Seagate Expansion Card 1 TB pro Xbox od XkoGuru

Publikováno: 22.12.2021, 12:14

Sociální sítě

O autorovi

Cryptah

Cryptah

Je autorem 26 článků

Čas od času se spolu podíváme na nějaký ten hardware pro naše konzole. Jedna z nejdůležitějších věcí, kterou mi hráči musíme řešit velmi často, je právě místo, kam si své hry ukládat. Na trhu je nespočetně možností a to jak který disk nebo kartu vybrat, tak i po stránce cenové. My se dnes podíváme asi na to nejlepší a zároveň i nejdražší, co můžete svému stroji dopřát. Rád bych vám přinesl sérii čtyř videí, ve kterých se podíváme na úložné prostory na hry od společnosti Seagate. Seagate Technology je firmou, které se už od věků zabývá výrobou a vývojem všech možných medií, karet a pevných disků, na které můžeme sypat svá data.

Jelikož se Seagate domluvil na velmi úzké spolupráci s Microsoftem, máme zde řadu možností, designů a certifikovaných produktů pro XBOX. My se na jeden takový dnes podíváme. Jak všichni víte, čím dál více se objevují hry, které mají podporu pro nové konzole Series S/X a řada starších her dokonce dostává podporu a jsou předělány aby vypadali na nových konzolích ještě lépe. Sice se to ne vždy povede ale to je na jiný článek. K čemu se chci tímto dobrat je to, že právě tyto hry mají tu vlastnost, že pokud si je chcete zahrát, musí mít instalaci na interním disku. Důvodem je pouze rychlost čtení dat z tohoto rychlého disku a docílilo se tak maximálního výkonu a plynulosti hry. Proto velmi často hry musíme přesunovat, nebo nedej bohu stále dokola stahovat, pokud si jí chceme zahrát.

U konzole Series X je situace o něco lepší než u Series S, protože tato konzole má v základu 1TB disk, kde ten boj o místo není tak velký. U Series S je to už o poznání těžší. Vzhledem k tomu, že Series S má pouhých 512GB a z toho vám cca 20 procent vezme systém Xboxu, tak máme problém na světě. V tuto chvíli nám může pomoci právě produkt, o kterém je dnešní video. Microsoft ve spolupráci se Seagate, tak uvedli na trh tak zvanou Storage Expansion Card, které má stejnou přenosovou rychlost jako zmíněný interní disk a můžete tak hrát hry bez nutnosti přesouvání. Připravil jsem pro vás video, na kterém se na tuto kartu podíváme z blízka.

Případně si přečtěte naši recenzi

 

12. 01. 2022 • tonyskate0

Prodeje Xbox Series X|S přes 12 miliónů kusů

Navzdory nedostatku čipů patří Xbox Series X|S po 14 měsících mezi nejprodávanější konzole Microsoftu. Prozradil to Phil Spencer, šéf Xboxu, v nedávném rozhovoru, takže je jasné, že se jim investice do her vyplácí a snad je pro ně úspěšné i předplatné Xbox Game Pass, protože my si jej nemůžeme vynachválit.

»
05. 01. 2022 • tonyskate0

Ubisoft+ se skutečně chystá na Xbox!

Je tomu rok, co se spekulovalo, že by služba Ubisoft+ mohla být součástí předplatného Xbox Game Pass Ultimate, tedy stejně jako EA Play, ale to se nejspíše nestane, alespoň zatím ne. Nejdříve musí předplatné Ubisoftu zamířit na Xbox a stát se tak má v budoucnosti, jak francouzský vydavatel před chvíli potvrdil. Konkrétní datum neznáme, ale je pravděpodobné, že se tak stane během letošního roku.

»
13. 12. 2021 • tonyskate0

Sledujte dokument Zapnuto: Příběh Xboxu s CZ titulky

Během oslav 20. výročí Xboxu Microsoft oznámil, že na dnešní den chystá rozsáhlý dokument „Zapnuto: Příběh Xboxu“, ve kterém popíše dvacetiletou historii své herní konzole. Tato šestidílná série je teď zdarma ke zhlédnutí na YouTube a dokonce obsahuje české i slovenské titulky. Více už vás nebudeme zdržovat, protože se jistě chcete dozvědět o původním Xboxu, jeho přehnaně velkém ovladači, úspěchu Xboxu 360 navzdory RROD, neúspěchu Xbox One a nakonec obrovské...

»
29. 11. 2021 • tonyskate0

Xbox Series S nejprodávanější konzolí na Černý pátek

Ačkoliv byla většina z nás vůči modelu dvou konzolí nové generace od Microsoftu spíše skeptická, dlouhodobě na tom možná bude líp, než se čekalo. Ostatně tvrdil to i Phil Spencer, který před vydáním nové generace řekl, že Xbox Series X si pořídí většina především zpočátku, ovšem během celé generace by prodávanější mohl být levnější model Xbox Series S.

»
24. 11. 2021 • Lukáš Urban0

Xbox dostal vlastní muzeum

Jako praví herní fanoušci si nahlaste v práci dovolenou, ve škole oznamte náhlé úmrtí ve vašem bleším cirkusu a vytáhněte kufry. Vzdor světové zdravotní situaci, vzdor finančním možnostem, okamžitě vycestujte do svátého stánku každého fanouška Xboxu. A nemusíte ani vytáhnout hřbet z teple vysezeného křesla, protože historie slavné herní konzole přijde až k vám.

»
23. 11. 2021 • tonyskate0

Další zpětně kompatibilní hry už nebudou

Microsoft během oslav 20. výročí Xbox nadělil hráčům moc pěkných dárek v podobě 76 zpětně kompatibilních her, mezi nimiž neschází ani kultovní série Max Payne a F.E.A.R. či pecky jako Red Dead Revolver, Skate 2, další hry Star Wars nebo Viva Piñata: Party Animals. Současně také 37 her dočkalo funkce FPS Boost, tedy zdvojnásobení počtu snímků na konzolích Xbox Series X|S. Na jeden den to bylo skutečně obdivuhodné množství, na kterém...

»
18. 11. 2021 • tonyskate0

Listopadová aktualizace pro Xbox

Minulý týden tomu bylo rok, co vyšly konzole Xbox Series X|S, a zvláště výkonnější model je stále nedostatkovým zbožím. To je sice dobře, jelikož to dokazuje zájem o Xbox, ovšem na druhou stranu to není dobře, jelikož tak spousta hráčů ještě nemohla přejít na novou generaci. Každopádně nové konzole i Xbox One jsou nadále vylepšovány skrze systémové aktualizace a ta listopadová přináší například barevné filtry, lepší nastavení zvuků a došlo...

»
17. 11. 2021 • tonyskate0

Cloudové hraní Xbox už i na konzolích

Microsoft na gamescomu oznámil, že cloudové hraní Xbox kromě telefonů, tabletů a počítačů dostane také na své herní konzole, a to nejen na Xbox Series X|S, ale především Xbox One. A dnes se tak stalo. Pokud jste tedy hráčům na nových konzolích záviděli nějaký titul, který je dostupný pouze na Xbox Series X|S, můžete si jej nyní skrze cloud zahrát i na Xbox One, tedy za předpokladu, že je v předplatném...

»