Vedoucí trio uniká zbytku ligy, Destiny končí již po devíti zápasech

Publikováno: 17.11.2020, 20:03

Sociální sítě

O autorovi

Vory

Je autorem 24 článků

Pomalu se stává tradicí, že XBL nedohrají všechny týmy, které se do ní přihlásí. Na odstoupení Mitch Teamu z poslední sezóny XBL nyní navazují Polští Destiny. Po odehrání devíti zápasů z šestadvaceti ukončují činnost v této sezóně XBL. Všechna mužstva si zapíší v zápasech s Destiny kontumační výhru 1:0. V lize tak aktuálně zůstává 13 týmů.

Na čele soutěže se od začátků této sezóny drží Xboxweb Esport, jediný tým, který ještě neztratil body. Zatím to vypadá na velkou jízdu způsobem start – cíl. Všemu napovídá i skvělé vítězství nad Viktorií Plzeň v poměru 4:1 a následně výhra nad CCCP eSports 3:1. Kolekci devíti bodů tohoto týdne uzavřelo kontumační vítězství nad Destiny. Zaváhání Viktorie mohli a chtěli využít eKoVy, ale to se jim nepodařilo, protože ztratili v zápase se Zicony, remíza 1:1. eKoVy i Viktoria své zbylé zápasy vyhráli a bodový rozdíl mezi těmito týmy je tak 2 body ve prospěch Plzně. Naopak na vedoucí pozici chybí Plzni 3 body.

Odstup týmů na dalších místech je pak větší, konkrétně čtvrtí Galacticos mají ztrátu 6 bodů na třetí místo. Vypadá to, že právě trojice největších favoritů bude bojovat o medailové umístění v první sezóně XBL ve FIFA 21. AFC Galacticos prožili zajímavý týden. Hravě si poradili se Seveřany v poměru 5:1, ale na druhou stranu zbytečně ztratili v zápasech s Outsider 1:3 a Poland Crew 1:1, tedy s týmy, které zahřívají poslední dvě příčky v tabulce. V případě úspěchů v těchto zápasem mohli být hráči AFC těsnými sousedy eKoVy v průběžném pořadí XBL. Přesně toto odlišuje špičkové týmy od těch průměrných. Umění zvládat zápasy s outsidery, kteří nemají co ztratit.

Skokanem týdne je jednoznačně Litvínov, který si polepšil z jedenáctého místa na páté. Tento posun zaznamenali Chemici díky vítězství v severočeském derby se Severkou 3:0, kontumační výhře nad Destiny 1:0 a remíze se Zicony 1:1. Ziconům náleží místo v tabulce hned za Litvínovem. Pět zapsaných bodů a týden bez porážky znamená posun ze sedmého na šesté místo. Ale není to v případě Ziconů stále málo?

Zatímco Ziconi a Chemici poskočili tabulkou vzhůru, nejhorší týden prožili Seveřani. Nejen, že svoje zápasy s Litvínovem a Galacticos prohráli, ale co se týče výsledků, bylo to rozdílem třídy. Skóre 1:8 je alarmující. Tento týden Severka zachránila pouze otočeným zápasem s Destiny 2:1, který byl však posléze kontumován v poměru 1:0. Tři body pro ambiciózní Seveřany jsou však velmi málo a nezbývá jim nic jiného, než si napravit reputaci hned v následujícím hracím týdnu.

Druhou polovinu tabulky otevírají Cypové, kteří překvapivě pohráli s nováčkem FC Travička jasně 0:3, další prohru si připsali v zápase s CCCP 2:3 a manažera Tonyho tak může těšit pouze těsná výhra nad Poland Crew 2:1. Hned za Cypy se usadili CCCP eSports, na které dotírá FC Travička. Nováček XBL si tento týden připsal 4 body za výhru nad Cypy a remízu s Outsider. Stále platí, že střed tabulky je velmi vyrovnaný. To dokazuje i propadák týden, který patří Želvám z UDG. Ty spadly z šestého místa až na jedenácté. Jeden bod za remízu s Outsider je tento týden zkrátka málo. Nutno podotknout, že Želvy měli soupeře z nejtěžších. Dvě prohry zaznamenaly v zápasech s eKoVy 0:3 a Viktorií Plzeň 1:2.

Dvanáctá pozice náleží Poland Crew, ti si tento týden připsali pouze jeden bod za remízu z Galacticos a musejí se ohlížet za sebe, protože třináctí Outsider určitě nebudou chtít zůstat na posledním místě tabulky (po odstoupení Destiny, pozn. red.). Přitom tým Outsider zažili nejpovedenější týden, a to dokonce bez porážky. Jedna výhra a dvě remízy připsaly na konto Outsider hned pět bodů, žel bohu to zatím nestačí na lepší než poslední místo v průběžném pořadí.

V novém hracím týdnu se můžeme těšit na další zajímavé souboje. Cypové se poměří se špičkou tabulky, když vyzvou na svém trávníku Xboxweb Esport a Viktorii Plzeň. Největším tahákem tohoto týdne však bude zápas eKoVy proti Xboxwebu. Podaří se obhájcům titulu stáhnout náskok svého největšího soupeře? Sledujte přímé přenosy na Twitch kanálech jednotlivých týmů XBL!

