WRC 8 s dynamickým počasím

Autor: Lukáš UrbanPublikováno: 25.1.2019, 10:13

Publikováno: 25.1.2019, 10:13

Přiřazené štítky

Sociální sítě

O autorovi

Lukáš Urban

Lukáš Urban

Je autorem 3218 článků

Tajemný opar nad absencí loňského virtuálního šampionátu WRC je pryč. Licence se nikam neposunula a studio Kylotonn na oblíbenou závodní sérii ani náhodou nezanevřelo. Jen si vzalo rok k dobru, aby se mohlo pochlubit důležitými novinkami. I když hra vyjde až v září, už teď vás vnadí na oblíbené jezdce, kteří se v příštích měsících porvou o titul mistra světa v rallye. Co takhle zkusit štěstí jako Sébastien Ogier, Jari-Matti Latvala nebo Sébastien Loeb, který se vrací za volantem vozu Hyundai? Chybět nebudou ani třídy WRC 2 a Junior WRC. Do čtrnácti zemí vývojáři zakomponují více než sto speciální zkoušek, přičemž chybět nebude ani kariéra s vlastním týmem.

Novinky se neodrazí jen v lepším grafickém zpracování, ale především ve vylepšeném jízdním modelu. Ten potrápí dynamická změna počasí, nutící vás kalkulovat nad použitým nastavením vozu. Doufáme, že herní předpovědi počasí budou přesnější než ty skutečné. Zní příslib většího realismu atraktivně? Pak tu máte oznamovací video s Fordem Fiestou WRC a tratěmi v Monte Carlu a Turecku. Více informací má dorazit v blízké budoucnosti. Prozatím máme očekávat představení historické části vozů.

25. 06. 2020 • tonyskate4

Červenec 2020 a jeho hry zdarma

Nebudeme si nic nalhávat. Nabídka her Games with Gold zdarma pro členy Xbox Live Gold či předplatitele Xbox Game Pass Ultimate byla a je tento měsíc opravdu slabá. V červenci se situace naštěstí zlepší. Sice to stále není žádná hitparáda, ale jelikož nastávají letní měsíce na hry suché, třeba alespoň níže zmíněné tituly vyzkoušíte.

»
03. 10. 2019 • Lukáš Urban0

O víkendu velké finále eSports WRC

Letošní ročník podniku WRC se výrazně vydařil a už teď je jasné, že opět pohostí virtuální závodníky při mezinárodním turnaji. To je ale hudba budoucnosti, protože tento víkend finišuje ročník předešlý. Po osmi měsících zná eSports WRC devět finalistů, kteří se v sobotu 5. října utkají o titul šampióna. Místem konání je skutečná rallye ve Walesu, konkrétně přímořské město Llandudno. Zde každý závodník odjede osm speciálních kol, po nichž se čtyři...

»
08. 09. 2019 • CryLineT14

Recenze: WRC 8

Jak se vrací školáci do lavic, začíná příval herních novinek. Do těch letošních opět zasahuje WRC, aby zaplnil místo odloženého pokračování hry GRIP. Jenže. I když mám závody ráda, nejsem tou pravou na jejich kritizování. Můj pohled je až příliš obyčejný, což mi bylo nejednou připomenuto. Nebudu tedy zdejší návštěvníky hladit proti srsti. Můj pohled konfrontuji s Lukášem Urbanem. Členem redakce, jehož znalosti závodních her jsou nejširší.

»
03. 08. 2019 • Lukáš Urban1

WRC 8 láká rallye hráče na lepší edici

Když už se konečně rozhodnete, že nějakou tu hru koupíte, asi vás „pár korun navíc“ za lepší edici nezabije. Na to ostatně sází i letošní díl série WRC, který připravil vedle základní edice také sběratelku. Než začnete skákat, jak dostanete ke hře pěkný modýlek závodního speciálu, tak se připravte na drobné zklamání.

»
16. 05. 2019 • Lukáš Urban0

WRC 8 řádí v Německu

Kvůli roční odmlce nás čeká WRC 8 až letos. Vývojáři se rozhodli nenásledovat často zbytečné každoroční vydávání téže značky, aby mohli připravit větší množství novinek. Těmi nejzásadnějšími mají být dynamické počasí měnící se během závodu a mnohem detailnější tratě. Záznam z ADAC Rallye Deutschland se však na změny příliš nezaměřuje. Tedy, pokud si jich sami nevšimnete. Replay celé rychlostní zkoušky zalévá slunce, a tak můžete oči přeostřit na zpracování prostředí. Chválíme...

»
19. 03. 2019 • Lukáš Urban0

Alpha verze WRC 8 se ukázala na streamu

Letošní nástup pokračování DiRT Rally by mohl evokovat, že to nejlepší ze světa nezpevněných cest máme za sebou. Pokud se budeme bavit jen a pouze o jízdním modelu, pravděpodobně souhlasně kývneme hlavou. Jakkoliv studio Kylotonn ukázalo, že má pro závodní žánr nadání, Codemasters jsou přeci jen někde jinde. Zdaleka to ovšem neznamená úplnou převahu pro Rally 2.0. WRC 8 si dalo rok pauzu, následkem čehož máme dostat mnohem víc než...

»