XkoGuru testuje Xbox příslušenství KontrolFreak

Publikováno: 2.5.2022, 17:47

Sociální sítě

O autorovi

Cryptah

Cryptah

Je autorem 61 článků

Dnes se na kanále XkoGuru podíváme na produkt, který nepatří mezi hardcore příslušenství. Spíše bych řekl, že jde o takový tuning našich prodloužených rukou, a tím myslím Xbox gamepady. Společnost KontrolFreak se soustředí na příslušenství, které vám má pomoci k lepším výkonům ve hrách, ať už střílečkách, kde získáte lepší aim, nebo hrách sportovních, a tím lepším výkonům.

Po internetu samozřejmě vzniká žhavá diskuze okolo těchto produktů a uživatelé se hádají a řeší, zda jsou právě tyto věci potřebné nebo zbytečné. Já vám mohu říci svůj vlastní názor a podělím se s vámi o své pocity z používání právě věcí od KontrolFreak. Produkty jsme dostali rovnou tři.

Prvním příslušenstvím jsou právě nejvíce diskutované Tumbsticky. Jsou to nastavitelné páčky, které mají za úkol prodloužit váš původní tumbstick na ovladači. Získáte tím větší přesnost, protože fyzika prostě nelže. Díky práci s delší páčkou, získáváte tak větší přesnost, protože osa, se kterou pracujete má tím pádem větší rozsah. Ale jak jsem zmínil ve videu, toto již známe z ovladačů Microsoft Elite. Výhodou je pak materiál, ze kterého jsou kloboučky vyrobeny a tam musím říci, že to jsou velmi příjemné. Na výběr máte hned z několika edicí, které podléhají velké spoustě licencí jako je Call Of Duty, Battleroyal nebo Fortnite.

Vadí vám, že váš ovladač po dvou hodinách intenzivního hraní, klouže v ruce? KontrolFreak to vyřešil produktem s názvem Grip. Jedná se o samolepící kryt, který po nalepení zajistí nový, proti-skluzový povrh. Musím říci, že po pár minutách zvykání se mi moc líbí materiál, ze kterého je Grip vyroben. Ani po měsíčním zuřivém hraní se Grip neodlepil, nebo se nějak poškodil. Po této době hraní jsem byl ale zvědaví, pokud tak to takto drží po nalepení, jak to sundám? Bez problému. Grip jsem normálně sloupl, aniž by mi na ovladači cokoliv zůstalo.

Posledním a zároveň geniálně jednoduchým produktem jsou zpomalovací kroužky. V podstatě se jedná o tlusté pěnové kolečko, které po navlečení přes klobouček na tumbstick zajišťuje odpor, při jakémkoliv pohybu. Ale dost tlachání, pojďte se semnou podívat, o čem vlastně mluvím.

 

24. 11. 2022 • tonyskate0

Game Pass má téměř 30 miliónů předplatitelů

Kauza týkající se prošetřování akvizice Activision Blizzard společností Microsoft, které se Sony zuby nehty stačí zabránit do takové míry, až v podstatě pomlouvá vlastní praktiky anebo třeba tvrdí, že PS Plus zaostává za Game Passem, ačkoliv to není pravda. Potíž je v tom, že britský antimonopolní úřad postrádá jakoukoli objektivitu, natož řádné porozumění hernímu průmyslu. Doufejme ale, že právníci Microsoftu nakonec vše obhájí a třeba už příští Call of Duty najdeme v našem...

»
24. 11. 2022 • lindros88cze0

Slevy a black friday v česku

Tento týden se na nás hrnou „slevy“ ze všech stran, takže buďte hlavně pozorní, ať jde opravdu o slevu. Pokud můžu doporučit, tak jsem našel zajímavou slevu na Alze. Budu rád, když ovšem čtenářům a návštěvníkům doporučíte v komentářích a reakcích na sociálních sítích další zajímavé slevy. Akční nabídka zde: Konzole Xbox Series S – 5999.- Jednobarevné ovladače Xbox Series – 1049.-

»
21. 11. 2022 • tonyskate0

Next-gen konzole Xbox Series S jen za 5990 Kč!

Černý pátek, tedy ten skutečný Černý pátek počínaje dneškem odstartoval, ovšem slevy na hry už běží, jak jsme vás ostatně informovali. Přesto je tady ještě několik nabídek, které byste si rozhodně neměli nechat ujít. Microsoft totiž nezlevnil jen hry, ale také next-gen konzoli Xbox Series S, kterou tak teď můžete pořídit za pouhých 5990 Kč. Níže cena konzole určitě alespoň rok nespadne. Takže pokud nemusíte hrát zrovna ve 4K a...

»
17. 11. 2022 • tonyskate0

Listopadová aktualizace pro Xbox

Snad už jste stihli strávit všechny novinky z předchozí systémové aktualizace, protože je tady další. Většinu hráčů jistě potěší lepší integrace hlasových kanálů Discordu, protože na tom ještě bylo třeba zapracovat, ovšem potěší i vylepšení seznamu přání, nová aplikace pro vaše herní záznamy či další možnosti streamování přímo z Xboxu.

»
17. 11. 2022 • tonyskate0

Cloudové hraní Xbox pro loňské televize Samsung

Microsoft letos dostal cloudové hraní Xbox i na chytré televize od Samsungu, ovšem pouze v případě modelové řady 2022. Určitě vás proto potěší, že ještě tento rok bude podpora aplikace Xbox, a tak i cloudového hraní rozšířena na vybrané televize Samsung modelové řady 2021, jejichž seznam najdete níže. S předplatným Xbox Game Pass Ultimate si tak zahrajete aktuální novinky jako A Plague Tale: Requiem, Pentiment a Grounded či stálice typu Sea of...

»
10. 11. 2022 • tonyskate0

Novinky v systémové aktualizaci Xboxu

Během října došlo k poměrně větší systémové aktualizaci konzolí Xbox, kdy v některých případech šlo pouze o vhodnější pojmenování stálých funkcí, ale došlo i na několik novinek. Například jistě oceníte možnost ovládat hlasitost přímo v konzoli díky HDMI-CEC. Potěší i vypnutí startovního zvuku, ačkoliv to už bylo možné delší dobu, jen na jiném místě v nastavení. Především ale mrkněte na nastavení napájení, ať v těchto bídných časech ušetříte drahocenné koruny.

»
05. 11. 2022 • tonyskate0

Online festival 2022 už příští týden!

Český tým Xboxu příští týden odstartuje už třetí ročník Online festivalu, během kterého spatříme celou řadu zajímavých hostů a každý večer tak budeme mít na co koukat. Tento rok festival potrvá pět dní, což nám přijde naprosto ideální a večery tak budou o to nabitější. Hned první den nás čeká lokální zastoupení Xboxu a další hosté, a v úterý potom dorazí skutečné hvězdy v podobě dvou tygrů ze show Tři tygři, kterými...

»
04. 11. 2022 • tonyskate0

Nastavte si zvuk Xboxu naplno

Hry ani filmy nejsou jen o tom vidíte, ačkoliv zrakový vjem je zde naprosto zásadní. Neméně důležitou roli ovšem hraje i sluch, jelikož hudební doprovod či zvukové efekty dotváří celkový audiovizuální dojem. Proto se hodí zkontrolovat nastavení zvuku svého Xbox podle nového videa od týmu Xbox CZ, abyste si tak své hry skutečně užili naplno.

»