Spekulace: EA Motive pracuje na remaku Dead Space

Autor: tonyskatePublikováno: 2.7.2021, 11:28

Publikováno: 2.7.2021, 11:28

Přiřazené štítky

Sociální sítě

O autorovi

tonyskate

tonyskate

Je autorem 5012 článků

Remaky či skutečně poctivé remastery jsou hodně v oblibě, o čemž svědčí nejen Mafia: Definitive Edition, ale i Tony Hawk’s Pro Skater 1+2 či Resident Evil 2 a 3. Zdá se, že tohoto trendu si je vědoma i EA, jak dokazuje nejen kolekce trilogie Mass Effect, ale také spekulace o remaku kultovní hororové akce Dead Space. Jejich kanadské studio Motive Studios, které pomáhalo s vývojem Battlefront II, ale stvořilo samostatnou Star Wars Squadrons, by totiž mělo pracovat právě na oživení vesmírného hororu.

Jestli se Dead Space skutečně vrátí, to bychom se mohli dozvědět už 22. července, kdy se uskuteční EA Play Live, tedy jejich obdoba E3 konference. Mezitím se jedná jen o nepotvrzené informace od insiderů, ovšem dle všeho se tvůrci inspirují remaky druhého a třetího dílu Resident Evil, které byly velmi úspěšné a nejspíše jsou hlavním důvodem, proč se EA rozhodla pro remake Dead Space. Jako základ by pochopitelně měla pochopitelně původní hra, ovšem s moderní grafikou a herními prvky z ostatních dílů série a především rozšířeným příběhem.

Zní to moc pěkně a doufejme, že skutečně dojde na remake Dead Space, protože si jej tato série zaslouží a ještě více její fanoušci.