Spekulace: Ubisoft+ součástí Xbox Game Pass

Publikováno: 4.1.2021, 7:21

Sociální sítě

O autorovi

tonyskate

tonyskate

Je autorem 5072 článků

Přes svátky začaly internetem kolovat spekulace, že by se služba Ubisoft+ na podzim mohla stát součástí předplatného Xbox Game Pass (Ultimate). Ubisoft+ podobně jako EA Play nabízí přístup ke svým hrám za měsíční poplatek, ovšem v tomto případě jsou součástí i nové hry v den svého vydání. Samozřejmě by to bylo fajn, zvláště když po přidání EA Play do XGP Ultimate zůstala cena stejná, ale v případě Ubisoftu bychom si zatím moc velké naděje nedělali.

Ubisoft totiž ještě nemá tuto svou službu na konzolích a téměř určitě by ji spustil s variantou podobnou EA Play, tedy bez nových her v den vydání, maximálně pouze jako zkušební verze. Společnost Electronic Arts má také na PC dražší službu podobnou Ubisoft+, a to EA Play Pro, která umožňuje přístup k novým hrám přednostně a bez omezení. Na PC to ovšem pro vydavatele dává smysl kvůli vysoké míře pirátství, které už na konzolích není.

Momentálně bychom tedy nepočítali se zapojením služby Ubisoft+ do předplatného Xbox Game Pass, ale doufejme alespoň ve spuštění jeho varianty na konzolích. Sice by to bylo další předplatné, ale také další možnost, jak se můžete dostat ke hrám. Tuto variantu už bychom si uměli představit jako součást XGPU, ale těžko říct, jestli by pak zůstala cena nadále stejná. Nicméně by nás potěšili, kdyby se Ubisoft začal více zapojovat do předplatného Xbox Game Pass, protože doposud jsme snad dočkali jen Tom Clancy’s The Division (již vyřazeno) a nedávno Rainbow Six Siege.

Tak či onak, v herním průmyslu už se staly šílenější věci a stejně tak jsme loni nečekali, že se EA Play stane bezplatnou součástí Xbox Game Pass Ultimate, takže kdo ví, co všechno nás letos čeká…