The Elder Scrolls VI nadále ve vývoji

Autor: tonyskatePublikováno: 26.3.2024, 7:17

Publikováno: 26.3.2024, 7:17

Sociální sítě

O autorovi

tonyskate

tonyskate

Je autorem 6109 článků

Je to až neuvěřitelné ale série The Elder Scrolls tento týden slaví 30 let. Původní The Elder Scrolls: Arena vyšla už v roce 1994 a postupně následovaly kultovní hry Daggerfall, Morrowind, Oblivion a především proslulý Skyrim. Taktéž došlo na MMORPG TES Online, která letos oslaví desáté narozeniny. Ve své zprávě k výročí série nás ovšem Bethesda především zaujala zmínkou o The Elder Scrolls VI, jejíž vývoj se již jistě naplno rozjel, jelikož byla loni vydána vesmírná RPG Starfield. Konkrétně je ve zprávě uvedeno následující:

„Ano, pracujeme na další kapitole série – The Elder Scrolls VI. I teď po takové době nás návrat do Tamrielu a hraní ranných verzí hry naplňuje stejnou radostí, nadšením a touhou po dobrodružství.“

Samozřejmě to nic nemění na tom, že hra je ještě alespoň několik let vzdálena svému vydání, ale třeba se dočkáme ještě tuto generaci Xboxu. V dokumentech pro tehdejší soud s FTC bylo totiž uvedeno, že Microsoft vydání The Elder Scrolls VI neočekávaný dříve než v roce 2026 či spíše později. Kdy hra skutečně vyjde to ukáže až čas, ale třeba bychom se o ní mohli více dozvědět už během příštího roku.