 1907 a jejich herní zpracování nese název TT Isle Of Man: Ride on the Edge.

»
16. 05. 2023 • p.a.c.o0

RECENZE: Tin Hearts

Občas nám hry velice rády připomínají, že všichni jsme svým způsobem děti, akorát naše hračky jsou na pořízení o něco náročnější, než tomu bylo dříve. Vzpomínky na naše dětství jsou většinou krásné a vzbuzují příjemné emoce. Takže proč naše vzpomínání nepodpořit a nedodat tak hře nějaké hlubší emoce vlastní každému hráči. Velké hry většinou na takové věci moc nevsází a jdou trochu dospělejší cestou.

»
15. 05. 2023 • HusekD0

RECENZE: Star Wars Jedi: Survivor

Pokud patříte mezi věrné fanoušky Star Wars, tak máte určitě velikou radost z přicházejících herních zpracování. Dlouhé roky seděla na právech výhradně společnost Electronics Arts, která hráčům přinesla pouhé dva díly Battlefrontu a nedokázala z této slavné značky vytěžit maximum.

»
03. 05. 2023 • lindros88cze0

RECENZE: Redfall

Recenze hry Redfall se píše opravdu špatně. Nebudu ani zastírat, že jsem hru nedohrál. Přitom hra mohla nabídnout výborný mix akce, lootovačky a atraktivního prostředí.

»
28. 04. 2023 • p.a.c.o0

RECENZE: EA Sports PGA Tour

Není nad to si při pěkném počasí vyjít ven a v ideálním případě vycházku doplnit nějakou větší aktivitou. Golf může působit jako procházka po trávníku s občasným odpalem, ale za tím vším se skrývá fyzická zátěž. Ono odpálit míček na dostatečnou vzdálenost chce nejen správnou techniku, ale také sílu. Nevýhodou však je, že hřiště se nacházejí v drtivé většině venku, takže při nepřízni počasí si člověk může dojít na odpaliště, aby procvičil švih...

»
18. 04. 2023 • p.a.c.o0

RECENZE: Dead Island 2

Na dobré věci se vyplatí počkat. To je takové lidové moudro, které se dá spojit s celou řadou věcí – herní průmysl nevyjímaje. Pravdou také je, že ne vždycky stojí to čekání za to, o čemž bychom mohli také dlouze debatovat. Jsou projekty, které vypadaly skvěle, ale cesta k jejich dokončení nebyla vůbec snadná a mnohdy do cíle dojít ani nemusejí. Naštěstí to není náš dnešní případ, což je tak nějak logické,...

»