Vesmírný horor v akční hře Dolmen

Autor: tonyskatePublikováno: 12.6.2021, 7:19

Publikováno: 12.6.2021, 7:19

Přiřazené štítky

Sociální sítě

O autorovi

tonyskate

tonyskate

Je autorem 5469 článků

Brazilské studio Massive Work už delší dobu pracuje na své první hře Dolmen, se kterou bylo i na Kickstarteru, ale vzhledem k tomu, že hra působí slušně, nemohly vybrané finance stačit a je dobře, že sehnali velkého vydavatele. Dolmen je akce z pohledu třetí osoby s prvky RPG zasazená do děsivého a znepokojivého světa, který popře hranice chápání a překvapí nevídanými objevy. Do cesty se vám postaví nelítostní nepřátelé i bossové, kteří vám ztíží přežití v tomto podivném vesmíru, a postupně budete odhalovat tajemství záhadného krystalu zvaného Dolmen.

Tvůrci se inspirovali kultovním autorem hororů HP Lovecraftem stejně jako moderní kulturou a zdá se, že se jim podařilo vytvořit poutavé zasazení, jehož cílem je ve vás vyvolat pocit, že jste v tomto světě sami, jako bytost, na kterou zapomněl sám život. Na první pohled pak hra připomíná kultovní Dead Space, ovšem k tomu jí schází poměrně hodně, hlavně stísněnější atmosféra a menší důraz na akci. Ať už vás vesmírný horor Dolmen s prvky RPG zaujal či ne, dočkáme se jej během příštího roku.

19. 05. 2022 • Lukáš Urban0

Recenze: Dolmen

Už jste přemýšleli nad tím, že vyhlížená budoucnost nejspíš nebude tak růžová, jak si optimisté z řad vesmírných kolonizátorů a objevitelů představují? Případů, kdy lidstvo našlo kdesi v kosmu nový eden, je méně než úspěšných útěků z Alcatrazu. Přitom nutnost vytvořit životadárné prostředí je tou nejmenší překážkou. Většinou narazí už výprava průkopníků, která najde tajemný artefakt, mimozemská vejce nebo slabinu palubního počítače, jehož obvody se rozhodnou posádku vyřadit. No a kde je mimozemská...

»