19. 07. 2021 • tonyskate0

Vyhrajte FIFA 21 Champions Edition pro Xbox!

Letošní ročník fotbalové série FIFA se nám už oficiálně představil, ale do jeho vydání stále ještě pár měsíců zbývá. Mezitím jsme v archivu narazily na kódy na loňskou FIFA 21 v edici Champions, která navíc obsahuje vzácné zlaté balíčky a další bonusy pro FIFA Ultimate Team. Kódy máme dva, takže o jeden budeme soutěžit tady a ten druhý si rozdáme na našem Facebooku a Instagramu.

»
30. 04. 2021 • tonyskate0

FIFA 21 příští týden v Game Pass Ultimate

Včera jsme psali, že některé ze starších ročníků FIFA budou vyřazeny z nabídky EA Play a teď tady máme přesné datum, kdy dorazí FIFA 21. Jelikož je EA Play součástí Xbox Game Pass Ultimate, tak už 6. května se předplatitelé na Xbox Series X|S a Xbox One mohou těšit na zatím nejnovější fotbal od EA. Čekání si můžete zkrátit nedávno přidaným hokejem NHL 21 či zbrusu novým baseballem MLB The Show...

»
06. 04. 2021 • tonyskate0

Další sportovní pecky pro Xbox Game Pass

Minulý týden jsme se dočkali zcela nečekané zprávy, a to že baseball MLB The Show 21, který vůbec poprvé vyjde na konzolích Xbox, hned v den vydání také zamíří do předplatného Xbox Game Pass. Dokonce budou dostupné obě verze, tedy jak pro Xbox Series X|S, tak i Xbox One. Po Outriders nás tak čeká další velká AAA hra, na kterou ani nebudeme muset čekat. Tím ovšem sportovní žně nekončí. Už dříve...

»
30. 03. 2021 • Vory0

Viktoria Plzeň a XboxWeb Esport unikají v čele XBL, Severka drží třetí místo

Devět zápasů zbývá do konce šesté sezóny VPG XBL a zdá se, že aktuálně mají k titulu nejlépe nakročeny dva týmy. Plzeňská Viktoria patří tradičně k největším favoritům soutěže, v letošní sezóně se k ní přidává i nový tým XboxWeb Esport. Tato dvojice má na čele soutěže aktuálně náskok 6, respektive 8 bodů na svého nejbližšího pronásledovatele, mužstvo Severky.

»
23. 03. 2021 • Vory0

Další změna v čele pořadí Xboxweb ligy, Severka poprvé za devět bodů

Šestá sezóna a šest hracích týdnů za námi. V řeči čísel to znamená 18 odehraných zápasů pro každé mužstvo. V minulých XBL ozvěnách jsme psali, že je poprvé v čele FC Viktoria Plzeň, tuto informaci si můžete již škrtnout. Po dalším hracím týdnu je v čele soutěže zas jiný tým a opět je to pro něj v současné sezóně premiéra. Po čtyřtýdenní nadvládě eKoVy a jednotýdenním panování FCVP je to tentokrát tým Xboxwebu Esport. Právě...

»
15. 03. 2021 • Vory0

Plzeň poprvé na čele, Outsider s plným bodovým ziskem

Kdo by to byl řekl, že se Plzeňská Viktoria podívá na úplné čelo Xboxweb ligy až po polovině soutěže? Vůbec nikdo! Každopádně v tento moment je to již skutečností. Viktoriáni sice v první polovině soutěže poztráceli 12 bodů, ale i tak jim zisk 33 bodů stačí na vedení v XBL. Na druhé místo se po mezinárodním úspěchu, postup z Championship do Premier Esport, prokousal tým Xboxweb Esport, který stejně jako Viktoria, získal tento týden...

»
09. 03. 2021 • Vory0

eKoVy ztratili náskok v čele Xboxweb ligy, Travička stále tápe na posledním místě

To je fofr! Šestá sezóna Xboxweb ligy (dále jen „XBL“) překonala svojí první třetinu! Aktuálně mají všechny týmy odehráno dvanáct zápasů. Z šestatřiceti možný bodů získaly hned čtyři týmy stejný počet, a to 24. Před začátkem čtvrtého hracího týdne hřál eKoVy v čele soutěže čtyřbodový polštář. Ten se ale náhle rozplynul jak pára nad hrncem. Fanoušci eKoVáků jen trnou, co se to s jejich oblíbeným týmem děje. Jeden jediný bod ze tří zápasů...

»
23. 02. 2021 • Vory0

eKoVy v souboji gigantů nadělovali, Chemici ovládli severočeské derby

Další hrací týden XBL je za námi a všichni si můžeme odškrtnout další porci skvělých zápasů. Chtě nechtě musím dnešní reportáž začít zápasem z největších! Plzeňská Viktoria hostila lídra tabulky z eKoVy a Viktoriánům je již jasné, proč jsou právě eKoVáci na čele. Gólová smršť v jejich síti přinesla fanouškům Plzně vystřízlivění. Plzenští si dělali naději na vedoucí pozici, ale ta vzala rychle za své. Konečné skóre tohoto zápasu 5:1 pro eKoVy je...

»