Spekulace: Drobnosti o exkluzivitách pro Xbox

Autor: tonyskatePublikováno: 18.10.2021, 7:43

Publikováno: 18.10.2021, 7:43

Sociální sítě

O autorovi

tonyskate

tonyskate

Je autorem 5196 článků

Že Xbox Game Studios pracuje na nespočtu oznámených i neoznámených projektů je nezvratný fakt a nyní novinář Jez Corden přispěchal s dalšími informacemi, které prozrazují různé drobnosti o známých hrách a potvrzují další, které teprve čekají na své oznámení. O temné fantasy akci studia Compulsion Games už jsme psali zde, ale pojďme na další zajímavosti…

  • State of Decay 3 se má hodně zaměřit na příběh a citovou vazbu s postavami, aby působili méně jako nástroje, jak tomu bylo v předchozích dílech.
  • Na Awoved pracuje stovka lidí a na The Outer Worlds 2 pak okolo 70 vývojářů, ovšem jde pouze o interní počty a nespadají do nich externí kontraktoři či výpomoc od jiných studií a firem, takže na každém projektu nejspíše pracuje přes sto lidí. Jakmile bude Avowed vydáno, většina vývojářů se přesune na The Outer Worlds 2. Animace kouzlení rukou z upoutávky na Avowed pak budou i ve hře.

  • Corden viděl ranou verzi The Outer Worlds 2 a tvrdí, že hra už nyní působí lépe, než první díl.
  • Studio Obsidian Entertainment, které pracuje na zmíněných RPG výše, chce vydávat po dobu 7 let jednu hru ročně, aby tak vyplnila vlastně celou generaci. Teoreticky by tak příští rok mohli vydat finální verzi survival hry Grounded, v roce 2023 pak fantasy akční RPG Avowed, o rok později zatím neoznámený projekt Joshe Sawyera a během roku 2025 pak The Outer Worlds 2.
  • Zmíněny byly dva projekty, které ještě nejsou oznámeny, ale mají kódová označení Shaolin a Belfry.
  • Projekt Dragon od IO Interactive, který byl zmíněn už dříve, ovšem ještě nebyla podepsána smlouva, úspěšně odstartoval vývoj.
  • Ohledně Hellblade II slyšel Jez Corden úžasné věci a říká, že je daleko obsáhlejší, než první díl. Hru bychom měli spatřit koncem tohoto roku.
  • Xbox vydá titul od malého nezávislého studia, které stojí za několika oblíbenými hrami, ovšem nechtěl prozradit konkrétní studio, jelikož věří, že hra může být představena už brzy.
  • Xbox údajně spolupracuje se severským studiem Mainframe na cloudové online hře. Na stránkách studia je skutečně zmíněn takový projekt, ovšem není uvedeno, pro kterého vydavatele vzniká.

10. 12. 2021 • tonyskate0

Šest minut z exkluzivity Senua’s Saga Hellblade II

Museli jsme si počkat dva roky, ale konečně došlo na video ze hry Senua’s Saga: Hellblade II, která je ve vývoji exkluzivně pro Xbox Series X|S. Přesně dva roky po premiéře tak můžeme sledovat šest minut z očekávaného pokračování. Upoutávka navazuje na oznamující trailer a vrhne nás rovnou do akce, kdy Senua a její kult zaútočí na záhadného obra, jen aby jej vylákali a Senua jej nakonec nejspíše poznala. Senua’s Saga...

»
06. 12. 2021 • tonyskate0

Spekulace: Avowed a Hellblade 2 na Game Awards

Už tento čtvrtek či spíše velmi brzy v pátek ráno se uskuteční každoroční předávání video herních cen The Game Awards. Samotná ocenění jsou ovšem jen zástěrkou pro herní premiéry oznámených či neoznámených her a objevuje se tak stále více spekulací, co za hry vlastně uvidíme. Často zaznívá Elden Ring, zmíněna byla i střílečka CrossfireX a jsou i jemné náznaky u studia inXile, jež spadá pod Xbox Game Studios.

»
18. 06. 2021 • Lukáš Urban0

Vývoj Hellblade II je o detailech

Včerejší dozvuky herní konference Xboxu přinesly především povídání s vývojáři, ale to rozhodně není na škodu. Ke slovu se totiž dostal i tým Ninja Theory, který zastoupil Tameem Antoniades, aby řekl pár zajímavostí o připravované exkluzivní hře Senua’s Saga: Hellblade II. A učinil tak z nových prostor v Cambridge. Ještě, než začala koláž již odvedené práce na hře, připomněl, že pokračování má být větší, než bychom čekali.

»
15. 06. 2021 • tonyskate0

Speciál Xbox Games Showcase: Extended už zítra

V neděli jsme měli možnost sledovat prezentaci Xbox & Bethesda Games Showcase, která rozhodně překvapila. Třeba nenaplnila očekávání všech, protože je občas mají nerealistická, ale i tak se Microsoft opravdu vytáhl. Největší peckou bezpochyby byla Forza Horizon 5, ale velkou radost udělalo i nečekané oznámení A Plague Tale: Requiem, která navíc vyjde v Game Passu a už teď za vás doufáme v české titulky, kdy Forza je mít bude.

»
08. 02. 2021 • tonyskate0

Nový obrázek z Hellblade II

Akvizice Ninja Theory byla rozhodně nečekaná stejně jako představení konzole Xbox Series X na The Game Awards 2019 spolu s titulem Senua’s Saga: Hellblade II právě od cambridgeského studia. Od té doby jsme o hře s výjimkou videa o Islandu, kde berou tvůrci inspiraci k herním lokacím, prakticky vůbec neslyšeli. To by se letos mohlo změnit a dnes tady máme nový obrázek ze Senua’s Saga: Hellblade II, který tvůrci označili jako „cinematic lighting...

»
19. 01. 2021 • tonyskate3

Fotorealistický Project Mara od tvůrců Hellblade

Od akvizice studia Ninja Theory se autoři Hellblade pořádně rozjeli a momentálně pracují na trojici projektů. Jedním z nich je samozřejmě Senua’s Saga: Hellblade II, pak inovativní výzkumný The Insight Project se zaměřením na duševní poruchy a úzkosti, a nakonec Project: Mara, který je nám dnes přiblížen skrze vývojářský deníček.

»
28. 07. 2020 • Lukáš Urban2

Autoři Hellblade II na toulkách po Islandu

Nevíme jak vy, ale my máme vývojářské deníky rádi. Tedy ty, kde vám poskok zástupce vedoucího neříká, že kolega z opačné směny dělá něco, čemu absolutně nerozumí. Což není případ studia Ninja Theory, které v druhé části série The Dreadnought Diaries vypráví o Islandu. Konkrétně Tameen Antoniades vysvětluje pozadí událostí, jejichž závěr vedl právě na překrásný kout severské přírody.

»
12. 06. 2020 • tonyskate1

Senua’s Saga Hellblade II vzniká na Unreal Engine 5

Next-gen her přímo od Xbox Game Studios je zatím oznámeno málo, což se ovšem v červenci změní a dle všeho se máme opravdu nač těšit. Mezitím víme, že třeba Ninja Theory pracují na Senua’s Saga: Hellblade II, která byla představena současně s konzolí Xbox Series X. Až nedávný blog nám ale prozradil, že hra vznikne na novém enginu Unreal 5 a pochopitelně využijte výkonu nové konzole, aby sérii Hellblade povznesla na nevídanou...

»